Artykuł partnera

Odpowiednia suplementacja zwiększa szansę na ciążę

Trudności z zajściem w ciążę mogą mieć wiele przyczyn. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami, w walce z niepłodnością niezwykle ważne jest wielopłaszczyznowe podejście. Oprócz wdrożenia odpowiedniego leczenia, nie należy zapominać np. o wsparciu psychologa czy zastosowaniu odpowiedniej diety. Zdrowe odżywianie, wsparte dedykowaną suplementacją, może znacząco poprawić płodność zarówno partnerki, jak i partnera.

Niepłodność to choroba cywilizacyjna, podobnie jak miażdżyca czy cukrzyca. Według raportu Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE), w całej Unii Europejskiej aż 25 milionów ludzi może mieć problem z poczęciem potomstwa. W Polsce niemal co piąta para potrzebuje pomocy lekarzy, aby móc zawalczyć o upragnione dziecko. Wszelkie prognozy wskazują, że liczba ta, niestety, będzie rosła.

Wiele przyczyn niepłodności

Niepłodność w równym stopniu dotyczy kobiet, jak i mężczyzn. U kobiet za brak ciąży najczęściej odpowiadają czynniki medyczne, w tym m.in. niedrożność jajowodów, zaburzenia gospodarki hormonalnej, endometrioza, PCOS. Nie bez znaczenia jest również wiek – im później kobieta stara się o dziecko, tym trudniej będzie jej zajść w ciążę. Płodność znacząco obniża się już po 35. roku życia.

U mężczyzn za trudności z poczęciem potomstwa zwykle odpowiada słaba jakość nasienia, nieprawidłowa liczba, obniżona ruchomość oraz nieprawidłowa struktura plemników. Warto dodać, że lekarze z roku na rok zauważają wyraźny spadek liczby plemników w ejakulacie. Na jakość spermy ogromny wpływ mają czynniki zewnętrzne, takie jak: zanieczyszczenie powietrza, niezdrowa dieta, szybkie tempo życia, stres czy niska aktywność fizyczna.

Niekiedy przyczyna niemożności zajścia w ciążę pozostaje nierozpoznana, w takim przypadku mówimy o  niepłodności idiopatycznej. Również w takim przypadku winny może być współczesny, niezdrowy styl życia. Wieczne zabieganie, brak równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, niezdrowe odżywianie, brak aktywności fizycznej, zanieczyszczenie środowiska – wszystko to sprawia, że organizm buntuje się i utrudnia zajście w ciążę.

Odżywianie a płodność

O niepłodności mówimy wtedy, kiedy para bezskutecznie stara się o ciążę przynajmniej od 12 miesięcy. W takim przypadku pierwszym krokiem powinno być umówienie konsultacji u lekarza specjalisty. Jednak niezależnie od diagnostyki czy wdrożonego leczenia, zawsze powinno się myśleć o niepłodności w sposób możliwie holistyczny.

Jedną z zalecanych zmian jest wprowadzenie do życia partnerów odpowiednio zbilansowanej diety, której pozytywny wpływ na płodność jest niepodważalny i udowodniony wieloma badaniami naukowymi.

Zdolność do poczęcia dziecka w bardzo dużej mierze zależy od zdrowia całego układu rozrodczego. W przypadku kobiet zbilansowane składniki odżywcze są niezbędne m.in. do prawidłowego funkcjonowania jajników czy utrzymania odpowiedniego poziomu hormonów. W przypadku mężczyzny odpowiednia dieta pomoże m.in. w należytym przebiegu spermatogenezy oraz utrzymaniu optymalnego poziomu glukozy.

Suplementy – efektywne wzmocnienie płodności

Samodzielne wprowadzenie wszystkich zalecanych produktów, tak, aby dieta była zbilansowana i zawierała wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu może być trudne i czasem niewystarczające. Dlatego warto wspomóc się odpowiednio przygotowaną suplementacją.

Wysokojakościowa suplementacja uzupełni codzienną dietę w witaminy i minerały, które mają istotny wpływ na płodność kobiet i mężczyzn. Jednym z produktów dedykowanych parom starającym się o potomstwo są suplementy diety marki HelpVit.

 

HelpVit dla kobiet i dla mężczyzn

Suplement diety HelpVit został stworzony z myślą o wsparciu zarówno kobiet jak i mężczyzn, starających się o dziecko.  Jest to produkt zdrowy i bezpieczny, ze składem dostoswanym pod kątem odpowiednich dawek substancji niezbędnych przy prawidłowych mechanizmach zapłodnienia.

W „damskiej wersji” suplementu znajduje się szereg potrzebnych witamin i minerałów, które wspierają zdrowie i płodność kobiet.

W składzie znajduje się:

 • Witamina C – pomaga w utrzymaniu dobrego metabolizmu energetycznego;
 • Cynk – sprzyja dojrzewaniu prawidłowych komórek jajowych;
 • Kwas pantotenowy (wit B5) – jest  pomocny w wytwarzaniu hormonów;
 • Ekstrakt z korzenia żeń-szenia – poprawia samopoczucie, zwalcza stres oraz poprawia ogólną kondycję organizmu;
 • Foliany – pomagają w prawidłowej produkcji krwi oraz przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży;
 • Witamina B6 – wspiera funkcjonowanie układu hormonalnego;
 • Chrom – przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych;
 • L-arginina – zwiększa płodność.

W wersji „męskiej” suplementu w składzie znajduje się szereg dobroczynnych składników wspierających męskie zdrowie i funkcje rozrodcze:

 • Selen – pomaga w poprawnym przebiegu spermatogenezy i funkcjonowaniu tarczycy;
 • Niacyna – wspomaga funkcjonowaniu układu nerwowego i utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych oraz zmniejsza uczucie znużenia;
 • Chrom – przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych;
 • Witamina B6 – wspiera funkcjonowanie układu hormonalnego;
 • Witamina C – pomaga w utrzymaniu dobrego metabolizmu energetycznego;
 • Korzeń Maca – podnosi popęd seksualny, jednocześnie wzmacniając organizm;
 • L-karnityna – wspomaga regulację hormonalną;
 • L-arginina – zwiększa płodność.

Wygodna postać kapsułek jest łatwa w stosowaniu. Wystarczą dwie tabletki dziennie, aby dostarczyć organizmowi optymalną ilość składników odżywczych.

Obie formy kapsułek są produktami vege, co oznacza, że nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego i są odpowiednie dla wegetarian.

Pamiętajmy, że walka z niepłodnością jest zawsze wielopłaszczyznowa. Dlatego zawsze, oprócz zadbania o zdrowie i wdrożenia odpowiedniego leczenia, należy pomyśleć o zasileniu organizmów w odpowiednie makro- i mikro elementy, które przygotują organizm partnerów do ciąży.

 

Dla czytelników serwisu Płodnosc.pl przygotowaliśmy specjalną ofertę na zakup suplementów diety HelpVit. Z kodem rabatowym: PLODNOSC obowiązuje 20% rabat na pierwszy zakup!

Więcej informacji na temat suplementów diety HelpVit można znaleźć na stronie www.helpvit.com a także profilach FB oraz IG

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

II edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Płodność. Strefa Specjalistycznej Wiedzy” – zapisz się i dołącz do nas!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *