Po in vitro do Polski. Dlaczego Amerykanki wybierają Białystok?

Białostocka Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian” rozpoczęła działalność w 2006 roku i od tamtej pory z przeprowadzanych tam zabiegów in vitro skorzystało ponad 14 tys. osób. Klinika realizowała także rządowy program refundacji in vitro, który wygasa z końcem czerwca.

Z możliwości leczenia niepłodności za pomocą in vitro korzystają w białostockiej klinice jednak nie tylko Polki, ale rośnie liczba pacjentek z zagranicy. Z zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego skorzystały w Białymstoku Białorusinki, Litwinki, Rosjanki, Ukrainki, ale także Brytyjki, Irlandki, Niemki czy Amerykanki.

Według raportów, w latach 2013-2015 liczba przeprowadzanych procedur in vitro wśród kobiet spoza Polski, wzrosła aż czterokrotnie. W 2016 roku klinika ma w planach 300 takich zabiegów.

Zagraniczne pacjentki zgłaszają się do Polski nie tylko ze względu na najwyższy poziom medyczny i świetne zaplecze kliniki, ale również dlatego, że dla nich to często trzy-, a nawet czterokrotnie niższa cena. Koszt przeprowadzenia jednego cyklu bez refundacji to w Klinice „Bocian” 10 tysięcy złotych. Dla porównania – w USA to nierzadko 40 tysięcy złotych, a niewiele mniej, bo 30 tysięcy, trzeba zapłacić w Wielkiej Brytanii.

Wszystkie informacje, jak wygląda procedura kwalifikacji do leczenia, koszty, terminy oraz informacje o lekarzach znajdziecie na stronie kliniki „Bocian” TUTAJ 

Źródło: www.bialystokonline.pl

 


Dziennikarka, redaktorka, graficzka. W serwisie www.plodnosc.pl odpowiada za redakcję artykułów w obszarze: niepłodność, leczenie niepłodności, in vitro, starania o ciążę. Redaktor naczelna Plodnosc.pl. Kontakt: agata.daniluk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *