Razem jesteśmy silniejsze – warsztaty „Obudź w sobie życie” w Opolu

15 czerwca 2019 roku w Opolu obyło się kolejne spotkanie z cyklu „Obudź w sobie życie” skierowane do kobiet starających się o dziecko. Warsztaty w Opolu, tak jak pozostałe, zyskały bardzo entuzjastyczne opinie uczestniczek: frekwencja dopisała, specjaliści z zaangażowaniem odpowiadali na pytania, a zajęcia w grupach okazały się ogromnie pomocne. Partnerem merytorycznym spotkania był Ośrodek Leczenia Niepłodności PARENS z Opola.

“Obudź sobie życie” w Opolu

Warsztaty „Obudź w sobie życie” obyły się w Hotelu Mercury w Opolu, gdzie uczestniczki miały do dyspozycji najlepszych specjalistów z Ośrodka Leczenia Niepłodności PARENS z Opola: ginekologów Marka Tomala, Wojciecha Niemczyka oraz Grzegorza Głąba, a także embriolog Natalię Cybulską.

Ważnym punktem każdych warsztatów jest połączenie bloku merytorycznego z czasem na pytania uczestniczek. Kilkuletnie doświadczenie z organizacji spotkań pokazało, że kobiety przychodzą skrupulatnie przygotowane, zadają lekarzom konkretne pytania, dlatego szczególny nacisk kładziony jest na możliwości indywidualnej konsultacji swojego przypadku.

 

 

 

Ginekolodzy z Parens nie tylko wyczerpująco i rzetelnie odpowiadali na pytania, doskonale uzupełniając się nawzajem, ale też udało im się stworzyć niebywale wesołą, pełną żartów i dobrego humoru, atmosferę. Widać było, że uczestniczki potrzebowały takiego rozładowania emocji, a jednocześnie poczucia zaopiekowania.

Pierwszy panel merytoryczny zakończyła znakomita embriolog z Ośrodka PARENS, Natalia Cybulska, której krótka, ale bardzo merytoryczna wypowiedź, zrobiła olbrzymie wrażenie na uczestniczkach.

Ważnym elementem spotkania był wykład Joanny Gruszki, dietetyczki klinicznej, która opowiedziała uczestniczkom, jak powinna wyglądać dieta sprzyjająca płodności oraz jak komponować posiłki.

Specjalistka radiologii, Bożena Widz, edukowała kobiety w ważnym temacie chorób piersi i uczulała, które zmiany wymagają niezwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Podczas warsztatów odbyły się zajęcia w grupach z coachem Joanną Płuciennik, znaną z tego, że na spotkaniach „Obudź w sobie życie” dokonuje istnych rewolucji w głowach uczestniczek.

Niebywałym powodzeniem cieszyły się również zajęcia z jogi, jakie przeprowadziła Hanna Tomala. Uczestniczki, zachwycone trenerką i przekazaną wiedzą, nagrodziły prowadzącą gromkimi brawami.

 

Po co są warsztaty „Obudź w sobie życie”? Co dają uczestniczkom?

Jak podkreśla Sylwia Bentkowska, organizatorka warsztatów i założycielka serwisu www.plodnosc.pl, warsztaty mają dać uczestniczkom przede wszystkim kompleksową wiedzę z zakresu leczenia niepłodności. Niestety, mimo 3 milionów Polaków, którzy borykają się z przedłużającymi się staraniami o dziecko, temat niepłodności często nadal jest ignorowany, a dostęp do rzetelnych informacji i specjalistów utrudniony.

Bezpłatne warsztaty mają pomóc osobom, które są na różnych etapach starań o dziecku. Niektóre z nich dopiero zaczynają i każda informacja jest dla nich cenna. Inne osoby leczą się od wielu lat, a mimo to warsztaty potrafią wskazać im zupełnie nowe spojrzenie na leczenie. Dlatego właśnie na nasze spotkania zapraszani są nie tylko specjaliści z zakresu medycyny rozrodu tj. ginekolodzy i embriolodzy, ale także psychiatra, seksuolog, coach, dietetyk, trener jogi. Wszystko po to, aby do starań podejść w sposób jak najbardziej kompleksowy.

Niezmiernie ważnym aspektem warsztatów jest też poczucie wspólnoty, zrozumienia i akceptacji wśród uczestniczek. Niestety nie każda kobieta zmagająca się z niepłodnością ma wsparcie w najbliższych, nie każdy to rozumie, nierzadko otoczenie nie akceptuje wybranych form leczenia niepłodności. Na warsztatach w atmosferze bezpieczeństwa nawiązują się znajomości, które następnie potrafią przekształcić się w piękne przyjaźnie.

Sprzyja temu kontakt na zamkniętej grupie na Facebooku, gdzie uczestniczki warsztatów oraz pozostałe członkinie grupy, dzielą się swoim doświadczeniem i udzielają sobie wsparcia. Jeśli jeszcze Cię w niej nie ma, to serdecznie zapraszamy!

>> Obudź w sobie życie – grupa zamknięta dla kobiet starających się o dziecko<<

Warsztaty nie mogłyby się odbyć, a do tego w formie bezpłatnej, gdyby nie wsparcie sponsorów, którym należą się ogromne wyrazy wdzięczności.

Szczególne podziękowania dla Ośrodka Leczenia Niepłodności PARENS z Opola, dzięki którym uczestniczki mogły skorzystać z wiedzy wybitnych lekarzy i doskonałej embriolog.

Nie mniejsze wyrazy uznania dla Gedeon Richter. Wsparcie tak prężnej firmy umożliwiło wielu kobietom uzyskanie pomocy w walce z niepłodnością. Pomocy, do której na co dzień nie mają często dostępu.

Ostatnie, ale równie istotne podziękowania dla MSD Polska i Sylveco, Biolaven Organic, które wspierają nasze warsztaty od wielu edycji, widząc głęboki sens niesienia pomocy osobom starającym się o dziecko.

Idea naszych warsztatów zakłada, żeby szerzyć wiedzę o leczeniu niepłodności w sposób jak najbardziej merytoryczny i dostępny. Aby to było możliwe, potrzebujemy wsparcia innych osób, które podobnie jak my wierzą, że z niepłodnością da się wygrać.

Dlatego tym bardziej dziękujemy wszystkim zaangażowanym w warsztaty „Obudź w sobie życie”. Bez Waszego wsparcia, nie udałoby się pomóc ponad 1000 uczestniczek, które miały możliwość brania udziału w spotkaniu.

 

 

POLECAMY TAKŻE:

Jak przyspieszyć diagnostykę niepłodności

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *