Jaki smoczek dla dziecka
artykuł partnera

Smoczek dla dziecka – wszystko co musisz o nim wiedzieć!

Rodzice coraz częściej obiecują sobie, że wychowają swoje dziecko bez smoczka, ale niestety rzadko to się udaje w praktyce. Warto zatem wiedzieć, jak wybrać najlepszy smoczek dla swojej pociechy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

 Rozmiar i wiek dziecka

Smoczki dla dzieci są dostępne w różnych rozmiarach i przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Wybierając smaczek dla swojej pociechy zwróć uwagę na to czy jest to smoczek dla noworodków czy dla nieco starszych niemowląt. Kup smoczek odpowiedni dla wieku Twojego dziecka, aby zapewnić mu komfort użytkowania.

Kształt smoczka

Smoczki mają różne kształty. Wśród nich są anatomiczne, ortodontyczne czy symetryczne. Często zdarza się, że malec akceptuje jeden, konkretny model smoczka. Jeśli Twoja pociecha nie chce smoczka, który kupiłaś? W takim razie wypróbuj inny kształt. Być może to właśnie on przypadnie smykowi do gustu.

Materiał

Smoczki mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak lateks (guma naturalna) lub silikon. Silikonowe smoczki są często bardziej trwałe i łatwiejsze do utrzymania w czystości, ale niektóre dzieci mogą preferować miękkość i elastyczność lateksu. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać, czy smoczek jest bezpieczny i spełnia odpowiednie standardy.

System wentylacyjny

Niektóre smoczki mają specjalne systemy wentylacyjne, które pomagają redukować ryzyko kolki, wzdęć czy próchnicy. Jeśli Twoje dziecko ma skłonności do tych problemów, warto rozważyć zakup smoczka z tego rodzaju dodatkiem.

Indywidualne preferencje dziecka

Dzieci mają różne preferencje dotyczące smoczków. Dlatego na początku przygody malca ze smoczkiem warto kupić kilka różnych modeli i dać szkrabowi do wypróbowania. Bardzo szybko przekonasz się, że maluszek sam podejmie decyzję, jaki model jest dla niego najlepszy.

Smoczek dla dzieci przez jednych rodziców jest chwalony, a inni marzą o tym, aby ich pociecha nigdy po niego nie sięgała. Niezależnie jednak od poglądów rodziców, to malec ma ostateczne zdanie w tym temacie. Dlatego bardzo ważne jest, żeby wybrać smoczek o kształcie i wielkości dostosowanych do preferencji szkraba.

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Smoczek – dawać czy nie dawać, a jeśli dawać, to kiedy i jak go skutecznie zabrać?

 

 

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *