Sposób na relaks? Oto 5 filmów, które rozluźnią i poprawią ci humor

Kolejny smutny wieczór? Starania trwają już bardzo długo, a efektów brak? Nie trać nadziei i postaraj się zadbać o codzienny relaks. To również dzięki odprężeniu twój organizm będzie w lepszej kondycji i kto wie – może właśnie wtedy uda się zajść w ciążę? Poznaj 5 filmów, które rozluźnią i poprawią ci humor.

Relaks a niepłodność

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że przyjemności typu wyjście do kina, wieczór w knajpce ze znajomymi, czy relaks u kosmetyczki, to tylko chwile. Zaledwie parę godzin spośród tych wszystkich, które spędzasz na myśleniu o dziecku i o tym, co jeszcze zrobić, aby wreszcie zajść w ciążę. Gdy słyszysz: “Zrelaksujcie się. Może wyjdźcie, gdzieś razem albo wyjedźcie odpocząć?” nie masz już ani siły, ani chęci tłumaczyć, co o tym myślisz. W głowie niepłodnych bardzo często kłębią się czarne myśli. Radość na początku cyklu nie dominuje nad frustracją, stresem, oczekiwaniem aż wreszcie złością, przygnębieniem i płaczem w kolejnych dniach cyklu.

Jednak musisz starać się o to, aby dobre myśli choć na chwilę gościły w twojej głowie. Nawet, gdy czujesz, że nie ma to sensu, że twoje myśli biegną do kobiet z wózkiem, dzieci i zapachu niemowlaka, to teraz musisz zadbać o siebie.

Teraz, w tym momencie. Czasem będziesz musiała się do tego zmusić, ale to właśnie małe przyjemnostki pozwolą na chwilę oderwać twoje myśli od kalendarza cyklu. 

Nasz sposób na relaks? Dobry film!

Takie rozwiązanie nie wymaga od ciebie dużo wysiłku. Jeśli masz wolny wieczór, a wcale nie masz ochoty, aby wyjść z domu, rozłóż się wygodnie na kanapie, zaserwuj sobie chipsy z jarmużu i włącz jedną z naszych propozycji. Gwarantujemy, że te filmy przypadną ci do gustu. Daj sobie chwilę wytchnienia. Doskonale wiemy, że jej potrzebujesz. To który z nich obejrzysz jako pierwszy?

5 filmów, które rozluźnią i poprawią ci humor

Film #1: Czekolada (2000)

Pełna optymizmu historia toczy się w małym miasteczku we Francji, w którym nagle robi się gwar. Wszystko za sprawą Vianne Rocher, która wraz z córką przyjeżdża do miasteczka i otwiera sklep z czekoladą. Nie podoba się to burmistrzowi, który robi wszystko, aby utrudnić życie nowo przybyłej. Czy Vianne zyska przychylność mieszkańców? Wiele zmieni się, gdy grupa żeglarzy pod wodzą Roux, zatrzyma się w mieście. 

Film #2: Forrest Gump (1994)

To historia wyjątkowa. Pokazuje, że nie wszystko jest czarno-białe, a życie bywa przewrotne. Bohaterem głównym jest tytułowy Forrest Gump – chłopiec o niskim ilorazie inteligencji z niedowładem kończyn. Opowieść o tym, jak stał się miliarderem i bohaterem wojny w Wietnamie. “Bo życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, co ci się trafi?”

Film #3: Nietykalni (2011)

Pięknie opowiedziana historia przyjaźni mężczyzny mającego za sobą przeszłość kryminalną z przyjmującym go do pracy u siebie, sparaliżowanym milionerem. Drissowi nie zależy na dostaniu posady – oczekuje tylko podpisu wymaganego w Urzędzie Pracy. Za to Philippe z wielu kandydatów, wybiera właśnie jego. I tak zaczyna się barwna, pełna humoru opowieść o dwóch mężczyznach z różnych światów. Każdy z nich dał drugiemu, to co najlepsze – wsparcie, zaufanie, otwartość. Opowieść pełna humoru, po której z pewnością twój nastrój polepszy się. 

Film #4: Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia (2008)

Opowieść o Poppy – atrakcyjnej nauczycielce z dużym poczuciem humoru. Mimo braku partnera i pieniędzy jest zawsze uśmiechnięta, ciekawa świata i życzliwa wobec innych. Jej zachowanie nierzadko irytuje napotkanych, jednak radzi sobie i w takich sytuacjach. W filmie poważnym wyzwaniem staje się dla Poppy gburowaty instruktor nauki jazdy – czy poradzi sobie z jego pretensjami do całego świata?

Film #5: Dobry rok (2006)

To historia Maxa Skinnera – bankowca znad Tamizy. Świetnie radzi sobie na giełdzie, odnosi ciągłe sukcesy, które przekładają się na milionowe zarobki. Wymarzone życie zaburza wieść o śmierci wuja Henry’ego. Jako jedyny krewny zmarłego, dziedziczy po nim willę i winnicę na południu Francji. Czy Prowansja stanie się jego domem? To właśnie tutaj, kiedyś pod okiem wuja kształtował swój światopogląd, poznawał filozofię życia, która zaprowadziła go na szczyt. Jak poradzi sobie w nowym otoczeniu?

Polecamy także:

Gra hormonów, czyli jak redukować stres zgodnie z cyklem menstruacyjnym

 

 

Dr Preeti Agrawal: „Pomagam w odzyskaniu utraconej płodności”

 

 

Stres: zobacz, jak rozwala ci płodność [niepłodność psychosomatyczna]

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *