In vitro to ludzie

„Tak dla in vitro” – gdzie podpisać?

Trójmiasto, Kraków, Warszawa, ale też Kłodzko, Tczew, Ząbkowice Śląskie i wiele innych mniejszych miast i gmin – w całej Polsce trwa zbiórka podpisów pod projektem „Tak dla in vitro”! Potrzeba 100 tys. podpisów, a czas mamy do końca stycznia 2023 r. Zainteresowanie jest ogromne, ale pamiętajmy – czym więcej, tym lepiej! Sprawdź „Tak dla in vitro” – gdzie podpisać petycję o przywrócenie dofinansowania.

Gigantyczne poparcie dla inicjatywy in vitro!

Zawiązany kilka miesięcy temu Komitet Inicjatywy Ustawodawczej “Tak dla in vitro” pod przewodnictwem byłej premier, a przy tym lekarza Ewy Kopacz, chce przywrócić rządowe dofinansowanie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Warto przypomnieć, że prowadzony zaledwie przez 4 lata, zlikwidowany w 2016 roku przez rząd PiS program przyniósł piękny rezultat. Około 21 tysięcy niepłodnych par doczekało się upragnionego dziecka!

Likwidacja rządowego programu wielu rodzinom całkowicie zamknęła drogę do in vitro, a co za tym idzie do jedynej w ich przypadku skutecznej metody walki z niepłodnością. „Tak dla in vitro” to ogólnopolski, zakrojony na szeroką skalę, obywatelski projekt, który ma przywrócić równy dostęp do in vitro parom w całej Polsce.

Nie wiemy, jakie będą losy projektu ustawy o in vitro, czy władza zdecyduje się wysłuchać ludzi, czy nie. Ja na pewno się nie poddam. Warto walczyć. Czy za miesiąc, czy za pół roku – nie wiemy, ale dla wszystkich marzących o swoich dzieciach – my tę sprawę wygramy – powiedział lider PO Donald Tusk.

Inicjatorzy programu chcą, by rocznie z budżetu państwa przeznaczano na dofinansowanie in vitro kwotę co najmniej 500 mln złotych. Obecnie z refundacji mogą skorzystać wyłącznie mieszkańcy gmin, które zdecydowały się przeznaczyć na takie wsparcie część swojego budżetu. To przede wszystkim duże miasta. Tymczasem tysiące par z mniejszych miejscowość jest z takiej możliwości wykluczonych, a same nie są w stanie finansować tej kosztownej procedury.

„Tak dla in vitro” – gdzie podpisać projekt?

Zainteresowanie programem jest ogromne. Internauci wciąż szukają odpowiedzi na zapytanie „Tak dla in vitro” – gdzie podpisać projekt? Tak naprawdę każdy może przyczynić się do zwiększenia liczby zebranych podpisów! Wystarczy wydrukować kartę na podpisy poparcia i zbierać je wśród rodziny, znajomych, a nawet – jak to robi wielu – na ulicy! Obecnie w mniejszych i większych miejscowościach w całej Polsce można spotkać osoby (także znane!) z plakatami i kartami do podpisów.

 

Wszystkie dokumenty dostępne są na stronie takdlainvitro.pl, łącznie z plakatami, które przyciągają uwagę przechodniów. Wypełnioną kartę wystarczy przynieść lub wysłać na jeden z poniższych adresów:

Tak dla in vitro - gdzie podpisać

 

 

 

 

Jesteś na „Tak” dla in vitro? Nie czekaj, działaj razem z całą Polską, która walczy o równe traktowanie osób pragnących mieć dziecko. Każdy powinien mieć dostęp do leczenia niepłodności – niezależnie od miejsca zamieszkania, statusu czy zasobności portfela!

 

>>>> Więcej o projekcie dowiesz się na stronie https://www.takdlainvitro.pl  <<<<

 

ZOBACZ TAKŻE:

Szokująca ulotka PiS: „Dziecko poczęte z probówki jest produktem, a nie życiem. Nie jest istotą – jest zwierzęciem.”

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl
Komentarze: 2

Przypomina mi to film
SEKSMISJA .To był tylko film , a to co się wyprawia brak mi słów. EUNUCHY

Gdyby była możliwość podpisu oetycji online, byłoby jeszcze więcej podpisow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *