Jak rozwija się płód w brzuchu matki?

Tak rośnie dziecko w brzuchu matki! Coś pięknego!

Ciąża tydzień po tygodniu – zobacz, jak zmienia się płód w łonie matki. Ten krótki film pokazuje, jak z tygodnia na tydzień zachodzą nowe procesy, lokator w brzuchu rośnie, zmieniając tym samym ułożenie niektórych narządów matki. A zakończenie… cóż byłoby wspaniale, gdyby rzeczywistość tak właśnie wyglądała.

„Jestem w ciąży” – ta pierwsza myśl jest nieco abstrakcyjna, bo często oprócz zatrzymania menstruacji, nie ma żadnych innych objawów. Dopóki brzuszek znacznie nie urośnie a mama nie poczuje – dotkliwych czasem – kopniaków z wewnątrz, jest to nieco surrealistyczne. Bo jak to… w tym płaskim brzuszku, już teraz, zaczyna się kształtować nowy człowiek. Jeszcze nie wiadomo, jakie będzie miał włosy, jaki kolor oczu, a nawet czy to chłopiec, czy dziewczynka, ale wiadomo już, że oto dzieje się coś wielkiego!

Niejedna mama chciałaby zobaczyć, co dzieje się po drugiej stronie brzucha. Ten niezwykły film obrazuje, jak tydzień po tygodniu rozwija się ciąża. Od pierwszego tygodnia do 36, gdy dziecko jest już na tyle rozwinięte, że poród w tym czasie nie stanowi zagrożenia.

 

https://www.facebook.com/toteraz/videos/983557728518531/

 

Ciekawi cię więcej faktów o ciąży? Sprawdź:

> Aktualny kalendarz badań laboratoryjnych dla kobiet w ciąży – jakie badania musisz zrobić w poszczególnych tygodniach

> Kwas foliowy a ciąża – wszystko, co musi wiedzieć kobieta w ciąży i planująca dziecko

> Badania prenatalne – wszystko, co musi wiedzieć kobieta w ciąży

 

Źródło: To Teraz

POLECAMY TAKŻE:

Infekcje dróg moczowych w ciąży – nieleczone mają groźne skutki dla kobiety i dziecka

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *