Wojna w Ukrainie. Noworodki chowane w schronach bombowych

Tak wygląda wojna! Szokujące nagranie szefa Oddziału Intensywnej Terapii Noworodków w szpitalu w Dnieprze

Kolejne szarpiące za serce doniesienia z atakowanej przez Rosję Ukrainy. Tak wygląda wojna. Noworodki z Oddziału Intensywnej Terapii Noworodków w Szpitalu Dziecięcym w Dnieprze we wschodniej Ukrainie zostały przeniesione w czwartek do prowizorycznego schronu przeciwbombowego na niższym poziomie budynku.

 

„To jest nasz oddział. W schronie przeciwbombowym. Czy możesz sobie wyobrazić?” – powiedział w wiadomości WhatsApp The Times dr Denis Surkov, szef oddziału neonatologicznego w Dniepropietrowskim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym.

„To jest teraz nasza rzeczywistość”

Na filmie dostarczonym przez 51-letniego dr. Surkova i nakręconym przez jego kolegę, niektóre niemowlęta są ułożone w rzędach i zawinięte w koce, a inne kołysane przez personel szpitala. Widać, że niektóre z nich wymagają specjalistycznej aparatury, która monitoruje parametry życiowe lub pomaga oddychać. Widok łamie serce i zatyka gardło. Bezsensowna wojna, która może zabrać życie nowo narodzonym dzieciom. Nie taki świat powinien ich witać! Nie w takich warunkach powinny być leczone! 

 

https://twitter.com/i/status/1497048732642205697

 

Personel szpitala zdecydował o przeniesieniu najmłodszych pacjentów 24 lutego, gdy zaczęły się pierwsze ataki powietrzne. „Byliśmy zdenerwowani, bardzo zdezorientowani” – powiedział dr Surkov. Schron przypomina raczej magazyn sprzętu, jest mały i ciasny, a przy takiej liczbie osób i prowizorycznych łóżek polowych z pewnością także duszny. To zupełnie inne warunki niż te, które swoim pacjentom mogła zapewnić inna klinika z Kijowa, która wynajęła schron przed atakami i wyposażyła je w niezbędny sprzęt. Pisaliśmy o tym TUTAJ .

Dniepr był celem ataków rakietowych, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę rozpoczęła się wczesnym rankiem w czwartek. To koszmar, z którego wszyscy chcielibyśmy się obudzić.

Całym sercem z Ukrainą!

 

Źródło: www.nytimes.com/live; @nytimes Twitter

 

ZOBACZ TAKŻE:

Tak wygląda schron przeciwbombowy dla noworodków z kliniki leczenia niepłodności w Kijowie [FILM]

Tak wygląda schron przeciwbombowy dla noworodków z kliniki leczenia niepłodności w Kijowie [FILM]

 

 

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *