Apki dla kobiet starających się o dziecko

“To było idealne wyliczenie i strzał w dziesiątkę.” Sprawdź, co zdaniem kobiet może pomóc zajść w ciążę

9 aplikacji na telefon, które polecają kobiety starające się o dziecko

Aby zwiększyć szanse na zajście w ciążę, warto skorzystać z aplikacji mobilnych. Zapomnij o ręcznych, trudnych do odczytania notatkach czy papierowych, chętnie gubiących się dziennikach. Idź z duchem czasu i monitoruj swój styl życia dzięki mądrym apkom. Dokładne obserwacje i analizy z pewnością wspomogą twoją płodność! Inne kobiety podpowiadają, które aplikacje warto ściągnąć na telefon.

Korzystasz ze smartfona, robiąc listę zakupów, ćwicząc na siłowni czy przeglądając kanały społecznościowe. Warto zrobić z niego pożytek, również starając się o potomstwo. Dzisiaj to prostsze niż myślisz. Poznaj 9 aplikacji, które pozwolą opanować Ci twoje ciało. Nie będziecie musieli poświęcać już tyle czasu na interpretację i analizy, a wolny czas będziecie mogli przeznaczyć tylko dla siebie. 

OTO aplikacje mobilne dla planujących dziecko, które polecają inne kobiety:

clue-phone-app

1. OvuFriend

“Rewelacja. Niby apka jak inne jej podobne, to jednak jak dla mnie najlepsza. Powiadomienia o niepokojących sytuacjach, np. wynikających z nieregularności okresu, mnie wręcz zaskoczyły. Mam endometriozę, ale tej informacji nigdzie nie wpisywałam w aplikacji, a mimo to Ovu zasugerowało potencjalne zagrożenie. Bardzo polecam, zwłaszcza że to aplikacja, która nie wymaga jakichś szczególnych umiejętności obsługiwania elektroniki.” – Izabela, 29 lat. “Dzięki OvuFriend zaszłam w ciążę – to było idealne wyliczenie i strzał w dziesiątkę. Paradoksalnie, apka uporządkowała moją codzienność wypełnioną myślami o ciąży– przypominała, radziła, pocieszała… Bardzo przyjazne narzędzie i jak widać na moim przykładzie – skuteczne!”– Marzena Z., 29 lat.

Z tą aplikacją możesz zapomnieć o notesie i papierowych wykresach. OvuFriend umożliwia wygodne gromadzenie danych, których odczytywanie jest później łatwe i przejrzyste.  Oprócz tego, że OvuFriend przewiduje fazy płodne i niepłodne, termin miesiączki i owulacji na podstawie objawów i temperatury, to także ocenia i wykonuje wykresy płodności. Aplikacja to również porady edukacyjne, statystyki i wiele innych. Każdego dnia otrzymasz poradę dnia dotyczącą Twoich starań o ciążę. Narzędzie potrafi także dopasować dietę płodności i przepisy na koktajle – bomby witaminowe dobrane specjalnie do profilu kobiety.

W OvuFriend można dobrać dietę płodności i otrzymać poradę dnia.

Co ciekawe, a co potwierdzają opinie użytkowniczek, system powiadamia, jeśli wykryje coś niepokojącego w cyklach lub objawach, które odczuwa kobieta. OvuFriend może wykryć problemy na wczesnym etapie, np. niepłodność, endometriozę czy problemy z owulacją. Po wykryciu problemu, pojawiają się oferty rabatowe (nawet do 50 proc.) u najlepszych specjalistów ginekologów w Polsce. 

Dodatkowo na stronie ovufriend.pl jest dostępne największe w Polsce forum dla kobiet starających się o dziecko. To przestrzeń, gdzie można zadać pytanie, skonsultować problem, poznać historie innych starań. 

OvuFriend to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji pomocnych przy staraniach o ciążę.

 

Aplikacja OvuFriend dostępna jest w sklepie Google Play (TU) i jest bardzo wysoko oceniana przez osoby, które ją ściągnęły. Można przeczytać tu także opinie na temat działania. 

2. DonnaMobile

“Mimo że płatna, bardzo polecam – zwłaszcza dla kobiet, które lubią robić zdjęcia. Mnie ta funkcja przekonała.” Iza Padełka

Ta aplikacja umożliwia obserwację kobiecego cyklu biorąc pod uwagę symptomy takie jak temperatura i śluz. Coś, co wyróżnia tę aplikację od pozostałych, jest możliwość robienia zdjęć, przechowywanie i interpretacja śluzu szyjkowego.

Korzystanie z aplikacji jest intuicyjne, dlatego z pewnością nie sprawi ci to najmniejszego problemu. Robienie zdjęć również nie powinno być problemowe. Czytelna karta będzie skutecznym obrazem zwiększającym szansę na zajście w ciążę. Minusem aplikacji jest to, że jest to jedyna w tym zbiorze aplikacja płatna – kosztuje 17,99 zł. 

3. Clue

“Super design! Szukałam długo odpowiedniego dla mnie kalendarzyka i w końcu znalazłam. Super przejrzysty i łatwy w obsłudze. Bardzo ułatwił mi kontrolę codzinności związanej z planowaniem dziecka.” Aneta Ślązkiewicz

To kolejna aplikacja do śledzenia obecnych i przyszłych cykli, które umożliwiają zaobserwowanie tendencji. Oprócz tradycyjnych wytycznych takich jak menstruacja, bóle, nastroje, śluz szyjkowy i wiele innych posiada również 28 kategorii do śledzenia danych – skurcze, emocje, energię, włosy, sen, aktywność fizyczną, zachcianki itp. Dodatkowo, wysyła również powiadomienia o miesiączce, PMS czy dniach płodnych. Aplikację bez problemu można połączyć z partnerem. Clue różni się od wielu aplikacji tego typu swoją szatą graficzną. Jak pisze twórca – nie znajdziesz tutaj kwiatków, motylków, eufemizmów i różu – na zawsze. 

4. Period tracker

“Pozwala ręcznie ustawiać długość cyklu i okresu, co się bardzo przydaje przy nieksiażkowej menstruacji. Prosta i przyjemna w użyciu. Z wad, jedynie oprawa graficzna, która mnie denerwuje, ale to kwestia gustu, poza tym można dokupić skórki.” Mi Skrzyp

To zdecydowanie najprostsza aplikacja tego typu. Wystarczy nacisnąć przycisk na początku okresu co miesiąc. Aplikacja rejestruje datę i na jej podstawie oblicza średnią cykli menstruacyjnych. Dzięki niej jesteś w stanie już teraz wiedzieć, jakie będą daty twoich miesiączek na trzy miesiące do przodu. Umożliwia śledzenie cyklu, wagi ciała, nastrojów, dni płodne i owulację. W przeciwieństwie do większości aplikacji nie interpretuje, a pozwala tylko i wyłącznie prowadzić obserwacje. Przekonuje do siebie prostym designem, łatwością użytkowania i przejrzystym interfejsem. Jedyne, co może denerwować to reklamy w darmowej wersji.

5. Fertility Friend Tracker

Uwielbiam tę aplikację, ma wszystko, czego potrzeba, aby zrozumieć moje ciało lepiej i znaleźć mój wzorzec cyklu. Bardzo przydatne, łatwe do odczytania, gorąco polecam!” Olivia SaSk

Aplikacja jest zaawansowanym kalkulatorem cyklu. Skutecznie zwiększa szansę na poczęcie dziecka, gdyż automatycznie interpretuje wskazane objawy i oblicza szansę na zapłodnienie. Umożliwia rozwiniętą personalizację, która po kolorach pozwoli Ci określić, kiedy wypada miesiączka, kiedy dni płodne itd. Wykresy można tworzyć nie tylko na podstawie fabrycznych objawów, ale również własnych parametrów takich jak niestandardowe objawy, temperatura ciała, śluz szyjkowy, codzienne notatki, leki i wiele innych. 

6. My Fertility Diary – IVF Rx

Zwiększ swoje szansę na zajście w ciążę metodą in vitro. Dzięki tej aplikacji będziesz bardzo zorganizowaną pacjentką.

Z łatwością zaplanujesz wszystko w kalendarzu, a automatyczne przypomnienia nie pozwolą Ci zapomnieć o kolejnym kroku przybliżającym Cię do upragnionej ciąży. Nie ma mowy o pominiętym leku, zastrzyku, badaniu bądź wizycie! Zaletą tej aplikacji jest również możliwość modyfikacji przebiegu leczenia według zaleceń lekarza. 

7. Trak: Sperm Health & Fertility

Płodność powinna być monitorowana nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn. Ta aplikacja pomoże im skutecznie zadbać o to, aby jakość ich nasienia była jak najlepsza.

Dzięki niej każdy mężczyzna może śledzić swoją dietę, aktywność fizyczną, poziom stresu, ekspozycję na ciepło, natężenie toksyn w organizmie, a także ogólne samopoczucie. Aplikacja ułatwia zmianę stylu na zdrowszy, co według badań – wpływa pozytywnie na płodność. 

A także dwa, wyróżniające się kalendarze cyklu: 

8. Ovia Ovulation&Fertility 

dokładne prognozy również dla kobiet z nieregularnymi okresami, połączenia między historii zdrowia i potencjalnych problemów z płodnością, 

9. Kindara Fertility&Ovulation

umożliwia również obserwację cyklów ze szczególnym uwzględnieniem PCOS i niedoczynności tarczycy

 

POLECAMY TAKŻE: Mało znana witamina, która najskuteczniej pomaga zajść w ciążę przy PCOS

Mało znana witamina, która najskuteczniej pomaga zajść w ciążę przy PCOS

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *