„To spotkanie naprawdę budzi nas do życia!”

5 października 50 wspaniałych kobiet spotkało się w jednym miejscu, żeby uzyskać cenne wsparcie od najlepszych specjalistów z zakresu leczenia niepłodności. Ale potrzeba konsultacji lekarskiej i pozyskania wiedzy to był jedynie czubek góry lodowej – nie mniej ważne było poczucie wspólnoty, jakie tworzy się między Uczestniczkami. Wsparcie, bliskość i zrozumienie – te filary dają moc każdej z kobiet, która uczestniczy w warsztatach „Obudź w sobie życie”.

Najlepsi z najlepszych na spotkaniach “Obudź w sobie życie”

W minioną sobotę, 5 października, spotkaliśmy się w Katowicach, aby przeprowadzić kolejną edycję warsztatów z cyklu „Obudź w sobie życie”. W warsztatach uczestniczyło aż 50 cudownych kobiet, które przyszły na nie po wiedzę, wsparcie i niekiedy nową perspektywę.

Podczas 8 godzin warsztatów Uczestniczki miały okazję wysłuchać najlepszych specjalistów z zakresu medycyny rozrodu. Z ramienia Kliniki Leczenia Niepłodności InviMed pojawiła się znakomita, bardzo skuteczna, a przy tym ciepła i empatyczna ginekolog – Patrycja Sodowska oraz wybitny specjalista, nominowany przez pacjentki do tytułu „Ginekologa Roku 2018” – Artur Kobielski. Ich wykład uzupełniało wystąpienie doskonałych embriologów pracujących na co dzień w Klinice InviMed: Małgorzaty Żelechowskiej-Szachoń oraz Katarzyny Tatar.

                       

Wymienieni specjaliści odpowiadali na pytania Uczestniczek, omawiali indywidualne przypadki, tłumaczyli możliwe kierunki leczenia i doradzali dalsze postępowanie. Wystąpienia to nie tylko suche wykłady, ale jak najwięcej praktycznej wiedzy, która – wcale nierzadko – zupełnie zmienia podejście Uczestniczek do leczenia.

Spotkania „Obudź w sobie życie” są bezpłatne i przeznaczone tylko dla kobiet. Niepłodność to zawsze sprawa dotycząca dwojga osób, ale każda z nich potrzebuje też przestrzeni na zajęcie się tym tematem samodzielnie.

Na spotkaniu pojawiło się też grono specjalistów, których działania kompleksowo wspierają leczenie niepłodności. Seksuolog i położna Aleksandra Janus pomagała Uczestniczkom inaczej spojrzeć na sferę seksualną. Dietetyk Adrianna Barczyńska, na co dzień pracująca z pacjentkami InviMed, omawiała główne założenia diety dla płodności. Coach Joanna Płuciennik zadbała o to, aby Uczestniczki wyszły wzmocnione, bardziej pewne siebie i silniejsze po naszym spotkaniu. A Anna Michalec, nauczycielka jogi, pokazała jak wielką rolę może odegrać ta aktywność zarówno na zdrowie fizyczne i psychiczne kobiet, jak i wsparcie starań o dziecko.

 

„Dziękuję, że jesteś i robisz to dla nas”

Takie zdanie organizatorka warsztatów – Sylwia Bentkowska – usłyszała kilkanaście razy, a potem przeczytała w prywatnych wiadomościach.

„Uwielbiam wszystkie te wiadomości po naszych spotkaniach. Widać, ile ten dzień dał dziewczynom. Jak wyposażył je w siłę do dalszej walki, na nowo rozbudził wolę spełniania marzeń! Za każdym razem jak słyszę lub czytam, że warsztaty zmieniły tak wiele w ich życiu – w końcu znalazły dobrego lekarza, spotykają się z innymi Uczestniczkami prywatnie i bardzo się wspierają, a w końcu, że zaszły w ciążę, to kręci mi się łezka w oku. Cieszę się każdym ich sukcesem i każdym maluszkiem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejne warsztaty „Obudź w sobie życie” organizowane są:

19 października 2019 r. w Poznaniu (zapisy TUTAJ, więcej informacji o spotkaniu TUTAJ )

23 listopada 2019 r. w Gdyni

07 grudnia 2019 r. we Wrocławiu

Możliwość zapisów pojawi się na stronie www.plodnosc.pl – formularze zgłoszeniowe zawsze znajdują się w artykule zapowiadającym warsztaty.

Uwaga! Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje kolejność zgłoszeń. Warsztaty przeznaczone są tylko dla kobiet.

 

 

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *