Przyjdź na warsztaty dla kobiet starających się o dziecko - Poznań

Ogrom wiedzy i nieocenione wsparcie – warsztaty „Obudź w sobie życie” dla kobiet starających się o dziecko (Poznań, 19.10.19 r.)

„Obudź w sobie życie” to bezpłatne warsztaty dla kobiet starających się o dziecko, które organizowane są od 2017 roku w całej Polsce. Do tej pory 1000 kobiet uczestniczyło w spotkaniach, a wiele z nich już zostało mamami lub jest w ciąży. Tym razem zapraszamy na warsztaty „Obudź w sobie życie” w Poznaniu, 19 października 2019 r.

 „Obudź w sobie życie” – spotkanie, które przybliża do macierzyństwa

„Obudź w sobie życie” to wyjątkowe spotkanie dla kobiet borykających się z niepłodnością. Pomysłodawczynią i organizatorką warsztatów jest Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu www.plodnosc.pl, która sama kiedyś wygrała z niepłodnością i teraz pragnie wspierać inne pary starające się o dziecko.

 

Sylwia Bentkowska: „Gdy spotkanie opuszcza ostatnia uczestniczka, ukradkiem wycierając łzy i dziesiąty raz dziękując nam za taki dzień, czasem zdarza mi się samej uronić łzę. Każde takie spotkanie to dla mnie osobiste przeżycie – nie tylko dlatego, że pragnę, by kobiety, które nam zaufały, dostały podczas jednego dnia maksymalnie dużo wiedzy, wsparcia, atmosfery bliskości i zrozumienia, ale także dlatego, że w ich oczach znów widzę to, co sama czułam kilka lat temu.

Nie muszę czytać, czym jest niepłodność i nie muszę już pytać, jak sobie z nią poradzić… Doskonale wiem, jak choroba zmienia życie, jak bardzo niszczy emocje, jak bardzo zaburza poczucie własnej wartości, jak bardzo boli. I jak bardzo wycofuje z życia, blokuje normalne odruchy, zabiera radość z sytuacji, które powinny cieszyć.

Mnie się udało pokonać niepłodność – mam synka, najcudowniejszy skarb, dzięki któremu każda przeciwność codzienności staje się dziś drobnostką. Mam wszystko, czego pragnęłam – to niezrozumiałe dla kogoś, dla kogo macierzyństwo to po prostu kolejny etap życia. Dla nas, niepłodnych, to bitwa, z której niekiedy trudno wyjść cało bez pomocy innych ludzi. Dlatego właśnie powstały spotkania „Obudź w sobie życie”, które mają pomagać podnieść się kobietom po kolejnym ciosie, po kolejnym nieudanym miesiącu starań, po latach starań… Mają dodać siły, podpowiedzieć z pomocą najlepszych specjalistów skuteczną strategię, opatrzyć poranioną psychikę…”

 

Podczas 8 godzin warsztatów uczestniczki mają okazję wysłuchać wykładów najlepszych specjalistów z zakresu medycyny rozrodu – ginekologa i embriologa. Lekarze nie tylko omawiają problemy z płodnością, ale też służą pomocą każdej uczestniczce, odpowiadając na ich pytania.

Podczas warsztatów kobiety biorą udział w zajęciach z psychologiem, coachem oraz dietetykiem. Jest czas na merytoryczną wiedzę, konsultację ze specjalistami, pracę na emocjach i wsparcie psychologa. Jest moment na żarty i niezobowiązujące rozmowy podczas obiadu i przerwy kawowej. Uczestniczki otrzymają także materiały promocyjne i upominki od sponsorów.

Warsztaty są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

„Nasze spotkania są po to, aby kobiety otrzymały niezbędną wiedzę, która wskaże im dalszy kierunek leczenia. Ale też po to, by zyskały siłę i nadzieję do dalszej walki oraz mogły zbudować niepowtarzalne przyjaźnie z innymi kobietami w podobnej sytuacji.” mówi Sylwia Bentkowska

 

>> Zapisz się na warsztat już teraz – wypełnij formularz zgłoszeniowy, klikając TUTAJ<<

Już wiemy, że wiele z uczestniczek zostało mamami – nic nie cieszy nas tak bardzo jak wysłane zdjęcia waszych pociech, a także wasz pozytywny odbiór warsztatów:

 

 

Wiedzą podzielą się:

Dr n. med. Łukasz Sroka

ginekolog-położnik w InviMed Poznań. który ukończył studia na Akademii Medycznej w Poznaniu z wyróżnieniem i medalem uczelni. Każdego dnia skupiony na zadaniu, którym jest uzyskanie i potwierdzenie ciąży u pacjentki. Jeśli para ma szansę na naturalne poczęcie dziecka, doktor Sroka z pewnością jej nie przeoczy, a gdy realną szansę daje inseminacja lub in vitro, sprawnie przeprowadzi daną procedurę.

Dr hab. n. med. Anna Olewicz-Gawlik

Immunolog kliniczny ze stopniem naukowym doktora habilitowanego nauk medycznych. Adiunkt w Katedrze Anatomii i Histologii Uniwersytetu w Zielonej Górze oraz w Katedrze i Klinice Chorób Zakaźnych, Hepatologii i Nabytych Niedoborów Odporności Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Udziela konsultacji immunologicznych w klinice leczenia niepłodności InviMed w Poznaniu.

Dr n. med. Agata Juruć

Psycholog, dietetyk w Klinice InviMed Poznań. Dzięki gruntownemu i wszechstronnemu wykształceniu skutecznie pomaga parom leczącym niepłodność. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie psychologii zdrowia i choroby, a w swojej pracy wykorzystuje techniki racjonalnej terapii zachowania (RTZ). Pacjenci cenią sobie jej wsparcie tak w zakresie psychologii, jak i dietetyki. Z profesjonalnej pomocy doktor Juruć można skorzystać w ramach indywidualnych konsultacji oraz podczas warsztatów cyklicznie organizowanych przez InviMed Poznań.

Mgr Joanna Kubacka

starszy embriolog, ESHRE clinical embryologist, kierownik laboratorium embriologicznego w Klinice InviMed Poznań. Embriolog z powołania, znakomicie wykształcona i stale podnosząca swoje kompetencje. Ma ponad 12 lat doświadczenia w pracy w laboratorium embriologicznym InviMed. Niezwykle dokładna i zaangażowana. Nic nie umknie jej czujnemu oku. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pomogła spełnić marzenie o dziecku tysiącom par podchodzącym do in vitro.

Joanna Płuciennik

Dyplomowany coach, jeden z niewielu w Polsce certyfikowany coach kryzysowy specjalizujący się w pomocy osobom walczącym z niepłodnością. Trenerka, współautorka poradnika „Coaching w sytuacji kryzysu. Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie” i gry coachingowej „Śladami samych siebie”. Współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego, orędowniczka idei rozwoju osobistego i życia w zgodzie z samym sobą.

Monika Staruch

Seksuolog kliniczny, psycholog. Pierwszy w Polsce psycholog, który zdobył prestiżowy, Międzynarodowy Certyfikat Seksuologiczny – EFS-ESSM Certified Psycho-Sexologist (ECPS). Swój staż kliniczny odbyła w Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii SPSK im. Prof. W. Orłowskiego oraz w Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia w I Klinice Psychiatrycznej w Warszawie. Obecnie Monika Staruch jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej na temat: “Seksualność i regulacja emocjonalna u kobiet leczonych z powodu niepłodności oraz ich zmiany w czasie leczenia metodą pozaustrojowego zapłodnienia”. Na co dzień pracuje i wykłada na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w Klinice Ginekologii i Położnictwa oraz w Klinice Psychiatrii WUM. Na stałe współpracuje z telewizją TVN jako ekspert w programach takich jak: Dzień Dobry TVN oraz brała udział w dwóch edycjach „Ślubu od pierwszego wejrzenia”.

 „Obudź w sobie życie” – warsztaty w Poznaniu. Zapisy

Zapisy na warsztaty odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego – ZAPISY TUTAJ.

Zgłoszenia są przyjmowane do 18 października. Uczestniczki, które zakwalifikowały się na warsztaty, zostaną powiadomione telefonicznie 18 października.

PAMIĘTAJ! Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona. Jeśli wiesz, że nie uda ci się przyjść, zadzwoń do nas i odwołaj rezerwację. Dzięki temu twoje miejsce będzie mogła wykorzystać inna kobieta, która tego potrzebuje.

ZAPISY NA WARSZTATY: WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

19 października 2019 r. godz. 10:00-18:00

Hotel Park Inn by Radisson Poznań, ul Szyperska 22

(https://www.radissonhotels.com/en-us/hotels/park-inn-poznan) 

Na zgłoszenia czekamy do 18 października 2019 r.

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE, ALE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

 


 

PARTNER MERYTORYCZNY

 

SPONSOR

 

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl
Komentarze: 1

Proponuję zorganizować takie spotkania również dla mężczyzn. Jesteście portalem, który mocno siedzi w temacie niepłodności (mam taką nadzieję), więc zdajecie sobie sprawę z tego, że ten problem dotyczy w równej mierze kobiet jak i mężczyzn. Facetom też przydałyby się spotkania z lekarzami, psychologami etc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *