koronawirus a in vitro

Tymczasowe zasady obsługi Pacjentów w klinice Vitrolive w Szczecinie

W związku z rekomendacjami polskich i zagranicznych instytucji ochrony zdrowia, w celu minimalizacji zagrożenia zakażeniem SARS-CoV-2, szczecińska klinika Vitrolive wprowadza szereg dodatkowych metod zabezpieczających Pacjentów oraz Personel. Co obejmują?

 

 • Osoby z grupy wysokiego ryzyka mają zakaz wejścia do kliniki. U takich Pacjentów wizyty zostają przesunięte o co najmniej 14 dni i odbędą się po okresie kwarantanny, a Pacjenci pozostają w e-kontakcie ze swoim lekarzem
 • Odroczone są wszystkie nowe stymulacje do IVF i IUI (bez względu na grupę ryzyka)
 • W klinice kończy się bieżące stymulacje i zaleca mrożenie wszystkich zarodków z odroczeniem transferu
 • Odroczone jest wykonywanie badania nasienia, co daje Pacjentom oszczędność pieniędzy (badań nie trzeba będzie powtarzać po wznowieniu normalnego trybu leczenia) i czasu (nie trzeba będzie do kliniki przyjeżdżać, by powtórzyć badania)
 • W każdym przypadku, gdy to możliwe, zespół Vitrolive rekomenduje e-konsultacje przez Skype lub Teams lub wizytę telefoniczną
 • Osoby towarzyszące i dzieci muszą bezwzględnie pozostać poza kliniką
 • Pacjenci proszeni są o unikanie transportu publicznego, zwłaszcza w godzinach szczytu
 • Pacjenci odwiedzający ośrodek mają obowiązek wypełnienia ankiety epidemiologicznej. Apeluje się o szczerość, gdyż tylko w ten sposób możliwe jest właściwe prowadzenie leczenia i zapewnienie ciągłość terapii
 • Każda osoba obligatoryjnie powinna myć i dezynfekować ręce przed wizytą
 • Wizytę u lekarza poprzedza badanie temperatury
 • W tych szczególnych czasach witajmy się słowami „dzień dobry” i chwilowo powstrzymajmy się od miłych gestów, takich jak np. podanie ręki.

Wszystkie osoby odwiedzające ośrodek są proszone o pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa, używając żelu na bazie alkoholu dostępnego w recepcji kliniki przy wchodzeniu oraz wychodzeniu z budynku.

 • W samej klinice kilka razy w ciągu dnia dezynfekowane są powierzchnie często dotykane, tj. blaty, klamki, terminal płatniczy, guziki w windzie
 • Gabinety w Vitrolive są wietrzone kilkukrotnie w ciągu dnia
 • Dodatkowo każda klinika zrzeszona w goszczącym Vitrolive porozumieniu The Fertility Partnership posiada plan ciągłości działania, który obejmuje możliwość zakłócenia działań (z dowolnej przyczyny). Kliniki TFP będą ze sobą współpracować, aby zminimalizować wszelkie zakłócenia w opiece nad Pacjentem wynikające z liczby personelu lub ekspozycji na wirusa COVID-19.

Tymczasowo zmieniły się godziny pracy Vitrolive. Klinika otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00, w soboty zaś w godzinach 9:00 – 13:00. Krew pobierana jest w dni robocze od 8:00 do 10:30. Wyjątek stanowi pobranie krwi u kobiet ciężarnych w 12. tygodniu ciąży (test PAPPA) – pobrania krwi będą wykonywane w sposób niezakłócony od razu po wizycie u specjalisty.

Personel pozostaje do dyspozycji Pacjentów cały czas. Z ośrodkiem, oprócz tradycyjnego kontaktu telefonicznego, można też kontaktować się przez formularz dostępny na stronie, e-mail: info@vitrolive.pl oraz wiadomości na Facebook i Instagram (@vitrolive_TFP_polska).

Źródło: Vitrolive

 

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Koronawirus a ciąża. Najnowsze informacje dla kobiet!

Koronawirus a ciąża. Najnowsze informacje dla kobiet!

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *