Wózki dziecięce - jakie wybrać?
Materiał Partnera

Wózki dziecięce i foteliki samochodowe

Pojawienie się dziecka na świecie to zawsze ekscytujący moment dla przyszłych rodziców oraz najbliższych osób. Zanim jednak to się stanie, istotnym elementem jest skompletowanie właściwej wyprawki, która pozwoli wam odpowiednio powitać maluszka na świecie. Wśród ubranek, wyposażenia pokoiku dziecięcego, niezbędnych akcesoriów do karmienia jest jeszcze jeden niezwykle istotny element. Mowa oczywiście o wózku.

Wózki dziecięce to akcesorium, które potrzebne jest rodzicom niemal od pierwszych dni życia. Sprawdź nasze propozycje, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. 

 

  • Wózki dziecięce i foteliki samochodowe — artykuły dziecięce, których potrzebujecie 
  • Co musisz wiedzieć na temat fotelików samochodowych? 
  • Wózki dla dzieci — jaki wózek dziecięcy będzie dla was najlepszy? 

Wózki dziecięce i foteliki samochodowe — artykuły dziecięce, których potrzebujecie

Wielu przyszłych rodziców zastanawia się, jaki model wózka wybrać, a by spełniał on wszystkie niezbędne funkcje, był w miarę ergonomiczny oraz dobrze się prezentował. Jest kilka aspektów, które powinniście wziąć pod uwagę, zanim zdecydujecie się na zakup. Pierwszym z nich jest typ wózka. Dobrze jest zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujecie. Oczywiście pierwszym wyborem będzie gondola, jednak coraz większa ilość producentów decyduje się na sprzedaż pojazdów dla dzieci w wersji 3w1. Co to dokładnie oznacza? Wózki 3w1 składają się z trzech elementów. Pierwszym jest klasyczna gondola, która towarzyszy niemowlakowi podczas spacerów już od pierwszych dni życia. Najczęściej użytkowana jest przez okres około 6 miesięcy, czyli do momentu aż malec zacznie samodzielnie siadać. Oczywiście określony czas jest ruchomy, ponieważ każdy maluch rozwija się w swoim indywidualnym tempie. 

Drugim elementem jest spacerówka. Tę podobnie jak gondolę z powodzeniem możesz wpiąć do uniwersalnego stelaża. Wózki spacerowe towarzyszą zazwyczaj już dużo dłużej i pozwalają na transportowanie dziecka nawet do 3 roku życia, w zależności od potrzeb i mobilności malca. Trzecia część to klasyczne nosidełko. Tutaj możesz je wykorzystać, jako fotelik samochodowy, a następnie z łatwością przepiać je do stelaża i zabrać dziecko na krótkie zakupy. Opcja wózków 3w1 to jedna z najczęściej wybieranych propozycji. W szczególności dlatego, że jeden zakup umożliwia ci użytkowanie wózka dziecięcego przez kilka lat bez konieczności dodatkowych zakupów. 

Co musisz wiedzieć na temat fotelików samochodowych? 

Pierwsze foteliki samochodowe to nic innego jak nosidełka. Sklep dziecięcy proponuje ich zakup osobno lub w wersji zestawu połączonego z wózkiem (gondola i spacerówka). Musisz wiedzieć, że obecnie możesz spotkać nosidełka, które bez problemu przymocujesz na tylnej kanapie samochodu przy pomocy pasów bezpieczeństwa. To szybka metoda, która powala na przewiezienie dziecka niemal w każdym pojeździe bez względu na model. 

Jeżeli cenisz sobie komfort, wygodę i maksymalne bezpieczeństwo warto zastanowić się nad dokupieniem specjalnej bazy samochodowej. Tą należy umieścić na fotelu pasażera na specjalnie przygotowany system isofix. W tym przypadku nie ma konieczności przypinania nosidełka za pomocą pasów, a jedyne co musisz zrobić to umieścić je na zamontowanej wcześniej platformie. Pamiętaj, że małe dziecko powinno zawsze jeździć tyłem. Dla większego bezpieczeństwa zrezygnuj z zimowych kurtek i kombinezonów, na rzecz kocyków i otulaczy, które nie będą ograniczać przylegania pasów umieszczonych w nosidle. 

Wózki dla dzieci — jaki wózek dziecięcy będzie dla was najlepszy? 

Zastanawiacie się, jaki typ wózka sprawdzi się u was najlepiej? Pierwszą odpowiedzią na to pytanie, jaka się nasuwa, jest klasyczne “to zależy”. Prawda jest taka, że model i typ musi być dostosowany do waszych potrzeb. Jak je w takim razie określić? Wszystko uwarunkowane jest od terenów, na jakich mieszkacie, oraz tych, gdzie będziecie najczęściej spacerować. Do jazdy w terenie, po lesie i piaszczystych, nierównych drogach dużo lepiej sprawdzą się pozycje wyposażone w duże dmuchane koła. Te zapewnią komfortowe prowadzenie wózka, dużo lepszą amortyzację podczas wstrząsów na wybojach. Dobrze również, by przednia oś była skrętna, to umożliwi dużo lepsze manewrowanie podczas skrętów. 

Zwróć uwagę na to, ile miejsca zajmuje wózek i gdzie będziecie go trzymać. Jeżeli macie niewielkie mieszkano, bez możliwości wprowadzenia takich przedmiotów jak akcesoria dziecięce do komórki lokatorskiej lub na korytarz, lepiej zastanowić się nad mniejszymi, bardziej kompaktowymi modelami. Podobnie w przypadku podróży samochodem. Będziecie często pakować wózek do bagażnika? Postawcie na lekkie modele, które można złożyć, najlepiej jedną ręką. 

Najlepsze akcesoria, foteliki dziecięce, wózki oraz pozostałe akcesoria dziecięce znajdziecie w sklepie internetowym: https://www.bobowozki.com.pl/foteliki-samochodowe/p/269, oraz w sklepach stacjonarnych. Praktyczne akcesoria, profesjonalna obsługa i pełne doradztwo, to wszystko, czego możecie się spodziewać. Postawcie na swój komfort i bezpieczeństwo swojego maluszka, wybierając najlepsze akcesoria i produkty dla niemowląt oraz dzieci w różnym wieku.

 

Źródło: Materiał Partnera

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *