„Wymarzony” – film, który powinni zobaczyć wszyscy, którzy marzą o dziecku [zwiastun]

„Wymarzony” to wzruszająca opowieść o poszukiwaniu spełnienia i szczęścia, odkrywaniu życiowego powołania, o miłości i wytrwałości. O drodze do macierzyństwa, która nie dla wszystkich oznacza to samo. Polska premiera odbyła się w maju 2019 r. Teraz film można obejrzeć w domu. 

„Wymarzony” – historia, która porusza

"Wymarzony" - film o różnych drogach do macierzyństwa

“Wymarzony” – w kinach 24 maja 2019. Zdjęcie: Kadr z filmu, materiały prasowe, Monolith Film.

Już zwiastun filmu zapowiada, że na seans zamiast popcornu i coli należy zabrać spory zestaw chusteczek. Nie jest to jednak łzawa historia czy szablonowy wyciskacz łez. Być może nie każdy także zrozumie, jak mocna i jak dla wielu ludzi prawdziwa jest to historia – historia o poszukiwaniu drogi do szczęścia, jakim jest macierzyństwo.

„Wymarzony” to wzruszająca, ale i pełna humoru opowieść o wielkiej miłości do maleńkiego człowieka, która nadaje sens życiu. Szczególnie mocno zrozumieją to ci widzowie, dla których brak dziecka czy trudne wybory związane z macierzyństwem są czy były obecne w życiu.

Film porusza temat niepłodności i macierzyństwa nie przez pryzmat leczenia i starań o dziecko, ale tego, jakie temu towarzyszą emocje i jak wpływają na życie bezdzietnej kobiety – jakie myśli i nastawienie do siebie i świata ma kobieta, która nie może mieć dziecka i jak dziecko zmienia jej świat. Film pokazuje także, że do pewnych decyzji należy pozwolić sobie dojrzeć.

Głównym bohaterem filmu „Wymarzony” jest maleńki Theo – chłopiec, którego nastoletnia matka oddaje zaraz po porodzie. Z kolei Alice – kobieta po 30-tce – od lat marzy o dziecku, ale wie, że nigdy nie będzie mogła urodzić.

„Wymarzony” – różne drogi do macierzyństwa

"Wymarzony" - premiera 24 maja 2019.

W filmie pojawia się także Jean, który od lat prowadzi tymczasowy dom dla dzieci czekających na swoich nowych rodziców. To właśnie do niego trafi Theo. Między chłopczykiem, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega, jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje uczucia. Tymczasem Alice jeszcze raz musi udowodnić sobie i światu, że jest gotowa do roli matki. Jej spotkanie z Theo i Jeanem okaże się decydujące dla całej trójki. Czy chłopczyk jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę?

W filmie zobaczymy plejadę francuskich aktorów, a światowi recenzenci nie wychodzą z zachwytu, pisząc o nim: „Olśniewający”, „Poruszający”, „Największe wzruszenie roku”.

W Polsce premiera „Wymarzonego” odbyła się 24 maja 2019.

Teraz film można obejrzeć w domu: https://film-vod.pl/film-online/wymarzony/ (skopiuj link) lub https://onlinewideo.pl/film/wymarzony/ (skopiuj link) 

Źródło: Monolith Film

 

ZOBACZ TAKŻE: „Życie prywatne” – film o staraniach niepłodnej pary

Posiadanie dziecka jest dla nich narkotykiem, czyli starania pary 40+

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *