„Wymarzony” – film, który powinni zobaczyć wszyscy, którzy marzą o dziecku [zwiastun]

„Wymarzony” to wzruszająca opowieść o poszukiwaniu spełnienia i szczęścia, odkrywaniu życiowego powołania, o miłości i wytrwałości. O drodze do macierzyństwa, która nie dla wszystkich oznacza to samo. Polska premiera odbyła się w maju 2019 r. Teraz film można obejrzeć w domu. 

„Wymarzony” – historia, która porusza

"Wymarzony" - film o różnych drogach do macierzyństwa

“Wymarzony” – w kinach 24 maja 2019. Zdjęcie: Kadr z filmu, materiały prasowe, Monolith Film.

Już zwiastun filmu zapowiada, że na seans zamiast popcornu i coli należy zabrać spory zestaw chusteczek. Nie jest to jednak łzawa historia czy szablonowy wyciskacz łez. Być może nie każdy także zrozumie, jak mocna i jak dla wielu ludzi prawdziwa jest to historia – historia o poszukiwaniu drogi do szczęścia, jakim jest macierzyństwo.

„Wymarzony” to wzruszająca, ale i pełna humoru opowieść o wielkiej miłości do maleńkiego człowieka, która nadaje sens życiu. Szczególnie mocno zrozumieją to ci widzowie, dla których brak dziecka czy trudne wybory związane z macierzyństwem są czy były obecne w życiu.

Film porusza temat niepłodności i macierzyństwa nie przez pryzmat leczenia i starań o dziecko, ale tego, jakie temu towarzyszą emocje i jak wpływają na życie bezdzietnej kobiety – jakie myśli i nastawienie do siebie i świata ma kobieta, która nie może mieć dziecka i jak dziecko zmienia jej świat. Film pokazuje także, że do pewnych decyzji należy pozwolić sobie dojrzeć.

Głównym bohaterem filmu „Wymarzony” jest maleńki Theo – chłopiec, którego nastoletnia matka oddaje zaraz po porodzie. Z kolei Alice – kobieta po 30-tce – od lat marzy o dziecku, ale wie, że nigdy nie będzie mogła urodzić.

„Wymarzony” – różne drogi do macierzyństwa

"Wymarzony" - premiera 24 maja 2019.

W filmie pojawia się także Jean, który od lat prowadzi tymczasowy dom dla dzieci czekających na swoich nowych rodziców. To właśnie do niego trafi Theo. Między chłopczykiem, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega, jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje uczucia. Tymczasem Alice jeszcze raz musi udowodnić sobie i światu, że jest gotowa do roli matki. Jej spotkanie z Theo i Jeanem okaże się decydujące dla całej trójki. Czy chłopczyk jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę?

W filmie zobaczymy plejadę francuskich aktorów, a światowi recenzenci nie wychodzą z zachwytu, pisząc o nim: „Olśniewający”, „Poruszający”, „Największe wzruszenie roku”.

W Polsce premiera „Wymarzonego” odbyła się 24 maja 2019.

Teraz film można obejrzeć w domu, dostępny jest na: https://ekino.pw/wymarzony/ (skopiuj link) lub 3filmy.com (wpisz w wyszukiwarce tytuł filmu).

Źródło: Monolith Film

 

ZOBACZ TAKŻE: „Życie prywatne” – film o staraniach niepłodnej pary

Posiadanie dziecka jest dla nich narkotykiem, czyli starania pary 40+

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *