Zagraniczne gwiazdy otwarcie mówią o in vitro. Polski show-biznes milczy?

Piękni, bogaci i sławni. Celebryci. Na ich uśmiechnięte twarze i idealne życie patrzą miliony. Wielu im zazdrości, jednak nierzadko ich życie podszyte jest gorzką prawdą. Niejednokrotnie idą drogą podobną do waszej – korzystają z zabiegu in vitro, by ich życie było naprawdę szczęśliwe. 

W Polsce wokół in vitro zrobiło się głośno. Szczególnie od momentu zastąpienia refundacji zabiegu in vitro Narodowym Programem Prokreacyjnym. Gdy wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas mówi – Rząd nie finansuje już zabiegów in vitro, bo „in vitro nie jest najnowocześniejszą metodą leczenia niepłodności, a jedynie dodatkiem” – pary pragnące potomstwa muszą radzić sobie same i finansować zabieg z własnej kieszeni. 

>>> Więcej: Minister: In vitro to dodatek, a nie „medycyna oparta na dowodach naukowych”

Niezależnie od polityki – walczą

Jednak niezależnie od tego, czy dany kraj refunduje zabieg in vitro, czy nie, pary borykające się z niepłodnością walczą o swoje szczęście i starają się o potomstwo. Jak podają raporty WHO, niepłodność dotyka już co 4 parę na świecie.

Ta choroba XXI wieku nie wybiera – aktorka, piosenkarz, celebryta, czy nauczycielka, pielęgniarka bądź lekarz – może spotkać każdego.

Bardzo możliwe, że widząc kobiety z wózkami bądź kobiety w ciąży, zazdrościsz im. Nierzadko pewnie myślisz, że mają szczęście i że pewnie miały łatwiej. Niektóre z pewnością tak, jednak miej zawsze z tyłu głowy, że bardzo możliwe jest również to, że im się udało, że one już są po zabiegu in vitro. Ich walka okazała się wygrana i teraz już tylko mogą cieszyć się swoim upragnionym i długo wyczekiwanym dzieckiem. 

To tylko dobra mina?

Również w świecie show-biznesu o in vitro głośno. Gdzie jak nie tam, często padają pytania: Czemu nadal nie mają dzieci? Nie jest jeszcze w ciąży – coś musi być nie tak! Jako osoby publiczne są na językach wielu, więc pewnie prawda boli podwójnie. Jednak pragnienie dziecka jest silniejsze. Decydują się na in vitro i nie martwią o to, że wszyscy się o tym dowiedzą. Tak jest na świecie, w Polsce jednak nadal jest to owiane tajemnicą i tylko nieliczne gwiazdy przyznają się do ciąży z in vitro otwarcie. Zobacz, kto zdecydował się na in vitro – kogo możesz spotkać na ekranie swojego telewizora z uśmiechem na twarzy, a kto przeszedł trudną drogę do upragnionego dziecka!

Małgorzata Rozenek 

– Kiedy dotarło do mnie, że albo in vitro, albo nic to był w tym żal za utraconym welonem. Ale łatwiej wziąć się w garść i zrobić to, co należy. Od początku wiedziałam że się uda i że to będzie syn. Chociaż to była ciągła walka, należało zrobić ileś zastrzyków. Aż doszło do transferu zarodka. Na szczęście lekarze zwracają dużą uwagę, żeby odbyło się to w miłych i godnych warunkach, z piękną muzyką w tle – mówi Rozenek w wywiadzie dla Vivy! 

Znana z programu “Perfekcyjna Pani Domu” jest mamą dwójki synów – Stasia i Tadzia. Aktualnie, wraz z mężem Radosławem Majdanem zdecydowali się na dziecko i znają już dokładny termin. Jak to możliwe? To będzie kolejna ciąża uzyskana z pomocą zabiegu in vitro.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *