Współpraca płatna

Zalety korzystania z banku komórek jajowych

Obecny styl i tempo życia w krajach rozwiniętych jest jednym z głównych powodów, dla których kobiety odkładają moment zajścia w ciążę. Ze względu na tę sytuację, coraz częściej w leczeniu niepłodności wykorzystuje się dawstwo komórek jajowych, czyli zapłodnienie in vitro z wykorzystaniem komórek jajowych dawczyni.

Ta metoda leczenia niepłodności spotyka się z coraz większym zapotrzebowaniem, co może utrudniać klinikom zajmującym się leczeniem niepłodności sprostanie takiemu zapotrzebowaniu – powodem jest brak dawczyń lub brak różnorodności fenotypów.

Ovobank, pierwszy w Europie bank komórek jajowych, został stworzony, aby pomóc klinikom sprostać temu zapotrzebowaniu. Banki komórek jajowych współpracują bezpośrednio z klinikami wspomaganego rozrodu, dostarczając zamrożone komórki jajowe do wykorzystania w zabiegach in vitro, dzięki czemu proces doboru dawczyni i stymulacji jest znacznie szybszy i łatwiejszy.

W tym artykule podkreślamy zalety korzystania z banku komórek jajowych, takiego jak Ovobank, dla ośrodków oferujących zabiegi wspomaganego rozrodu.

 

Pięć zalet korzystania z oocytów z banku komórek jajowych:

 

1. Rygorystyczne protokoły selekcji dawczyń

Potencjalne dawczynie przechodzą wyczerpujące badania kwalifikacyjne obejmujące kontrolę ogólnego stanu zdrowia, badania krwi, testy hormonalne, pełną historię medyczną i badanie ginekologiczne. W Ovobank przeprowadzamy również wyczerpującą analizę genetyczną ponad 30 chorób sprzężonych z chromosomem X, aby wykluczyć obecność chorób lub niezgodnych mutacji genetycznych, które mogłyby mieć wpływ na przyszły zarodek i późniejszą ciążę.

 

2. Brak list oczekujących na dawczynie

Banki komórek jajowych dysponują dużą pulą dostępnych dawczyń, co pozwala na znalezienie zgodnej fenotypowo dawczyni w krótszym czasie, nawet jeśli pacjentka ma mniej powszechny fenotyp lub należy do mniejszościowej grupy etnicznej. Ovobank nie ma list oczekujących i oferuje zróżnicowaną pulę dawczyń ze wszystkich grup etnicznych i o różnych cechach fizycznych, aby zaspokoić potrzeby wszystkich pacjentów.

Jedną z najważniejszych zalet korzystania z zamrożonych komórek jajowych z banku komórek jajowych jest brak konieczności przeprowadzania synchronizacji między dawczynią i biorczynią w tym samym czasie. Komórki jajowe można rozmrozić i wykorzystać do natychmiastowego zapłodnienia w dowolnym momencie. Transfer zarodków można zaplanować w najlepszym dla pacjentki czasie, a wskaźnik anulowania cyklu jest bardzo niski.

Ovobank - bank komórek jajowych

PŁATNA WSPÓŁPRACA

 

3. Wysoki wskaźnik przeżywalności komórek jajowych i udanych ciąż

Zestaw zamrożonych komórek jajowych z Ovobank gwarantuje co najmniej 6-7 dojrzałych komórek jajowych, eliminując niepewność co do wyników stymulacji przy użyciu  świeżych komórek od dawczyn. Wskaźnik przeżywalności komórek jajowych po rozmrożeniu z zastosowaniem odpowiednich protokołów jest bliski 100%. W związku z tym korzystanie z zamrożonych oocytów pochodzących z banku komórek jajowych nie oznacza mniejszej szansy na zajście w ciążę. W rzeczywistości liczne badania naukowe wykazały, że dewitryfikowane (rozmrożone) komórki jajowe i świeże komórki jajowe dają podobny wskaźnik zapłodnienia, implantacji i ciąży.

4. Niższe koszty

Leczenie niepłodności z wykorzystaniem zamrożonych komórek jajowych od dawczyń  jest tańsze. Z uwagi na to, że koszt stymulacji dawczyni i punkcji jajników jest już wliczony w cenę zestawu zamrożonych komórek jajowych, cena jest niższa niż w przypadku leczenia przy użyciu świeżych komórek jajowych pochodzących z dawstwa.

 

5. Stałe wsparcie i komunikacja z centrum

Wiemy, że klucz do sukcesu nie leży wyłącznie po stronie naszego banku i że w grę wchodzi wiele czynników. Mając to na uwadze, zespół badawczo-rozwojowy Ovobank opracował kilka systemów w celu zwiększenia bezpieczeństwa wysyłki zestawów i zwiększenia wskaźników sukcesu.

Ovoscan, Ovolabel i Ovotracker to trzy narzędzia, które pomagają kontrolować pełną identyfikowalność przesyłek oocytów. Specjalistyczne pojemniki zawierające oocyty są wysyłane w specjalnie zaprojektowanych i wzmocnionych aluminiowych kontenerach i są telematycznie monitorowane przez cały proces wysyłki za pomocą systemu Ovotracker, który dostarcza szczegółowych informacji, takich jak temperatura, wilgotność i lokalizacja GPS.

Oferujemy również profesjonalne szkolenia w naszych laboratoriach, dzięki kursom i warsztatom Ovolearning, podczas których specjaliści z całego świata mogą szkolić się w zakresie protokołów przeprowadzania rozmrażania komórek, biopsji zarodków, ICSI i innych technik.

PŁATNA WSPÓŁPRACA

Współpraca płatna

POLECAMY TAKŻE:

Jakie są zalety stosowania witryfikowanych (mrożonych) komórek jajowych w leczeniu niepłodności?

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *