Współpraca płatna

Jakie są zalety stosowania witryfikowanych (mrożonych) komórek jajowych w leczeniu niepłodności?

Zabiegi wspomaganego rozrodu z wykorzystaniem komórek jajowych dawczyń cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Pary lub samotne kobiety, które od jakiegoś czasu starają się o poczęcie dziecka, ale nie były w stanie tego osiągnąć w sposób naturalny, stają przed problemem upływu lat, przekroczenia 40. roku życia i problemów z płodnością. W tym sensie dawstwo komórek jajowych jest jedną z najbardziej pożądanych metod wspomaganego rozrodu w ostatnich latach.

 

Dawstwo komórek jajowych jest zabiegiem reprodukcyjnym podobnym do zapłodnienia in vitro (IVF), ale z tą zaletą, że pacjentka nie musi przechodzić przez proces stymulacji jajników w celu wzrostu lub dojrzewania komórek jajowych. Komórki jajowe wykorzystywane w tego typu leczeniu pochodzą od dawczyni, a zapłodnienie jest przeprowadzane przy użyciu komórki jajowej dawczyni i pochodzących od partnera plemników.

Pierwszy bank komórek jajowych w Europie

Ovobank, pierwszy bank komórek jajowych w Europie, został stworzony, aby zapewnić klinikom wspomaganego rozrodu na całym świecie rozwiązanie w zakresie poszukiwania dawczyń, a przede wszystkim, aby pomóc pacjentom w wyszukiwaniu i wyborze dawczyni najlepiej dostosowanej do ich leczenia.

Wybór dawczyń jest jednym z głównych priorytetów Ovobank. Wśród różnych badań, którym poddawane są kandydatki, możemy wyróżnić szereg analiz, ocen psychologicznych, badań genetycznych… Wstępną selekcję przeprowadzamy za pomocą testu psychologicznego, który uwzględnia wszystkie możliwe informacje na temat rodziny dawczyni (wszelkie choroby lub problemy genetyczne), a następnie przystępujemy do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych analiz i badań w celu ustalenia, czy dawczyni kwalifikuje się do procesu dawstwa.

W Ovobank akceptowanych jest jedynie 34% kandydatek na dawczynie.

Co więcej, w Ovobank część naszego zespołu profesjonalistów specjalizuje się w kriokonserwacji oocytów, procesie, dzięki któremu osiągnęliśmy wysoki wskaźnik powodzenia w zabiegach dawstwa oocytów. Proces witryfikacji oocytów w Ovobank jest przeprowadzany przez wykwalifikowany personel specjalizujący się w dziedzinie kriobiologii. Środki i protokoły witryfikacji są zgodne z przepisami europejskimi. Ponadto oocyty Ovobank są procesowane w najlepszych możliwych warunkach, zachowując cały swój potencjał w celu zaoferowania wysokiej jakości usług i maksymalnej gwarancji sukcesu.

PŁATNA WSPÓŁPRACA

Komórki jajowe mrożone vs świeże

W przeciwieństwie do procedury z użyciem świeżych komórek jajowych, Ovobank przedstawia zalety procedury z użyciem witryfikowanych komórek jajowych:

– Szeroki wybór dawczyń i fenotypów: w przypadku leczenia z użyciem witryfikowanych komórek jajowych, pacjentka będzie miała dostęp do dużej puli dawczyń. W przypadku świeżych komórek jajowych wybór jest zasadniczo ograniczony do liczby dawczyń dostępnych w danym momencie, więc tym samym możliwość doboru dawczyni jest limitowana.

– Brak list oczekujących: Ovobank ma do dyspozycji szeroki wachlarz dawczyń, co pozwala znaleźć dawczynię najbardziej podobną do pacjentki, dzięki czemu nie ma list oczekujących.

– Bezzwłoczność: pacjentki będą miały natychmiastową dostępność, co oznacza, że mogą zaplanować swój własny cykl menstruacyjny, aby rozpocząć leczenie. W przypadku świeżych komórek jajowych pacjentka musi być zsynchronizowana z dawczynią i przyjąć na siebie różne ryzyka, które mogą się pojawić, takie jak na przykład anulowanie cyklu stymulacji.

– Redukcja kosztów: pacjentka nie musi płacić za badania dawczyni, analizy, leki, zabiegi chirurgiczne….. Jednak w przypadku świeżych komórek jajowych dawczyni musi przejść wszystkie niezbędne badania, aby rozpocząć proces dawstwa, co oznacza znaczny wzrost kosztów, które zostaną dodane do kosztów leczenia.

– Gwarantowany wynik: w Ovobank zapewniamy, że dawczynie są odpowiednio dobrane i cieszą się dobrym zdrowiem. Przeprowadzamy wyczerpujące badania medyczne, genetyczne i psychologiczne, co gwarantuje, że komórki jajowe są wysokiej jakości, a tym samym osiągalny jest wysoki wskaźnik ciąż.

“Selfie” w celu znalezienia dawczyni najbardziej podobnej do przyszłej matki

Oprócz wszystkich powyższych zalet, dzięki aplikacji do rozpoznawania rysów twarzy opracowanej przez Ovobank – Ovomatch – możliwe jest przeanalizowanie kilku punktów biometrycznych twarzy pacjentki i wyszukanie spośród tysięcy dostępnych dawczyń tej, która najbardziej przypomina ją fizycznie. Pacjentka musi jedynie zrobić sobie selfie telefonem komórkowym, a algorytm aplikacji wyszuka dawczynię o największym podobieństwie.

PŁATNA WSPÓŁPRACA

 

Współpraca płatna

 

POLECAMY TAKŻE:

Zalety korzystania z banku komórek jajowych

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *