Ćwiczenia w domu - dla pary

5 ćwiczeń dla pary, które poprawią spalanie, relacje i… płodność!

Aktywność fizyczna jest konieczna, aby zachować zdrowie, dobrą kondycję i samopoczucie. Czasami jednak nie bardzo się chce, szukamy wymówek, jakby tu uniknąć wysiłku. Pary starające się o dziecko lubią powtarzać, że zamiast indywidualnego treningu wolą ten czas spędzić ze swoim partnerem, we dwoje. Instruktorka Gosia Reysner znalazła i na to sposób – trening w parach. Zobacz, jakie to proste i przyjemne!

Trening we dwoje – poprawia relacje i płodność

Starając się o dziecko, bardzo dużo czasu przywiązujecie do tego, aby osiągnąć swój cel. Warto jednak podkreślić, że na waszą płodność ma również wpływ aktywność fizyczna. Aby zadbać o swoje zdrowie warto minimum 3 razy w  tygodniu poświecić godzinę na trening. Jeśli nie chcesz skorzystać z siłowni czy też ćwiczyć na świeżym powietrzu, warto wykonać trening w domu. Nie liczy się przecież miejsce, a chęci. 

Dla par, które starają się o dziecko, idealnym rozwiązaniem będzie trening we dwójkę. 

– Ćwiczenia w parach to niezawodny sposób na wzajemną motywację treningową. Wspólny trening to zarówno spędzenie wolnego czasu we dwójkę, jak i większa motywacja – podkreśla instruktorka Gosia Reysner.

Proponowany zestaw ćwiczeń można wykonać w każdym mieszkaniu, w którym znajdzie się kawałek wolnej podłogi. Aby wykonać ten trening, nie będzie ci również potrzebny specjalistyczny sprzęt. Wystarczą chęci i wizualizacja celu.

Zestaw 5 ćwiczeń do wykonania z partnerem

Każde ćwiczenie wykonujecie po 20 razy. Dla lepszych efektów można zwiększyć ilość powtórzeń do 30. Całość powtarzamy 3 razy.

1. Przysiad w duecie

Pozycja: stoicie przodem do siebie, na wysokości klatki piersiowej łapiecie się za ręce

Ruch: Biodra idą do tyłu, najniżej do linii kolan, kolana nie wychodzą za linie palców, ciężar ciała z naciskiem na pięty. Palce u stóp są przyklejone do podłogi, plecy proste w pozycji neutralnej, łopatki ściągnięte, pośladki spięte, brzuch maksymalnie napięty. Idąc w górę robimy wydech, ściskając maksymalnie pośladek i brzuch.

Druga opcja: Przysiad w parach jak wyżej z odwodzeniem rąk w bok.

Kliknij w zdjęcie – zobacz, jak prawidłowo wykonać ćwiczenie!

przysiad-w-duecie-nieplodnirazem

2. Brzuszki z piłką lub butelkami wody

Pozycja: siedzicie na podłodze przodem do siebie, kolana ugięte, stopy przyklejone do podłogi, plecy proste. Piłkę/butelki wody trzymacie z przodu, blisko klatki.

Ruch: Rzucacie piłkę/butelki wody do partnera, z wydechem kładziecie się do tyłu, przyklejacie odcinek lędźwiowy, łopatki i głowę do podłogi. Brzuch maksymalnie spięty przez cały czas, idąc w górę robicie wydech, na koniec prostujecie plecy.

Kliknij w zdjęcie – zobacz, jak prawidłowo wykonać ćwiczenie!

2

3. Skosy z piłką lub butelkami wody

Pozycja: siedzicie na podłodze, tyłem do siebie, kolana ugięte, stopy przyklejone do podłogi, plecy proste. Piłka/butelki wody trzymacie z przodu, blisko klatki.

Ruch: Skręcacie w stronę partnera przekazując mu piłkę/butelki wody po zewnętrznej stronie na wysokości klatki piersiowej. Brzuch maksymalnie spięty przez cały czas. To samo druga strona.

Kliknij w zdjęcie – zobacz, jak prawidłowo wykonać ćwiczenie!

3
4. Deska na przedramionach vs przeskoki

Opis ćwiczenia: Jedna osoba robi deskę, druga osoba przeskakuje przez nogi partnera.

Deska

Pozycja: kładziecie się na podłodze, opieracie ciężar na przedramionach, plecy wyprostowane, biodra na wysokości pleców, ściągnięte łopatki, barki od uszu, pośladki maksymalnie spięty, biodra spięte z naciskiem do środka.

Ruch: Pozycja nieruchoma.

Przeskoki przez nogi partnera

Pozycja: wyprostowana, nogi na szerokość bioder.

Ruch: Przeskakujesz obunóż z jednej strony na drugą.

Kliknij w zdjęcie – zobacz, jak prawidłowo wykonać ćwiczenie!

deska-przeskoki-nieplodnirazem

Małgorzata Reysner, Fitjoyful - NiepłodniRazemGosia Reysner, Fitjoyful – instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness Nowoczesne formy Gimnastyki Proactiv oraz aqua aerobik od 2005 roku. Jako trener ceni możliwość ciągłego rozwoju oraz bliski kontakt z ludźmi. Podczas zajęć, zwraca uwagę na prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń oraz samopoczucie. Fitness i taniec to jej największe pasje, posiada dyplomy ukończenia wielu szkoleń oraz certyfikaty udziału w konwencjach i warsztatach. Od 2014 roku Prezenter na Warsztatach Fit Expression.

Ulubione formy zajęć to wszystkie zajęcia wzmacniające mięśnie, trening funkcjonalny, step, dance, fitball, stretching i pilates. Zawsze uśmiechnięta, otwarta i pełna energii. Zakochana w crossficie po uszy. Od marca 2015 roku CrossFit Level 1 Trainer. Prywatnie szczęśliwa mama 7-letniego Dominika. 

 

 

Polecamy także:

Trenuj z Gosią: Zwiększ szanse na ciążę – zestaw 5 ćwiczeń do wykonania w domu

Trenuj z Gosią: 6 prostych ćwiczeń na jędrne i zgrabne pośladki

Awokado superfood – obowiązkowy składnik diety przyszłych rodziców

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *