pozycje seksualne dla niej nieplodnirazem

5 pozycji seksualnych dla kobiet, które przypomną, jak czerpać radość z seksu

Staracie się o dziecko. W tym czasie współżycie często odbywa się na określonych zasadach. Jednak przyznaj szczerze, kiedy ostatni raz kochaliście się bez stresu i czerpaliście prawdziwą przyjemność z seksu? Mimo niepłodności już teraz możesz się nim cieszyć. Oto 5 pozycji, które ci o tym przypomną!

“W tej pozycji zajdziesz” – Nie wierz w to!

Wśród niepłodnych istnieje mnóstwo mitów. Jedne mówią, co jeść, inne, jak ćwiczyć, a jeszcze inne, w jakich pozycjach współżyć, aby zwiększyć swoje szanse na ciążę. Dlatego też (niestety!) wiele kobiet najczęściej uprawia seks w pozycji klasycznej, z poduszką pod biodrami kobiety. Następnie po stosunku partnerka leży w pozycji uniemożliwiającej wypłynięcie spermy na zewnątrz. Dzieje się tak dlatego, że krążą mity, które mówią, że właśnie w ten sposób można wpłynąć na zajście w ciążę. Badania naukowe dowodzą, że ten mit ma niewiele wspólnego z prawdą. 

– Sama pozycja seksualna nie ma właściwie znaczenia, jeżeli chodzi o to, czy kobieta zajdzie w ciążę, czy nie. Warto, aby para planująca dziecko współżyła często, tak jak lubi, bez zbędnego dyskomfortu i stresu. Nie należy przejmować się czasem trwania stosunku, głębokością penetracji ani w jakiej pozycji dochodzi do ejakulacji – rozwiewa wątpliwości dr n. med. Olaf Lindert – ginekolog-położnik z Kliniki Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian” w Katowicach.

Dlatego starając się o dziecko, współżyjcie 2-3 razy w tygodniu. Plemniki żyją w organizmie kobiety kilka dni, dlatego warto, by były obecne i gotowe do zapłodnienia, kiedy przychodzą dni płodne. Poza tym częste współżycie pobudza hormony płodności zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, co również sprzyja staraniom o dziecko.

To twój czas, czerp przyjemność!

Jeśli do tej pory w waszej sypialni nie za wiele się działo, a pozycja klasyczna była główną, którą wykorzystaliście, to zachęcamy do zmian. Nawet podczas starań powinnaś dać sobie trochę przyjemności. Przypomnij sobie, jak to było kiedyś, gdy w waszym łóżku kipiało od namiętności, a wy byliście wybornymi kochankami. Zróbcie to dla siebie, dla waszego związku.

Seks musi być pozbawiony rutyny i przyzwyczajenia. Powinien pozwolić celebrować chwile tylko we dwoje, a także umożliwiać partnerom czerpać radość i przyjemność z wzajemnych zbliżeń.

I nie chodzi tylko o umocnienie waszego związku. Należy podkreślić, że traktowanie zbliżeń tylko i wyłącznie jako środek do osiągnięcia celu, który nie daje radości i satysfakcji, a raczej sprawia, że do życia pary wkrada się stres i frustracja przynosi jeszcze więcej szkody niż się wydaje. Przede wszystkim jest powodem długotrwałego stresu, który powoduje zaburzenia hormonalne. A to niestety kolejny krok w stronę pogłębienia niepłodności… 

5 pozycji dla niej, które przypomną, jak czerpać radość z seksu

>>> czytaj dalej

 

  • Strony:
  • 1
  • 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *