8 ziół dla mężczyzn, które poprawią nasienie i płodność skuteczniej niż suplementy

8 ziół dla mężczyzn, które poprawią płodność skuteczniej niż suplementy

Choć prawdą jest, że mężczyźni mniej chętnie niż kobiety sięgają po zioła, warto, by wiedzieli, iż naturalne wsparcie organizmu ma nieoceniony wpływ nie tylko na ogólne samopoczucie, ale także znaczną poprawę zdrowia i wyników badań – zarówno hormonalnych, jak i nasienia. Jakie zioła powinien włączyć do codziennej diety mężczyzna, który ma problem z płodnością? Oto 8 skutecznych ziół na męską płodność.

Najczęstszą przyczyną niepłodności mężczyzn jest słaba lub obniżona jakość nasienia. Problem z poczęciem mogą także powodować obniżony popęd seksualny czy kłopoty z erekcją. Konsekwencją tego może być z kolei obniżona samoocena i wycofanie się z życia intymnego, co naturalnie przekłada się na intensywność starań o potomstwo.

Z drugiej strony, do bardziej zaawansowanych przyczyn niepłodności męskiej zalicza się problemy z gospodarką hormonalną, układem rozrodczym, moczowym, nerwowym czy krążeniowym. Choroby takie jak cukrzyca czy Hashimoto również będą znacząco wpływać na wyniki nasienia i męskie libido.

Co za dużo, to niezdrowo, czyli jak poprawić męską płodność

Wszystkie te przyczyny mogą być jednak skutecznie wyeliminowane – lub znacząco zminimalizowane – za pomocą naturalnych metod leczenia –  w tym odpowiednich ziół. Wiedza na temat uzdrawiających właściwości ziół przechodzi od setek tysięcy lat z pokolenia na pokolenie, a współcześni naukowcy i lekarze medycyny konwencjonalnej potwierdzają, że ziołolecznictwo może być skutecznym sposobem na wiele chorób, w tym niepłodności.

Zanim jednak sięgniemy po leki, zioła czy suplementy, warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się jakości naszego życia. Problemy z nasieniem czy popędem seksualnym u mężczyzn w wielu przypadkach spowodowane są po prostu nieodpowiednim trybem funkcjonowania na co dzień. Paradoksalnie nie chodzi jednak tylko o wyeliminowanie tak oczywistych używek jak papierosy czy alkohol, ale także o sposób pracy, jakość i ilość sportu, snu oraz jedzenia.

Nieprawdą jest, że mężczyzna, który dużo trenuje, regularnie i intensywnie ćwiczy na siłowni czy codziennie biega – jest okazem zdrowia. Jak udowadniają badania naukowe – zbyt intensywny wysiłek fizyczny, a dodatkowo suplementy i różnego rodzaju wspomagacze sportowe oraz dieta nakierowana na efekty treningów, choć poprawią tężyznę i masę, niekoniecznie dobrze wpłyną na płodność mężczyzny.

Dlatego „co za dużo, to niezdrowo” nie jest pustym sloganem, ale złotą radą dla wszystkich, którzy chcą zachować równowagę psycho-fizyczną i szybko zostać ojcami.

Zioła sprzyjają męskiej płodności

Dopiero po wyeliminowaniu z codziennego życia wszystkich elementów, które negatywnie wpływać będą na płodność, należy uzupełnić dietę w odpowiednie suplementy i naturalne zioła, które pomogą przywrócić równowagę hormonalną, metaboliczną i płciową.

W aptekach nie brakuje dziś rozmaitych cudownych środków na potencję, wigor i popęd seksualny. Choć istnieją suplementy specjalnie dedykowane przyszłym ojcom, a lekarze z czystym sumieniem rekomendują ich przyjmowanie, warto w pierwszej kolejności sięgnąć także po sprawdzone naturalne środki, jakimi są zioła. I choć mężczyźni niechętnie myślą o popijaniu ziołowych herbatek czy mikstur, warto podjąć taki krok, ponieważ wiele par przekonało się już o tym, jak zbawienny ma to wpływ na ogólne leczenie niepłodności.

Oto 8 ziół, które skutecznie poprawią męską płodność

1. Żeń-szeń 

Od 4 tysięcy lat jego właściwości zdrowotne wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie wschodniej. Żeń-szeń to zioło, które jest panaceum niemal na każde dolegliwości, w tym znacznie wpływa na męską płodność i sprawność seksualną. Żeń-szeń podniesie poziom libido i testosteronu oraz wpłynie na czas trwania erekcji. Swoje propłodnościowe właściwości zawdzięcza ginsenozydom – związkom, które mają wpływ na rozszerzanie naczyń krwionośnych, ale także działają rozluźniająco na mięśnie.

Zioło skutecznie poprawi także męski układ odpornościowy, doda energii, wigoru, zadziała przeciwstarzeniowo. W związku z tym, że ma także zdolność stymulowania kobiecy narządów płciowych – może być stosowany jednocześnie przez kobietę, co skutecznie wpłynie na większe szanse zajścia w ciążę.

2. Miłorząb japoński

To zioło, które dzięki flawonoidom przede wszystkim zwiększy popęd seksualny, poprawi erekcję i podniesie satysfakcję z orgazmu oraz pozytywnie wpłynie na funkcje seksualne.

3. Jagoda jałowca brazylijskiego

Doskonała na stany depresyjne, zmęczenie, apatię i brak ochoty na seks. Zioło dedykowane jest jednak szczególnie mężczyznom, którzy mają problem z potencją wynikającą nie tylko z przyczyn psychosomatycznych. Dzięki niemu poprawi się zarówno popęd, jak i czas trwania erekcji.

4. Korzeń Maca

Stosowany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn mających problem z niepłodnością. Choć to warzywo, które głównie ma właściwości wzmacniające organizm, regularnie przyjmowane skutecznie wpłynie także na potencję i płodność. U mężczyzn poprawi jakość i ruchliwość plemników, a także zwiększy ilość spermy. Zawiera argininę, czyli aminokwas wchodzący także w skład płynu nasiennego. Korzeń maca może być także stosowany wspomagająco w zaburzeniach miesiączkowych i hormonalnych u kobiet, włącznie z dolegliwościami okresu menopauzy.

5. Liść Damiana

Jego cudowne właściwości zdrowotne doceniane były już przez starożytnych Majów, Azteków czy medycynę ludową. Stosowany był głównie jako afrodyzjak, który poprawiał jakość i długość stosunków seksualnych. Dziś Liść Damiana pomaga niepłodnym mężczyznom w przywróceniu odpowiedniego poziomu libido, pozytywnie wpływa nie tylko na erekcję, ale także jakość plemników. Działa również antydepresyjnie i uspokajająco, poprzez regulację układów hormonalnego i nerwowego.

6. Buzdyganek ziemny 

Zioło, które zwiększa poziom wolnego testosteronu i produkcję spermy. Dzięki steroidowej saponinie ma właściwości pobudzające seksualnie i wydłużające czas erekcji. Co ciekawe – poprawia także laktację, przez co może być stosowany przez kobiety karmiące.

Ciekawostka: Buzdyganek ziemny jest najskuteczniejszą i legalną alternatywą dla dopingu sterydowego. Podnosi bowiem poziom hormonów anabolicznych – lutropiny aż o 72 proc, a testosteronu o 40 proc.

7.  Kolcorośl lekarski 

Zioło, które obfituje zarówno w sterole roślinne, saponiny steroidowe, jak i związki mineralne oraz witaminy. Reguluje układ hormonalny i poprawia aktywność seksualną.

8. Ziele owsa (owies zwyczajny)

Zawiera saponozydy steroidowe, flawony, oligo- i polisacharydy, sterole, substancje białkowe, peptydy oraz witaminy (B1, B2, B12, A, E, K, PP). Nie brakuje w nim również aminokwasów, krzemu (55-70%) i  związków mineralnych. Niegdyś stosowany był jako środek na uspokojenie oraz nasenny.

Ciekawostka: Napary ze świeżego owsa mogą pomóc skutecznie rzucić palenie.

Ziele owsa skutecznie wpływa także na stymulację testosteronu oraz poprawę ogólnych funkcji seksualnych mężczyzn.
 
Źródło: filozofiazdrowia.com; czytelniamedyczna.pl

POLECAMY TAKŻE:

Porozmawiaj z nim o tym teście, a szybciej zajdziesz w ciążę

Porozmawiaj z nim o tym teście, a szybciej zajdziesz w ciążę

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *