Współpraca płatna

Bank Płodności On-line – wygodna platforma dla osób starających się o dziecko dzięki in vitro z komórką dawczyni

Wydłużony czas realizacji, konieczność osobistej wizyty w klinice, przedłużające się procedury, niedostateczne informacje o dawczyni komórek jajowych i dawcy nasienia – to najczęstsze uwagi Pacjentów odnośnie standardowej formy korzystania z banku komórek jajowych i nasienia. Znając bolączki niepłodnych Par, Klinika INVICTA stworzyła pierwszą w Polsce platformę do rezerwacji pakietów komórek jajowych dawczyni i nasienia od dawcy.

Bank Płodności INVICTA On-line to innowacyjne rozwiązanie skrojone dokładnie pod potrzeby Pacjentów. Opiekując się na co dzień  osobami starającymi się o dziecko z całej Polski i z zagranicy, przedstawiciele Kliniki mieli możliwość dobrze poznać wyzwania, z jakimi mierzą się niepłodni i zaobserwować ich szczególne potrzeby.

Do jednej z nich należało uproszczenie procedury korzystania z banku komórek jajowych i nasienia.

Poznaj udogodnienia w leczeniu in vitro z komórką dawczyni

We współczesnym świecie każda branża dąży do maksymalnego upraszczania dostępności usług. Nie inaczej jest z leczeniem niepłodności w Klinice Płodności INVICTA.

Starające się Pary mają możliwość umówienia wizyt w formie wideo-konsultacji oraz częściowego prowadzenia zdalnego leczenia. Dzięki czemu unikają wielokrotnego dojazdu na konsultacje z innego miasta. Brak konieczności brania wolnego dnia w pracy i możliwa wizyta u lekarza poprzez wideo-konsultację jest dla wielu doskonałym rozwiązaniem.

Pacjenci mogą rezerwować wizyty on-line w każdym dogodnym momencie, by nie musieli telefonicznie umawiać terminów. Na miejscu w Klinice dostępny jest też punkt pobrań w celu ułatwienia realizacji badań. INVICTA ma własne laboratoria, dzięki czemu wyniki dostępne są szybciej, a Pacjenci mogą odebrać je również on-line poprzez Portal Pacjenta.

A teraz Klinika INVICTA robi kolejny krok, by usprawnić i przyśpieszyć leczenie niepłodności, podczas którego – jak każdy starający się doskonale wie – każdy miesiąc ma niebagatelne znaczenie. Na potrzeby Pacjentów, którzy pragną skorzystać z dawstwa komórek jajowych lub nasienia, INVICTA stworzyła Bank Płodności INVICTA On-line. Ta nowoczesna platforma daje nieograniczony dostęp do rezerwacji pakietów komórek jajowych oraz nasienia od anonimowych dawców. A to wszystko w pełni zdalnie, z każdego miejsca na świecie.

Pacjentka korzystająca z leczenia in vitro z komórką dawczyni w Klinice INVICTA, może zajść w ciążę już w 1,5 miesiąca, odbywając jedynie 2 wizyty w Klinice.

 

Unikatowa Baza Dawców Komórek Jajowych i Nasienia

Platforma zapewnia leczącym dostęp on-line do Unikatowej Bazy Dawców, którzy zostali zakwalifikowani przez lekarzy w Klinikach INVICTA. W tworzeniu Banku Płodności przyświecały jej twórcom dwa cele: platforma musi być maksymalnie przejrzysta i intuicyjna w obsłudze, by każdy użytkownik bez problemu poradził sobie z korzystaniem ze strony.

„W INVICTA posiadamy własny bank komórek jajowych. Samodzielnie przeprowadzamy kwalifikację dawczyń, kładąc duży nacisk nie tylko na badania rezerwy jajnikowej, ale także badania genetyczne i psychologiczne.” – podkreśla lek. med. Włodzimierz Sieg, ginekolog z Kliniki INVICTA w Gdańsku.

Drugi, nadrzędny cel to zaprojektowanie precyzyjnego dopasowania fenotypowego, dzięki któremu Para z łatwością znajdzie idealną dla siebie dawczynię komórek jajowych lub odpowiedniego dawcę nasienia.

Możliwość trafnego dopasowania fenotypu dawcy bądź dawczyni to aspekt, który zawsze pojawia się w rozmowach ze starającą się parą. W tradycyjnych bankach dawstwa poszukiwania trwają niekiedy długie miesiące, dlatego Klinika INVICTA postawiła sobie za cel maksymalnie skrócić ten czas. Udało się!

„W polskich klinikach proces wybrania dawczyni może trwać od 3 do nawet 6 miesięcy. W Klinice INVICTA zaś – nawet 1 dzień. Dostępność zamrożonych komórek w naszym banku sprawia, że czas leczenia jest krótszy niż kiedykolwiek” – dodaje lek. med. Włodzimierz Sieg.

Bank Płodności INVICTA On-line pomaga osobom leczącym się w Klinikach INVICTA, a także w innym miejscu, do którego chcą przetransportować zarezerwowany materiał i przeprowadzić procedurę in vitro.

Przeczytaj także: Od podarowania nadziei do spełnienia marzeń – innowacje w adopcji komórki jajowej.

Jak korzystać z Banku Płodności INVICTA On-line?

„Głównym celem jest znalezienie takiej dawczyni i dawcy, którzy będą w jak największym stopniu podobni do biorców. Aby cel ten zrealizować, Pacjenci podają swoje cechy fenotypowe” – tłumaczy lek. med. Włodzimierz Sieg.

Przejrzysta platforma została tak zaprojektowana, by umożliwić maksymalnie intuicyjne i przyjazne użytkowanie. Daje szansę dopasowania dawczyni komórek jajowych lub dawcy nasienia pod kątem cech fenotypowych takich jak: koloru oczu, wzrostu, budowy ciała, koloru włosów, kolorytu, a także grupy krwi i Rh. Zaczynamy? 

 1. Wejdź na stronę: Banku Płodności INVICTA On-line [KLIK]. 
 2. Zaloguj się lub załóż bezpłatne konto.
 3. Wybierz potrzebny materiał niezbędny do leczenia in vitro lub inseminacji: komórki jajowe dawczyni oraz nasienie dawcy.
 1. Wybierz sposób wyszukiwania materiału:
  a) Precyzyjne dopasowanie fenotypowe – Podaj swoje cechy fenotypowe i partnera, a otrzymasz wyniki w postaci najbardziej dopasowanych profili dawczyń lub dawców.


  b) Lub skorzystaj z Filtrów wyszukiwania – Umożliwiają one przejrzenie bazy anonimowych dawców po wybranych cechach fenotypowych.

 2. Zarezerwuj wybrany pakiet komórek jajowych lub nasienia, dokonując opłaty on-line.

Podczas całego procesu wyboru i rezerwacji pakietu dawcy otrzymasz wsparcie koordynatora biorstwa. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad wyborem, możesz dokonać bezpłatnej rezerwacji pakietu na 48 godzin.

Kwalifikacja dawczyń komórek jajowych i dawców nasienia

Decyzja o skorzystaniu z banku komórek jajowych i nasienia niekiedy wiąże się z pewnymi obawami: „kim jest dawczyni?”, „czy jest zdrowa?” itp. Są to całkowicie zrozumiałe i naturalne reakcje, tym bardziej że dawstwo jest anonimowe i Pacjenci nie mają możliwości poznania osób przekazujących swój materiał genetyczny.

Stąd liczne testy i badania przeprowadzane w Klinice INVICTA, które musi przejść każda dawczyni i każdy dawca, tak aby przyszli rodzice mieli 100% pewność o słuszności swojego wyboru.

Procedura zaakceptowania dawczyni komórek jajowych i dawcy nasienia jest następująca:

 • Wywiad medyczny w formie ankiety on-line, gdzie dawczyni i dawca odpowiadają na pytania m.in. na temat swojego zdrowia, nawykach oraz informacji o chorobach w rodzinie.
 • Kwalifikacja psychologiczna przeprowadzona celem wykluczenia problemów natury psychicznej u kandydatów.
 • Szczegółowe badania dotyczące płodności (u dawczyń bada się rezerwę jajnikową – AMH, a u dawców – jakość nasienia), a także badania oceniające stan zdrowia, badania infekcyjne oraz genetyczne.

Jak podkreśla lek. med. Włodzimierz Sieg: „Badania genetyczne dawczyni i dawcy pomagają zniwelować ryzyko przeniesienia na dziecko chorób dziedzicznych. Kariotyp pozwala ocenić wielkość, strukturę oraz liczbę chromosomów u dawczyni. Natomiast dzięki badaniu wykrywającym mutacje w genie CFTR możemy ograniczyć ryzyko rozwoju mukowiscydozy u dziecka.”

Bezpieczna alternatywa do adopcji zarodków

Klinika INVICTA proponuje różnorodne rozwiązania mające spełnić marzenie Pacjentów o zostaniu rodzicami. Gdy oboje Partnerzy mają problem z komórkami rozrodczymi, to mogą skorzystać z podwójnego dawstwa, czyli in vitro z komórkami dawczyni i nasieniem dawcy. Dawczyni i dawca są wybierani na podstawie cech fenotypowych. Następnie embriolog dokonuje zapłodnienia in vitro, tworząc dedykowane zarodki dla danej Pary.

Dzięki bogatej bazie dawców i precyzyjnemu dopasowaniu, czas leczenia może skróć się nawet do 1,5 miesiąca. To nieporównywalnie efektywniejsze niż poszukiwania zarodków do adopcji, co trwa minimum 6 miesięcy. Należy podkreślić, że dawcy w Banku Płodności INVICTA to młodzi ludzie i są szczegółowo przebadaniu, co zwiększa bezpieczeństwo i skuteczność leczenia.

 

Współpraca płatna

POLECAMY TAKŻE:

Wielki powrót programu in vitro? Większość klubów „ZA” refundacją. Projekt poprze część posłów PiS!

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *