„Było niesamowicie! Nie spodziewałam się takiej energii i walki” – relacja z „Obudź w sobie życie” w Krakowie

Jak był 27.04.19 r. w Krakowie? Energetycznie, wzruszająco i z humorem. Poniżej Wasze komentarze i nasze podsumowanie.

57 niezwykłych kobiet spotkało się 27 kwietnia 2019 r. w Krakowie, aby dowiedzieć się więcej o chorobie, która je dotknęła – o niepłodności. Ale nie tylko. To spotkanie to coś więcej niż potężna dawka wiedzy i możliwość konsultacji z najlepszymi ekspertami z zakresu niepłodności. To przede wszystkim poczucie zrozumienia, wspólnoty i jedności. To niezwykłe przyjaźnie, które nawiązują się w trudnych chwilach. I w końcu to wsparcie, którego często brak w najbliższym otoczeniu.

Warsztaty „Obudź w sobie życie” – tutaj potrzeba najlepszych

„Najlepszych ginekologów, najlepszych embriologów, najlepszych seksuologów, najlepszych psychologów i coachów – na każde warsztaty zapraszam tylko prawdziwych specjalistów w leczeniu niepłodności”, mówi Sylwia Bentkowska, organizatorka warsztatów „Obudź w sobie życie” oraz założycielka serwisu www.plodnosc.pl.

Śmiało mogę powiedzieć, że na warsztatach mam najlepszy zespół w Polsce. To specjaliści, którzy większość życia zawodowego poświęcili problemowi niepłodności. To ważne, aby naszymi dziewczynami mogli zająć się ludzie, którzy rzeczywiście znają się na ich problemach” – podkreśla Sylwia Bentkowska.

Spotkanie w Krakowie zostało zorganizowane we współpracy z Centrum Medycznym Macierzyństwo z Krakowa, z ramienia którego pojawili się lek.med. Krzysztof Mirocki (ginekolog-położnik), mgr Mariola Wantuch (położna) oraz dr Marta Sikorska-Polaczek (embriolog). Specjaliści z Centrum Medycznego Macierzyństwo nie tylko tłumaczyli zawiłości wybranych aspektów niepłodności, ale odpowiadali na konkretne pytania uczestniczek. Jak zawsze było bardzo merytorycznie, treściwie, a uczestniczki uzyskały informacje, których nierzadko nie udało im się uzyskać przez wiele miesięcy i lat leczenia.

57 kobiet i jeden cel – zostać mamą

Każda z kobiet, która pojawiła się na krakowskich warsztatach 27 kwietnia była inna, ale łączył je jeden cel: pragnienie zostania mamą. Niektóre z nich walczą o spełnienie tego marzenia od niedawna, inne dążą do tego od lat. Jedno jest wspólne dla każdej z tych kobiet: potrzeba bycia zrozumianą, zaakceptowaną, czasem pocieszoną, a czasem zmotywowana do dalszej walki.

Sylwia Bentkowska: „Ciężko to zrozumieć, ale nawet w dzisiejszych czasach wielu kobietom ciężko się przyznać do niepłodności. W wielu środowiskach wciąż wiąże się to z ostracyzmem społecznym, wieloma uciążliwymi uwagami i aluzjami. Dlatego absolutnym priorytetem dla nas jest stworzenie na warsztatach środowiska bezwarunkowej akceptacji. Chcemy, żeby uczestniczki czuły się tutaj bezpiecznie i dobrze”.

Co dają warsztaty?

Najlepszym świadectwem, jak bardzo potrzebne są warsztaty, są liczne wiadomości, jakie otrzymujemy po spotkaniu. Piszecie, że ten jeden dzień natchnął Was taką energią i motywacją do dalszej walki, jakiej nie miałyście od miesięcy. Dziękujecie za niezwykłą atmosferę, pełną życzliwości i zrozumienia. Za bezpośredniość, luz i dużo śmiechu, którego nierzadko brakuje Wam już na co dzień.

Często opowiadacie nam w wiadomościach, że na warsztatach narodziły się przyjaźnie, które są dla Was cennym wsparciem i bodźcem do dalszej walki. Nikt bowiem tak nie zrozumie niepłodnej kobiety jak kobieta, która sama zna tę drogę.

I przede wszystkim doceniacie stronę merytoryczną warsztatów – wybitnych specjalistów, którzy często pokazują Wam zupełnie nową drogę leczenia. Drogę, która prowadzi prosto do macierzyństwa.

 

 

Największą nagrodą dla nas są jednak zdjęcia, jakie do nas przysyłacie. Zdjęcia z dwoma testami na teście ciążowym, z obrazem USG Waszych maluszków, a potem Waszych upragnionych, wyczekanych pociech. Każda taka wiadomość dodaje skrzydeł i energii do dalszej pracy, bo to najlepszy dowód, że to wszystko ma sens.

Kilka foto-wspomnień z krakowskich warsztatów, a na końcu informacje o najbliższych warsztatach w maju i czerwcu. 

 

Następne warsztaty:

Poznań – 25.06.2019 r. – więcej informacji i zapisy TUTAJ

Bydgoszcz – 01.06.2019 r. – więcej informacji i zapisy TUTAJ

Opole – 15.06.2019 r. – więcej informacji i zapisy TUTAJ

 

 

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *