Program in vitro z dofinansowaniem we Wrocławiu

Dofinansowanie in vitro we Wrocławiu w 2022 r. Skorzysta aż 420 par!

Prowadzony od 2019 roku miejski program dofinansowania in vitro we Wrocławiu zaowocował narodzinami już 120 dzieci! Kilkadziesiąt innych par oczekuje na swoje upragnione maleństwo dzięki wsparciu z ubiegłorocznego programu. W 2022 r. na pomoc niepłodnym parom miasto przeznaczy aż 850 tys. zł. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełniać, by skorzystać z refundacji in vitro we Wrocławiu!

Dofinansowanie in vitro we Wrocławiu

Program „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Wrocławia” spotkał się z żywym odzewem mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Do tej pory przeznaczono na ten cel blisko 2,4 mln zł. W ramach wsparcia wybrane pary korzystają z pełnej procedury. Obejmuje ona podstawowe badania przewidziane w ustawie o leczeniu niepłodności, kontrolowaną stymulację owulacji, zapłodnienie komórki jajowej oraz transfer zarodka. Dofinansowanie in vitro we Wrocławiu może też obejmować adopcję komórki jajowej lub zarodka.

Kwalifikacją par zajmą się wybrane przez miasto kliniki leczenia niepłodności. Realizatorzy programu w 2022 r. zostaną wybrani w ramach konkursu ofert do końca marca.

Do tej pory do miejskiego programu dofinansowania in vitro we Wrocławiu zgłosiło się blisko 1000 par. Zakwalifikowało się 622 pań, a w przypadku 451 przeprowadzono procedurę zapłodnienia pozaustrojowego. Dzięki programowi do tej pory na świat przyszło 120 dzieci, a kolejne pary oczekują szczęśliwego rozwiązania!

Sprawdź, czy możesz skorzystać z programu

Dofinansowanie in vitro we Wrocławiu przysługuje parom, u których stwierdzono niepłodność – od minimum 12 miesięcy bezskutecznie starały się o dziecko lub zdecydowały się na leczenie, które nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Wiek kobiety nie może przekroczyć 40 lat. Wyjątkiem są panie do 42. roku życia, u których badanie AMH dało wynik powyżej 0.7 ng/mL, a także pary decydujące się na adopcję komórki jajowej lub zarodka.

Kolejnym warunkiem jest zamieszkanie na terenie Wrocławia i/lub rozliczanie się z urzędem skarbowym na terenie miasta (z wyłączeniem I Urzędu Skarbowego przy ul. Klimasa 34). Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu na realizatora programu. Szczegóły będzie można poznać na stronie wybranej przez miasto kliniki.

Źródło:
https://www.wroclaw.pl/portal/program-in-vitro-wroclaw

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Inseminacja domaciczna – strata czasu, czy realna szansa na ciążę?

 

Inseminacja domaciczna – strata czasu, czy realna szansa na ciążę?

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji - miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *