Od czego zależy płodność kobiet i mężczyzn oraz co wpływa na skuteczne starania o dziecko

Dr Sławomir Sobkiewicz: Kiedy starania o ciążę nie przyniosą szybkiego efektu

Dr Sławomir Sobkiewicz: Kiedy starania o ciążę nie przyniosą szybkiego efektu

Płodność kobiety i mężczyzny zależy od wielu czynników. Unikając ich, możemy wpłynąć na nasze zdrowie intymne i podnieść skuteczność starań o dziecko.  O tym, co wpływa na płodność i kiedy starania o ciążę nie przyniosą już szybkiego efektu, mówi dr n. med. Sławomir Sobkiewicz, ginekolog i specjalista leczenia niepłodności z Kliniki Salve Medica.

Płodność człowieka wraz z wiekiem się obniża. Ale choć wiek to kluczowy czynnik wpływający na starania o ciążę, a także skuteczność leczenia przyczyn niepłodności, nie tylko on ma znaczenie podczas planowania macierzyństwa. Kobiety jednak powinny szczególnie zwrócić uwagę na to, by działania wspierające płodność były podjęte do pewnego wieku – zanim naturalne procesy zachodzące w organizmie nie uniemożliwią zajście w ciążę.

O tym, co zrobić i kiedy efektywnie wspomóc płodność, mówi doświadczony ginekolog i specjalista leczenia niepłodności dr Sławomir Sobkiewicz. 

Jak poprawić płodność i jakie czynniki mają duży wpływ na skuteczne starania o ciążę?

Źródło: Salve Medica R Warszawa

 

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *