Gdańsk: Z dofinansowania in vitro jest już 100 dzieci

W Gdańsku urodziło się właśnie setne dziecko z miejskiego programu in vitro. Program realizowany jest od października 2017 roku a Gdańsk to pierwsze miasto na Pomorzu, które finansowo wsparło dostęp do metody in vitro dla mieszkańców.

1,1 mln na in vitro w Gdańsku

Miejski program rozrodczości w Gdańsku obejmował 1,1 mln zł dofinansowania dla niepłodnych par. Do programu kwalifikowały się pary, małżeństwa bądź związki nieformalne, które płaciły podatki w Gdańsku. Warunek wiekowy zakładał, że kobieta będzie pomiędzy 25 a 40 rokiem życia, w szczególnych sytuacjach do 42 lat. W przypadku osób z chorobami nowotworowymi – od 18 roku życia. Dodatkowy warunek zakładała, że para nie uczestniczyła bądź uczestniczyła w maksymalnie dwóch zabiegach in vitro finansowanych ze środków publicznych.

Sprawdź także: In vitro we Wrocławiu. Wiemy, ile par skorzysta z programu oraz kiedy należy złożyć wniosek

100 dzieci z in vitro

9 lipca 2018 roku na świat przyszły pierwsze dzieci – bliźniaczki – które urodziły się w Gdańsku w ramach miejskiego programu dofinansowania in vitro. Rok i 9 miesięcy później liczba urodzonych dzieci, dzięki gdańskiemu programowi, wzrosła do okrągłej setki.

Daria skorzystała z programu in vitro w Gdańsku. Oto jej historia.

PRZECZYTAJ: Daria: Ten program sprawił, że w niespełna dwa miesiące zaszłam w ciążę

Program realizowany jest przez trzy wyłonione w konkursie, kliniki: Klinika Gameta Gdynia, InviMed w Gdyni, Kliniki i Laboratoria Medyczne INVICTA.

 

fot: facebook.pl/invitrodlagdańska

POLECAMY TAKŻE:

Urodziło się niezwykłe dziecko – lekarze mają wątpliwości, czy to dobry krok

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *