Jakie imię dać chłopcu? Oto imiona, które nie są popularne, a przez to są oryginalne

Imię wpływa na charakter. Oto 15 imion dla chłopca, które znaczą: świetny facet

Dla potrzebujących natchnienia i inspiracji w kwestii imienia dla chłopca, mamy listę 15 imion, które są szlachetne i nie tak popularne, przez co mogą być oryginalne, ale nie kontrowersyjne. Co ciekawe – według księgi imion, mężczyźni je noszący to idealni mężowie, kochankowie, przyjaciele. Po prostu faceci-marzenie. 

 

1. TADEUSZ – imię pochodzenia aramejskiego i oznacza mężczyznę sprytnego, odważnego.

Popularne zdrobnienia: Tadzio, Tadek, Tadeuszek

Z księgi imion: ma szorstką powierzchowność i jest bardzo wymagający wobec bliskich, w głębi duszy to jednak wrażliwy, czuły i kochający mężczyzna. Nie narzeka na brak powodzenia u kobiet. Kocha swoją żonę i dzieci. Życie erotyczne z nim bywa ciekawe i bardzo zmysłowe. 

2. TOMASZ – imię pochodzenia aramejskiego

Popularne zdrobnienia: Tomek, Tomuś, Tomeczek, Tomcio, Tom, Tomaszek

Z księgi imion*: bardzo rozważnie podchodzi do obowiązków męża i ojca. Bliskim daje całego siebie, a nawet więcej. Kocha żonę bezgranicznie, ale zdrady nie wybaczy. Jest pracowity, zaradny i ambitny. Lubi być chwalony, w dorosłym życiu często osiąga spektakularny sukces zawodowy.

3. ADAM –  pochodzi z wielu źródeł: z języka hebrajskiego, sumeryjskiego, akadyjskiego lub arabskiego.

Popularne zdrobnienia: Adaś, Adasiek, Adamek

Z księgi imion: Ceni sobie domowe pielesze i porządek – zarówno w otoczeniu, jak i rodzinnych rytuałach. Oszczędny w słowach – raczej działacz. Cechują go stanowczość, ale i skrytość. Jest łasy na pochwały.

4. GRZEGORZ – imię pochodzenia greckiego

Popularne zdrobnienia: Grzesiek, Grześ

Z księgi imion: jest skuteczny w kierowaniu pracą i życiem innych. Równie wymagający także wobec siebie. Śmiało prze do przodu, a dzięki silnej woli nie wycofuje się przed problemami. Pewny siebie, ale i obiektywny.

5. KRZYSZTOF –  imię pochodzenia greckiego

Popularne zdrobnienia: Krzysiek, Krzyś, Krzychu, Krzysio

Z księgi imion: aktywny, pomysłowy, pewny siebie a jednocześnie zdolny do refleksji. Chętnie dzieli się z otoczeniem swoimi przemyśleniami oraz odczuciami. To bardzo miły, towarzyski i otwarty na świat człowiek. Lubi ryzyko oraz przygody, dlatego angażuje się w ciekawe działania.

6. JÓZEF – imię pochodzenia hebrajskiego. Wywodzi się od biblijnego Józefa

Popularne zdrobnienia: Józio, Józek, Józinek, Józko

Z księgi imion: Tajemniczy, nieco skryty. Można mu powierzyć wiele tajemnic i być pewnym dyskrecji z jego strony. Małomówny, ale bardzo inteligentny. Zaradny, pracowity i sprawiedliwy. Bardzo lubiany przez ludzi. Świetny doradca i kompan do biesiad. Nie narzuca swoich poglądów, jest wyrozumiały dla odmiennego zdania. Stały w uczuciach.

7. WITOLD – imię pochodzenia litewskiego

Popularne zdrobnienia: Witek, Wicio, Wituś

Z księgi imion: pracowity, konsekwentny, odpowiedzialny i solidny. Logicznie patrzy na świat, a decyzje podejmuje ostrożnie. Charyzmatyczny i pomysłowy. Choć często popada w złość, jest mu to szybko wybaczane. Dobry mąż.

8. STEFAN –  imię pochodzenia greckiego

 Popularne zdrobnienia: Stefek, Stefcio, Stefanek, Stefuś

Z księgi imion: spokojny, skryty, cichy. Jest cierpliwy i pracowity, ma twórczą wyobraźnię. Świetnie radzi sobie w trudnych sytuacjach i w skomplikowanych zagadnieniach.

9. MATEUSZ –  imię pochodzenia hebrajskiego

Popularne zdrobnienia: Mateuszek, Mat, Mati, Mateo, Matuś

Z księgi imion: odpowiedzialny, prawdomówny i dobroduszny. Ma poczucie sprawiedliwości i chętnie niesie pomoc innym. Bardzo konsekwentny. Ma silną wolę, jest uparty, a czasem konserwatywny.

10. IGNACY –  imię pochodzenia łacińskiego

Popularne zdrobnienia: Ignaś, Igi, Ignac, Ignacek, Ignacjo, Ignaszek, Igo

Z księgi imion: opanowany i ambitny. Ma stały charakter i jest wytrwały w realizacji podjętych zobowiązań. Nie denerwuje się i nie daje się ponieść emocjom. W sferze zawodowej najważniejsze są dla niego twórczość oraz swoboda.

11. JERZY – imię pochodzenia greckiego.

Popularne zdrobnienia: Jurek, Juruś, Jureczek, Jurko

Z księgi imion: ma wszechstronne zainteresowania i bystry umysł. Pomysłowy, twórczy i ambitny. W dorosłym życiu jest rozsądny, staranny i zapobiegliwy. Ma zdolności stratega i lidera.

12. RYSZARD – imię męskie pochodzenia germańskiego.

Popularne zdrobnienia: Rysiek, Rysio, Ryszardek

Z księgi imion: 100 procent mężczyzny w mężczyźnie. Szarmancki, uwodzicielski, ale wierny i kochający żonę. Ma logiczny umysł, jest pewny siebie, zaangażowany w działania, ale jednocześnie spokojny i zrównoważony. Ma poczucie humoru i inteligencję. Precyzyjny, zdyscyplinowany, praktyczny w wyborach.

13. KONSTANTY – imię pochodzące z łaciny

Popularne zdrobnienia: Kostek, Kostuś

Z księgi imion: urodzony przywódca, pewny siebie, nastawiony na sukces. W domu ceni sobie święty spokój i unika konfliktów. Nie lubi porażki, ale dzięki ambicji i uporowi odnosi liczne sukcesy. Dobry lider.

14. MIŁOSZ –  imię pochodzenia słowiańskiego

Popularne zdrobnienia: Miłek, Miłoszek

Z księgi imion: inteligentny, twórczy i ujmujący. Jest dociekliwy, ambitny i lubi się doskonalić. Stawia na samodzielność. Odporny na porażki, nastawiony na sukces – choć nie za wszelką cenę. Ceni sobie lojalność, szczerość. Esteta – także w kwestii wyboru kobiet.

15. TEODOR – imię męskie pochodzenia greckiego

Popularne zdrobnienia: Teo, Teoś, Teodorek

Z księgi imion: sprawiedliwy i obiektywny. Ma żywiołową naturę. Wierny w przyjaźni, chętnie pomaga innym. Jest doskonałym doradcą. Dość wcześnie się usamodzielnia. Zamiast luksusów woli proste i szczęśliwe życie w spokoju. Twórczy i kreatywny. Czasem potrzebuje samotności.


Polecamy także:

20 zapomnianych imion dla dziewczynki. Kiedyś były bardzo popularne

* źródło: ksiegaimion.com

 

  • Strony:
  • 1
  • 2
Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *