Jakie imię dać chłopcu? Oto imiona, które nie są popularne, a przez to są oryginalne

Imię wpływa na charakter. Oto 15 imion dla chłopca, które znaczą: świetny facet

Dla potrzebujących natchnienia i inspiracji w kwestii imienia dla chłopca, mamy listę 15 imion, które są szlachetne i nie tak popularne, przez co mogą być oryginalne, ale nie kontrowersyjne. Co ciekawe – według księgi imion, mężczyźni je noszący to idealni mężowie, kochankowie, przyjaciele. Po prostu faceci-marzenie. 

 

1. TADEUSZ – imię pochodzenia aramejskiego i oznacza mężczyznę sprytnego, odważnego.

Popularne zdrobnienia: Tadzio, Tadek, Tadeuszek

Z księgi imion: ma szorstką powierzchowność i jest bardzo wymagający wobec bliskich, w głębi duszy to jednak wrażliwy, czuły i kochający mężczyzna. Nie narzeka na brak powodzenia u kobiet. Kocha swoją żonę i dzieci. Życie erotyczne z nim bywa ciekawe i bardzo zmysłowe. 

2. TOMASZ – imię pochodzenia aramejskiego

Popularne zdrobnienia: Tomek, Tomuś, Tomeczek, Tomcio, Tom, Tomaszek

Z księgi imion*: bardzo rozważnie podchodzi do obowiązków męża i ojca. Bliskim daje całego siebie, a nawet więcej. Kocha żonę bezgranicznie, ale zdrady nie wybaczy. Jest pracowity, zaradny i ambitny. Lubi być chwalony, w dorosłym życiu często osiąga spektakularny sukces zawodowy.

3. ADAM –  pochodzi z wielu źródeł: z języka hebrajskiego, sumeryjskiego, akadyjskiego lub arabskiego.

Popularne zdrobnienia: Adaś, Adasiek, Adamek

Z księgi imion: Ceni sobie domowe pielesze i porządek – zarówno w otoczeniu, jak i rodzinnych rytuałach. Oszczędny w słowach – raczej działacz. Cechują go stanowczość, ale i skrytość. Jest łasy na pochwały.

4. GRZEGORZ – imię pochodzenia greckiego

Popularne zdrobnienia: Grzesiek, Grześ

Z księgi imion: jest skuteczny w kierowaniu pracą i życiem innych. Równie wymagający także wobec siebie. Śmiało prze do przodu, a dzięki silnej woli nie wycofuje się przed problemami. Pewny siebie, ale i obiektywny.

5. KRZYSZTOF –  imię pochodzenia greckiego

Popularne zdrobnienia: Krzysiek, Krzyś, Krzychu, Krzysio

Z księgi imion: aktywny, pomysłowy, pewny siebie a jednocześnie zdolny do refleksji. Chętnie dzieli się z otoczeniem swoimi przemyśleniami oraz odczuciami. To bardzo miły, towarzyski i otwarty na świat człowiek. Lubi ryzyko oraz przygody, dlatego angażuje się w ciekawe działania.

6. JÓZEF – imię pochodzenia hebrajskiego. Wywodzi się od biblijnego Józefa

Popularne zdrobnienia: Józio, Józek, Józinek, Józko

Z księgi imion: Tajemniczy, nieco skryty. Można mu powierzyć wiele tajemnic i być pewnym dyskrecji z jego strony. Małomówny, ale bardzo inteligentny. Zaradny, pracowity i sprawiedliwy. Bardzo lubiany przez ludzi. Świetny doradca i kompan do biesiad. Nie narzuca swoich poglądów, jest wyrozumiały dla odmiennego zdania. Stały w uczuciach.

7. WITOLD – imię pochodzenia litewskiego

Popularne zdrobnienia: Witek, Wicio, Wituś

Z księgi imion: pracowity, konsekwentny, odpowiedzialny i solidny. Logicznie patrzy na świat, a decyzje podejmuje ostrożnie. Charyzmatyczny i pomysłowy. Choć często popada w złość, jest mu to szybko wybaczane. Dobry mąż.

8. STEFAN –  imię pochodzenia greckiego

 Popularne zdrobnienia: Stefek, Stefcio, Stefanek, Stefuś

Z księgi imion: spokojny, skryty, cichy. Jest cierpliwy i pracowity, ma twórczą wyobraźnię. Świetnie radzi sobie w trudnych sytuacjach i w skomplikowanych zagadnieniach.

9. MATEUSZ –  imię pochodzenia hebrajskiego

Popularne zdrobnienia: Mateuszek, Mat, Mati, Mateo, Matuś

Z księgi imion: odpowiedzialny, prawdomówny i dobroduszny. Ma poczucie sprawiedliwości i chętnie niesie pomoc innym. Bardzo konsekwentny. Ma silną wolę, jest uparty, a czasem konserwatywny.

10. IGNACY –  imię pochodzenia łacińskiego

Popularne zdrobnienia: Ignaś, Igi, Ignac, Ignacek, Ignacjo, Ignaszek, Igo

Z księgi imion: opanowany i ambitny. Ma stały charakter i jest wytrwały w realizacji podjętych zobowiązań. Nie denerwuje się i nie daje się ponieść emocjom. W sferze zawodowej najważniejsze są dla niego twórczość oraz swoboda.

11. JERZY – imię pochodzenia greckiego.

Popularne zdrobnienia: Jurek, Juruś, Jureczek, Jurko

Z księgi imion: ma wszechstronne zainteresowania i bystry umysł. Pomysłowy, twórczy i ambitny. W dorosłym życiu jest rozsądny, staranny i zapobiegliwy. Ma zdolności stratega i lidera.

12. RYSZARD – imię męskie pochodzenia germańskiego.

Popularne zdrobnienia: Rysiek, Rysio, Ryszardek

Z księgi imion: 100 procent mężczyzny w mężczyźnie. Szarmancki, uwodzicielski, ale wierny i kochający żonę. Ma logiczny umysł, jest pewny siebie, zaangażowany w działania, ale jednocześnie spokojny i zrównoważony. Ma poczucie humoru i inteligencję. Precyzyjny, zdyscyplinowany, praktyczny w wyborach.

13. KONSTANTY – imię pochodzące z łaciny

Popularne zdrobnienia: Kostek, Kostuś

Z księgi imion: urodzony przywódca, pewny siebie, nastawiony na sukces. W domu ceni sobie święty spokój i unika konfliktów. Nie lubi porażki, ale dzięki ambicji i uporowi odnosi liczne sukcesy. Dobry lider.

14. MIŁOSZ –  imię pochodzenia słowiańskiego

Popularne zdrobnienia: Miłek, Miłoszek

Z księgi imion: inteligentny, twórczy i ujmujący. Jest dociekliwy, ambitny i lubi się doskonalić. Stawia na samodzielność. Odporny na porażki, nastawiony na sukces – choć nie za wszelką cenę. Ceni sobie lojalność, szczerość. Esteta – także w kwestii wyboru kobiet.

15. TEODOR – imię męskie pochodzenia greckiego

Popularne zdrobnienia: Teo, Teoś, Teodorek

Z księgi imion: sprawiedliwy i obiektywny. Ma żywiołową naturę. Wierny w przyjaźni, chętnie pomaga innym. Jest doskonałym doradcą. Dość wcześnie się usamodzielnia. Zamiast luksusów woli proste i szczęśliwe życie w spokoju. Twórczy i kreatywny. Czasem potrzebuje samotności.


Polecamy także:

20 zapomnianych imion dla dziewczynki. Kiedyś były bardzo popularne

* źródło: ksiegaimion.com

 

  • Strony:
  • 1
  • 2

Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl
Komentarze: 1

Na mnie, moje obrzydliwe imię wpłyneło tak, że całe życie żyję z tym, iż jest to mój OGROMNY kompleks.
Przez co boję się jakkolwiek ujawniać światu, bo tak bardzo obrzydza mnie dźwięk tego brzemienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *