Klinika Bocian przejmuje Ab ovo

Klinika Bocian przejęła w Lublinie centrum leczenia niepłodności Ab ovo

Ogólnopolska sieć Klinik Bocian, specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu niepłodności, nabyła 100 proc. udziałów w lubelskim centrum medycznym Ab ovo. Jest to najdłużej działający prywatny ośrodek leczenia niepłodności i in vitro w Lublinie. Obecnie do Grupy Klinik Bocian należy już 6 placówek zlokalizowanych w dużych polskich miastach: Białymstoku, Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie, a także zagraniczny ośrodek na Łotwie – My Clinic Riga. Tym samym Ab ovo będzie pierwszą kliniką w województwie lubelskim działającą w ramach tej grupy. 

Klinika Bocian jest jedną z największych sieci placówek zajmujących się diagnostyką i leczeniem niepłodności w kraju. Z jej usług medycznych korzysta rocznie około 30 000 pacjentów. Przejęcie Ab ovo jest kolejną dużą inwestycją Kliniki Bocian, a także ważnym krokiem w realizacji strategii wzrostu i rozwoju grupy.

– Systematycznie umacniamy swoją pozycję na rynku leczenia niepłodności w Polsce. Klinika Ab ovo swoim profilem idealnie wpisuje się w naszą działalność, także w obszarze oferowanych metod wspomaganego rozrodu za pomocą in vitro. Cieszymy się, że pozyskaliśmy wysokospecjalistyczny podmiot z kompetentnym zespołem i wieloletnim doświadczeniem. Będziemy dążyć do pełnej integracji Ab ovo z naszymi pozostałymi placówkami, dlatego w najbliższym czasie skupimy się na wdrożeniu wypracowanych przez nas procesów, systemów i standardów usprawniających obsługę oraz leczenie pacjentów – mówi Krzysztof Mrugacz, dyrektor ds. finansowych i operacyjnych Klinik Bocian.

Lubelskie Centrum Leczenia Niepłodności Ab ovo mieści się przy ul. Relaksowej 26. Skupia specjalistów z dziedziny ginekologii i położnictwa, endokrynologii, anestezjologii, urologii oraz radiologii. Od ponad 20 lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem par zmagających się z niepłodnością. Placówka posiada komfortowe gabinety ginekologiczne, salę zabiegową, a także laboratorium embriologiczne i diagnostyczne. Pacjenci mogą podchodzić tu do zabiegów inseminacji i procedur zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro. Ośrodek oferuje także usługi z zakresu prowadzenia ciąży oraz ginekologii, na miejscu można wykonać USG oraz szereg badań laboratoryjnych, w tym również badania nasienia.

– Szacuje się, że z problemem niepłodności zmaga się nawet 15-20% par w wieku rozrodczym. Jest to naprawdę duża grupa osób, która potrzebuje profesjonalnego leczenia. Staramy się być coraz bliżej pacjentów, także tych mieszkających we wschodnich regionach kraju. Stąd też widzimy duży potencjał w Lublinie i placówce Ab ovo, którą zamierzamy w najbliższym czasie rozwinąć. Będziemy współpracować z obecnym zespołem, ale również zatrudniać dodatkowy personel medyczny, zarówno lekarzy, położne, diagnostów laboratoryjnych, jak i embriologów. Zainteresowane osoby zachęcamy już teraz do udziału w procesie rekrutacji. Wkrótce planujemy też zmianę nazwy, ośrodek będzie bowiem funkcjonował pod szyldem Klinika Bocian Lublin – dodaje Krzysztof Mrugacz, dyrektor ds. finansowych i operacyjnych Klinik Bocian.

Grupa Klinik Bocian działa na rynku od 16 lat. Pierwsza placówka została uruchomiona w Białymstoku, następna zaczęła przyjmować pacjentów w Warszawie w 2014 roku. W kolejnych latach grupa rozwijała się intensywnie w sposób organiczny otwierając nowe ośrodki w Katowicach, Warszawie, Szczecinie oraz poprzez akwizycje, przejmując ośrodek w Poznaniu i pozyskując większościowy pakiet udziałów w cenionej placówce leczenia niepłodności na Łotwie – My Clinic Riga. Klinika Bocian została również wybrana na realizatora kilku samorządowych programów dofinansowania do in vitro m.in. dla mieszkańców Warszawy, Poznania, Sosnowca, Częstochowy, czy też województwa lubuskiego.


Grupa Klinik Bocian należy do wiodących ośrodków zajmujących się leczeniem niepłodności w Polsce. Oferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie niepłodności z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii medycyny rozrodu, w tym zapłodnienia in vitro. Zapewnia również usługi z zakresu ginekologii i położnictwa. Pracownicy klinik są cenionymi specjalistami o międzynarodowym doświadczeniu i uznanych osiągnięciach w dziedzinie niepłodności oraz ginekologii. Placówki wyróżniają wysokie standardy oraz skuteczność leczenia. Klinika Bocian powstała w 2006 roku i dysponuje w Polsce 6 oddziałami zlokalizowanymi w Białymstoku, Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz w Szczecinie. Do grupy należy także ośrodek na Łotwie – My Clinic Riga.

Ab ovo jest najdłużej działającym prywatnym ośrodkiem leczenia niepłodności w Lublinie. Placówka specjalizuje się w terapii kobiecych i męskich zaburzeń płodności, wykonuje także zabiegi zapłodnienia in vitro i inseminacji. Oferuje pełny zakres świadczeń medycznych od konsultacji i usług diagnostycznych po zaawansowane leczenie. Klinika powstała w 2000 roku.


POLECAMY TAKŻE:

Fenomatch. Inteligentny algorytm, który połączy dawcę z biorcą

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *