Spotkanie dla kobiet: relacje kobiet i niepłodność

Kobiece relacje a niepłodność. Zobacz, jak kobiety mogą wspierać się w niepłodności?

9 marca przychodnia nOvum zaprasza na warsztat „Kobiety, które dzielą się siłą, są najsilniejsze na świecie! Jak kobiety mogą wspierać się w niepłodności”.

Kobiece relacje a niepłodność

“Nikt tak nie zrozumie niepłodnej i pragnącej dziecka kobiety jak inna kobieta, która przeżywa i czuje to samo…” – to zdanie pada z ust wielu kobiet zmagających się z niepłodnością. 
I to prawda, że kobiety podczas długich i bezowocnych starań o ciążę wyjątkowo mocno odczuwają potrzebę dzielenia się swoimi emocjami z kimś, kto je zrozumie. Świadomość, że walkę z niepłodnością toczy wiele kobiet i możliwość rozmowy  z nimi o tym, bardzo często staje się pomocą w najtrudniejszych momentach. Są jednak takie kobiece relacje w życiu, np. z przyjaciółką, mamą czy siostrą, gdzie jedna strona nie doświadcza problemu braku dziecka – jak zadbać właśnie o tę ważną relację, by niepłodność jej nie zniszczyła?

Kobiece relacje potrafią być niezwykle wartościowe i wspierające, ale jednocześnie bywają trudne. W trakcie starań o dziecko kobiety szczególnie mocno czują potrzebę dzielenia z kimś trudnych dla nich przeżyć i uczuć. To czas nie tylko intensywnych myśli o ciąży, ale także poszukiwanie kobiecego wsparcia.

Z pewnością dla wielu z niepłodnych tym wsparciem jest partner czy mąż. Nie zawsze jednak to, co kłębi się w głowie kobiety jest dobrze i w pełni rozumiane przez mężczyzn – nawet tych bardzo kochających. Wsparciem są także inne kobiety w rodzinie czy bliskie przyjaciółki. Niestety, niepłodność potrafi w relacje między kobietami wpuścić także wiele negatywnych emocji: niezrozumienia, rozżalenia, zazdrości czy obojętności, a w konsekwencji relacje zaczynają się psuć czy rozluźniać.

„Kobiety, które dzielą się siłą, są najsilniejsze na świecie! Jak kobiety mogą wspierać się w niepłodności”

Przychodnia nOvum zaprasza wszystkie kobiety na wyjątkowy warsztat, podczas którego będzie można nauczyć się, co zrobić, by bliskość i wzajemna relacja dwóch kobiet bezpiecznie przetrwała. Jak radzić sobie z emocjami związanymi z niepłodnością i w jaki sposób mówić o tym innym kobietom.

Organizatorzy spotkania chcą stworzyć bezpieczną przestrzeń kobiet, gdzie będą mogły wybrzmieć niewypowiedziane słowa i popłynąć skrywane uczucia tak, by następnie swobodnie i w szczerości kobiety mogły szukać sposobów na rozmawianie o niepłodności i trudnościach, które ze sobą niesie niepłodność.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie nOvum TUTAJ.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:  „Twoja niepłodność nie boli tak jak moja!” Kobieta kobiecie wilkiem? [List]

“Twoja niepłodność nie boli tak jak moja!” Kobieta kobiecie wilkiem? [List]

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *