Spotkanie dla kobiet: relacje kobiet i niepłodność

Kobiece relacje a niepłodność. Zobacz, jak kobiety mogą wspierać się w niepłodności?

9 marca przychodnia nOvum zaprasza na warsztat „Kobiety, które dzielą się siłą, są najsilniejsze na świecie! Jak kobiety mogą wspierać się w niepłodności”.

Kobiece relacje a niepłodność

“Nikt tak nie zrozumie niepłodnej i pragnącej dziecka kobiety jak inna kobieta, która przeżywa i czuje to samo…” – to zdanie pada z ust wielu kobiet zmagających się z niepłodnością. 
I to prawda, że kobiety podczas długich i bezowocnych starań o ciążę wyjątkowo mocno odczuwają potrzebę dzielenia się swoimi emocjami z kimś, kto je zrozumie. Świadomość, że walkę z niepłodnością toczy wiele kobiet i możliwość rozmowy  z nimi o tym, bardzo często staje się pomocą w najtrudniejszych momentach. Są jednak takie kobiece relacje w życiu, np. z przyjaciółką, mamą czy siostrą, gdzie jedna strona nie doświadcza problemu braku dziecka – jak zadbać właśnie o tę ważną relację, by niepłodność jej nie zniszczyła?

Kobiece relacje potrafią być niezwykle wartościowe i wspierające, ale jednocześnie bywają trudne. W trakcie starań o dziecko kobiety szczególnie mocno czują potrzebę dzielenia z kimś trudnych dla nich przeżyć i uczuć. To czas nie tylko intensywnych myśli o ciąży, ale także poszukiwanie kobiecego wsparcia.

Z pewnością dla wielu z niepłodnych tym wsparciem jest partner czy mąż. Nie zawsze jednak to, co kłębi się w głowie kobiety jest dobrze i w pełni rozumiane przez mężczyzn – nawet tych bardzo kochających. Wsparciem są także inne kobiety w rodzinie czy bliskie przyjaciółki. Niestety, niepłodność potrafi w relacje między kobietami wpuścić także wiele negatywnych emocji: niezrozumienia, rozżalenia, zazdrości czy obojętności, a w konsekwencji relacje zaczynają się psuć czy rozluźniać.

„Kobiety, które dzielą się siłą, są najsilniejsze na świecie! Jak kobiety mogą wspierać się w niepłodności”

Przychodnia nOvum zaprasza wszystkie kobiety na wyjątkowy warsztat, podczas którego będzie można nauczyć się, co zrobić, by bliskość i wzajemna relacja dwóch kobiet bezpiecznie przetrwała. Jak radzić sobie z emocjami związanymi z niepłodnością i w jaki sposób mówić o tym innym kobietom.

Organizatorzy spotkania chcą stworzyć bezpieczną przestrzeń kobiet, gdzie będą mogły wybrzmieć niewypowiedziane słowa i popłynąć skrywane uczucia tak, by następnie swobodnie i w szczerości kobiety mogły szukać sposobów na rozmawianie o niepłodności i trudnościach, które ze sobą niesie niepłodność.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie nOvum TUTAJ.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:  „Twoja niepłodność nie boli tak jak moja!” Kobieta kobiecie wilkiem? [List]

„Twoja niepłodność nie boli tak jak moja!” Kobieta kobiecie wilkiem? [List]

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *