Natalia Siwiec

Najbardziej oryginalne imiona dzieci polskich celebrytów

Beyonce i Jay-Z nazwali swoją córkę Blue Ivy, czyli Niebieski Bluszcz, Gwyneth Paltrow nadała swojej córce imię Apple, czyli jabłko, a aktor Forest Whitaker (który sam nosi niezwyczajne imię „Las”) nazwał swoje córki Sonnet (Sonet), True (Prawda) i Autumn (Jesień). Jednak nie tylko zagraniczne gwiazdy słyną z oryginalności przy nadawaniu imion swoim pociechom. Jakie imię dla dziecka wybrały polskie gwiazdy?

Katarzyna Figura – znana aktora ze związku z Kaiem Schoenhalsem ma dwie córeczki. Ich imiona są bardzo nietypowe, nawet jak na środowisko artystyczne. Dziewczynki nazywają się  Koko i Kaszmir.

Marina i Wojciech Szczęsny – choć początkowo dość długo udało im się ukrywać ciążę, to nie obyło się bez oficjalnego zdjęcia w mediach nowego członka rodziny, gdy ten, całkiem niedawno, przyszedł na świat. Trzeba przyznać, że pierwsze zdjęcie było bardzo subtelne i nieukazujące twarzy chłopca. Póki co rodzice nie zdecydowali się także na sesję okładkową z synkiem. Chłopiec natomiast dostał wyjątkowe jak dla polskich rodziców imię – Liam.

Jarosław Jakimowicz – popularny niegdyś aktor zdecydował się wybrać swojemu synowi imię, którego odpowiednik istnieje w języku polskim. Syn Jarosława Jakimowicza nazywa się Jovan, czyli Jan. Widocznie brzmienie „Jovan” dużo bardziej przypadło do gustu rodzicom.

Mandaryna i Michał Wiśniewski – Michał Wiśniewski słynie z wyjątkowej oryginalności: w wyglądzie, wypowiedziach i w nazywaniu dzieci. Dwójka pociech, jakich doczekał się z piosenkarką Mandaryną noszą imiona Xavier i Fabienne. Piosenkarz ma jeszcze dwójkę dzieci z następnego małżeństwa o równie nietypowych imionach: Etiennette i Vivienne. 

Małgorzata Braunek – nieżyjąca już aktorka nazwała swoje dzieci Xavier i Orina. Szczególnie imię córki nie jest zbyt znane w Polsce, co zapewne dla samej zainteresowanej stanowi niemałą zaletę. Nikt nie pomyli jej z inną Oriną.

Sprawdź: Jakie imię dla dziecka? Te imiona dla dzieci były popularne w 2017 roku

Zosia Ślotała – z partnerem Kamilem Haiderem mają dwójkę dzieci: córka nosi imię Rania Konstancja a syn Leo.

Katarzyna Skrzynecka – imię córeczki aktorki było szeroko komentowane w mediach. Nie obyło się od złośliwych komentarzy i niewybrednych przypadkowych przekręceń imienia w wykonaniu aktorki Anny Muchy. Sama Kasia Skrzynecka nie przejmuje się tymi docinkami, bo imię córeczki ma dla niej wymiar symboliczny – pochodzi z Grecji, która jest ukochanym miejscem na ziemi jej i jej męża. A córeczka nosi imię Alikia Ilia.

Natalia Siwiec – popularna celebrytka i modelka słynie z tego, że lubi wzbudzać ciekawość i zachwyt, nie boi się przy tym kontrowersji. Raczej nikt się po niej nie spodziewał, że nazwie córkę popularnym, żeby nie powiedzieć pospolitym imieniem. Wybrała dla swojej pociechy imię Mia, które nadal wzbudza zaciekawienie w polskiej rzeczywistości, choć decyuje się na nie coraz więcej rodziców. Także tych nieznanych w celebryckim świecie.

Tymon Tymański – muzyk nadał swojemu synowi jeszcze niepowszechne, ale już coraz częściej się pojawiające imię Leon. Córka natomiast dostała piękne, choć bardzo nietypowe imię Luna.

Sprawdź: Co brać pod uwagę, wybierając imię dla dziecka? Ten dowcip może w tym pomóc

Maciej Maleńczuk – kontrowersyjny muzyk jest ojcem 4 córek, z czego tylko jedna nosi bardzo popularne imię Zuzanna. Pozostałe otrzymały dużo bardziej wyróżniające się i rzadkie imiona: Elma, Rita, Irma.

Augustin Egurolla – tancerz powiedział kiedyś, że chce, aby jego córka była jak Carmen – niezależna, pełna pasji, nieugiętą. I dlatego tak właśnie ją nazwał.

Dorota Gawryluk – Nikon to greckie imię oznaczające „Zwycięstwo”. W Polsce słowo „Nikon” jest bardzo popularne za sprawą znanej marki aparatów fotograficznych. Nie przeszkadzało to Dorocie Gawryluk, której spodobało się na tyle, że tak nazwała syna.

Krzysztof Ibisz – popularny i lubiany prezenter wybrał dla swojego syna piękne, choć obecnie mniej popularne imię Vincent.

Reni Jusis – piosenkarka znana jest ze swojego zamiłowania do ekologicznego stylu życia. Być może dlatego nazwała swoją córkę Gaja, co z języka greckiego oznacza zimię. Syn artystki nosi imię Teofil.

Krzesimir Dębski – rodzina Dębskich lubi starodawne, polskie imiona. I nie chodzi tu o Franciszków czy Janów, ale o imiona znacznie mniej popularne. Kompozytor Krzesimir Dębski kontynuował rodzinną tradycję i nadał swojemu synowi równie oryginalne i mało znane imię – Radzimir.

POLECAMY TAKŻE:

Imię wpływa na charakter. Oto 15 imion dla chłopca, które znaczą: świetny facet

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *