Obudź w sobie życie - jak pokonać niepłodność. Spotkanie w Katowicach

Obudź ciało, uspokój umysł… Jak pokonać niepłodność i obudzić w sobie życie

Już po raz drugi spotkanie z cyklu “Obudź w sobie życie” odbyło się w Katowicach. Przy dźwiękach gongów i w blasku świec rodziła się nowa siła do walki z niepłodnością. Głównym partnerem spotkania w Katowicach była Klinika Leczenia Niepłodności InviMed, która jako jedna z pierwszych włączyła się w naszą misję pomocy niepłodnym kobietom.

 „Droga do Katowic kojarzy mi się z domem – stamtąd mam już rzut beretem w moje rodzinne strony. Miałam szczęście, że nie zabrakło w nim nigdy zrozumienia – zwłaszcza wtedy, gdy przyszło mi zmierzyć się z niepłodnością. Wiem jednak, że tego wsparcia nie mają setki tysięcy kobiet…” – mówi Sylwia Bentkowska, pomysłodawczyni i organizatorka ogólnopolskich spotkań dla kobiet starających się o dziecko “Obudź w sobie życie”. 

Tak rodzi się szczęście 

 

„Gdy spotkanie opuszcza ostatnia uczestniczka, ukradkiem wycierając łzy i dziesiąty raz dziękując nam za taki dzień, czasem zdarza mi się samej uronić łzę. Każde takie spotkanie to dla mnie osobiste przeżycie – nie tylko dlatego, że pragnę, by kobiety, które nam zaufały, dostały podczas jednego dnia maksymalnie dużo wiedzy, wsparcia, atmosfery bliskości i zrozumienia, ale także dlatego, że w ich oczach znów widzę to, co sama czułam kilka lat temu. Nie muszę czytać, czym jest niepłodność i nie muszę już pytać, jak sobie z nią poradzić…

Doskonale wiem, jak choroba zmienia życie, jak bardzo niszczy emocje, jak bardzo zaburza poczucie własnej wartości, jak bardzo boli.  I jak bardzo wycofuje z życia, blokuje normalne odruchy, zabiera radość z sytuacji, które powinny cieszyć. Mnie się udało pokonać niepłodność – mam synka, najcudowniejszy skarb, dzięki któremu każda przeciwność codzienności staje się dziś drobnostką. Mam wszystko, czego pragnęłam – to niezrozumiałe dla kogoś, dla kogo macierzyństwo to po prostu kolejny etap życia. Dla nas, niepłodnych, to bitwa, z której niekiedy trudno wyjść cało bez pomocy innych ludzi. 

Dlatego właśnie powstały spotkania Obudź w sobie życie, które mają pomagać podnieść się kobietom po kolejnym ciosie, po kolejny nieudanym miesiącu starań, po latach starań… Mają dodać siły, podpowiedzieć z pomocą najlepszych specjalistów skuteczną strategię, opatrzyć poranioną psychikę… I kiedy słyszę od kobiet: “Dzięki wam jest mi lżej”, “Dzięki tobie, Sylwio, poczułam znów siłę do walki”, “Przyjść tutaj to najlepsze, co mogłam zrobić…” – czuję i nieopisaną radość, i nieopisane wzruszenie, ale i nieopisaną odpowiedzialność za te kobiety. Gdy po jakimś czasie otwieram w mailach od kolejnych uczestniczek załączniki, w których widzę zdjęcie USG z widoczną ciążą – czuję, że nie zawiodłam, a to, co robię, ma sens. I wiem, że dalej będę to robić, bo są miliony kobiet, które chcą obudzić w sobie życie…”      Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu Plodnosc.pl, pomysłodawczyni i organizatorka spotkań Obudź w sobie życie.

Głównym partnerem spotkania w Katowicach była Klinika Leczenia Niepłodności InviMed, która jako jedna z pierwszych włączyła się w naszą misję pomocy niepłodnym kobietom, i która wciąż wspiera spotkania “Obudź w sobie życie”. 

Szczególne podziękowania ślemy dla dr n. med. Anny Cygal, świetnej ginekolog i specjalistki leczenia niepłodności, do której wiele kobiet jest w stanie przyjechać z najodleglejszych zakątków Polski. Katowickie spotkanie nie mogło się odbyć także bez embriologa Roberta Szachonia, który z wyjątkowym poczuciem humoru potrafi mówić o bardzo poważnych i skomplikowanych sprawach związanych z niepłodnością, a w jego rękach komórka jajowa i plemnik naprawdę są bezpieczne.  

O emocje i porządek w głowie zadbała nieoceniona Joanna Płuciennik – uwielbiany przez kobiety coach niepłodności. Z kolei o poczucie totalnego odprężenia i relaksu zadbała Anna Michalec – instruktorka jogi, która pokazała uczestniczkom, jak zbawienny wpływ na psychikę mogą mieć asany i praca z ciałem. 

Sponsorami upominków dla wszystkich kobiet, które wzięły udział w spotkaniu, były firmy Sylveco i Vianek – producenci naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała, oraz Ovarin – suplement diety.

Wszystkim wpierającym ideę spotkań “Obudź w sobie życie” serdecznie dziękujemy – ta misja może się udać, jeśli tylko będziemy działać RAZEM.

Kolejne spotkania już na początku 2019 r. Śledźcie www.plodnosc.pl 


PARTNER GŁÓWNY:

Sponsorzy upominków dla uczestniczek:

 

 

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *