Obudź w sobie życie - jak pokonać niepłodność. Spotkanie w Katowicach

Obudź ciało, uspokój umysł… Jak pokonać niepłodność i obudzić w sobie życie

Już po raz drugi spotkanie z cyklu “Obudź w sobie życie” odbyło się w Katowicach. Przy dźwiękach gongów i w blasku świec rodziła się nowa siła do walki z niepłodnością. Głównym partnerem spotkania w Katowicach była Klinika Leczenia Niepłodności InviMed, która jako jedna z pierwszych włączyła się w naszą misję pomocy niepłodnym kobietom.

 „Droga do Katowic kojarzy mi się z domem – stamtąd mam już rzut beretem w moje rodzinne strony. Miałam szczęście, że nie zabrakło w nim nigdy zrozumienia – zwłaszcza wtedy, gdy przyszło mi zmierzyć się z niepłodnością. Wiem jednak, że tego wsparcia nie mają setki tysięcy kobiet…” – mówi Sylwia Bentkowska, pomysłodawczyni i organizatorka ogólnopolskich spotkań dla kobiet starających się o dziecko “Obudź w sobie życie”. 

Tak rodzi się szczęście 

 

„Gdy spotkanie opuszcza ostatnia uczestniczka, ukradkiem wycierając łzy i dziesiąty raz dziękując nam za taki dzień, czasem zdarza mi się samej uronić łzę. Każde takie spotkanie to dla mnie osobiste przeżycie – nie tylko dlatego, że pragnę, by kobiety, które nam zaufały, dostały podczas jednego dnia maksymalnie dużo wiedzy, wsparcia, atmosfery bliskości i zrozumienia, ale także dlatego, że w ich oczach znów widzę to, co sama czułam kilka lat temu. Nie muszę czytać, czym jest niepłodność i nie muszę już pytać, jak sobie z nią poradzić…

Doskonale wiem, jak choroba zmienia życie, jak bardzo niszczy emocje, jak bardzo zaburza poczucie własnej wartości, jak bardzo boli.  I jak bardzo wycofuje z życia, blokuje normalne odruchy, zabiera radość z sytuacji, które powinny cieszyć. Mnie się udało pokonać niepłodność – mam synka, najcudowniejszy skarb, dzięki któremu każda przeciwność codzienności staje się dziś drobnostką. Mam wszystko, czego pragnęłam – to niezrozumiałe dla kogoś, dla kogo macierzyństwo to po prostu kolejny etap życia. Dla nas, niepłodnych, to bitwa, z której niekiedy trudno wyjść cało bez pomocy innych ludzi. 

Dlatego właśnie powstały spotkania Obudź w sobie życie, które mają pomagać podnieść się kobietom po kolejnym ciosie, po kolejny nieudanym miesiącu starań, po latach starań… Mają dodać siły, podpowiedzieć z pomocą najlepszych specjalistów skuteczną strategię, opatrzyć poranioną psychikę… I kiedy słyszę od kobiet: “Dzięki wam jest mi lżej”, “Dzięki tobie, Sylwio, poczułam znów siłę do walki”, “Przyjść tutaj to najlepsze, co mogłam zrobić…” – czuję i nieopisaną radość, i nieopisane wzruszenie, ale i nieopisaną odpowiedzialność za te kobiety. Gdy po jakimś czasie otwieram w mailach od kolejnych uczestniczek załączniki, w których widzę zdjęcie USG z widoczną ciążą – czuję, że nie zawiodłam, a to, co robię, ma sens. I wiem, że dalej będę to robić, bo są miliony kobiet, które chcą obudzić w sobie życie…”      Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu Plodnosc.pl, pomysłodawczyni i organizatorka spotkań Obudź w sobie życie.

Głównym partnerem spotkania w Katowicach była Klinika Leczenia Niepłodności InviMed, która jako jedna z pierwszych włączyła się w naszą misję pomocy niepłodnym kobietom, i która wciąż wspiera spotkania “Obudź w sobie życie”. 

Szczególne podziękowania ślemy dla dr n. med. Anny Cygal, świetnej ginekolog i specjalistki leczenia niepłodności, do której wiele kobiet jest w stanie przyjechać z najodleglejszych zakątków Polski. Katowickie spotkanie nie mogło się odbyć także bez embriologa Roberta Szachonia, który z wyjątkowym poczuciem humoru potrafi mówić o bardzo poważnych i skomplikowanych sprawach związanych z niepłodnością, a w jego rękach komórka jajowa i plemnik naprawdę są bezpieczne.  

O emocje i porządek w głowie zadbała nieoceniona Joanna Płuciennik – uwielbiany przez kobiety coach niepłodności. Z kolei o poczucie totalnego odprężenia i relaksu zadbała Anna Michalec – instruktorka jogi, która pokazała uczestniczkom, jak zbawienny wpływ na psychikę mogą mieć asany i praca z ciałem. 

Sponsorami upominków dla wszystkich kobiet, które wzięły udział w spotkaniu, były firmy Sylveco i Vianek – producenci naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała, oraz Ovarin – suplement diety.

Wszystkim wpierającym ideę spotkań “Obudź w sobie życie” serdecznie dziękujemy – ta misja może się udać, jeśli tylko będziemy działać RAZEM.

Kolejne spotkania już na początku 2019 r. Śledźcie www.plodnosc.pl 


PARTNER GŁÓWNY:

Sponsorzy upominków dla uczestniczek:

 

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *