Obudź w sobie życie – relacja z warsztatów w Warszawie: było pysznie i inspirująco

Kolejne spotkanie z cyklu „Obudź w sobie życie” i kolejne inspiracje, porady, wiedza, przyjaźnie i łzy wzruszenia. 8 godzin, podczas których 55 uczestniczek otrzymało wiedzę i wsparcie najlepszych specjalistów z zakresu medycyny rozrodu i embriologii, dietetyka, coacha, psychologa i seksuologa.

Obudź w sobie życie – cykl ogólnopolskich spotkań dla kobiet starających się o dziecko

„Marzec jest dla nas intensywny. Rozpoczęliśmy go warsztatami w Katowicach (relacja TUTAJ), w weekend spotkaliśmy się w Warszawie, a 30 marca widzimy się w Gdańsku. Każde spotkanie to dla nas wyjątkowe przeżycie” mówi Sylwia Bentkowska, inicjatorka i organizatorka warsztatów „Obudź w sobie życie”.

Warsztaty „Obudź w sobie życie” organizowane są cyklicznie od 2017 roku i wzięło w nich udział już ponad 1000 kobiet. Dla wielu z nich było to pierwsze zetknięcie się ze specjalistami leczenia niepłodności. Wiele kobiet, dopiero po warsztatach, obrało właściwą drogę leczenia.

„2 lata stracone na zwykłego ginekologa, który nie widział u nas większych problemów i zalecał cierpliwość. Dopiero teraz wiem, że mamy problem i jakie badania powinniśmy wykonać. To niesamowite, ile wiedzy zaczerpnęłam nawet od innych dziewczyn, nie wspominając o bezcennej wiedzy specjalistów z kliniki. Czuję jakbym nowy wiatr zawiał w żagle, jakbym wyszła z marazmu starań. Wiem już, jakie kroki powinniśmy podjąć i dało mi to nową siłę. Wierzę, że doczekamy się maleństwa.” tak o spotkaniu napisała do nas jedna z uczestniczek.

Obudź w sobie życie – warsztaty 16 marca 2019 w Warszawie. Na uczestniczki zawsze czekają upominki od naszych sponsorów.

Sponsorami warszawskich warsztatów byli: Invimed, Badamy się, Profertil, ClearBlue, Medicover, Sylveco.

 

Obudź w sobie życie – najlepsi specjaliści w jednym miejscu

Podczas przedłużających się starań o dziecko ważne jest holistyczne podejście do leczenia. W wielu przypadkach zmiana diety już daje świetne rezultaty i przybliża do upragnionego macierzyństwa. Nie mniej ważne jest wsparcie psychologa, coacha, a czasem psychiatry – przedłużające się starania to nie tylko obciążenie dla organizmu, ale też dla psychiki.

„Ważne jest dla nas, aby podczas warsztatów dziewczyny dostały nie tylko wsparcie specjalistów medycyny rozrodu – choć to jest oczywiście niezbędne i priorytetowe – ale też pomoc coacha, psychologa, dietetyka i seksuologa. Podczas wieloletnich starań można stracić wiarę w siebie i swoją kobiecość – zależy mi, aby każda z uczestniczek otrzymała silne wsparcie także na tym gruncie. Gdy po warsztatach dostaję prywatne wiadomości od dziewczyn, że pierwszy raz od lat pomalowały usta czerwoną szminką albo założyły szpilki, to wiem, że to dobry kierunek, że moja praca ma sens!” tłumaczy Sylwia Bentkowska.

 

Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Rudek – kierownik działu marketingu InviMed Warszawa, ginekolog Kinga Ziółkowska – ginekolog z Kliniki InviMed Warszawa, Marta Bogucka – embriolog z Kliniki InviMed Warszawa, Elżbieta Britman – dyrektor zarządzająca InviMed Warszawa

 

Obudź w sobie życie, Warszawa 16 marca – tak było podczas spotkania

Spotkanie w Warszawie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie Klinika InviMed, która jako pierwsza uwierzyła w misję warsztatów i postanowiła je wesprzeć, zostając sponsorem i partnerem merytorycznym.

Klinika InviMed organizuje warsztaty dla par. Więcej informacji TUTAJ.

Podczas panelu z lekarzami, wiedzą dzieliły się ginekolog dr n. med. Kinga Ziółkowska i embriolog mgr inż. Marta Bogucka z kliniki InviMed. Jak zwykle podczas tej części spotkania było bardzo merytorycznie, a uczestniczki korzystały z możliwości konsultacji ze specjalistkami także po zakończonym panelu.

 

Ginekolog dr n. med. Kinga Ziółkowska i embriolog mgr inż. Marta Bogucka z kliniki InviMed

Zdecydowany niedosyt pozostał po wystąpieniu ginekolog z kliniki Medicover – dr Magdaleny Korniluk, specjalizującej się w leczeniu operacyjnym endometriozy. Uczestniczki miały wiele pytań, jednak dr Karniluk śpieszyła się na… poród. Oby to był dobry znak i dobra wróżba dla wszystkich uczestniczek warsztatu.

Ginekolog z kliniki Medicover – dr Magdalena Korniluk

Warszawskie warsztaty na pewno na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestniczek, a  to za sprawą Marty Krupińskiej Lorenc, która zachwycała upieczonym ciastem i zdrowymi przekąskami. Zdjęcia nawet w połowie nie oddają tego, jak było pysznie. Uczestniczki ustawiały się w kolejce po smakołyki… i przepis na ciasto.

Marta pokazała, że zdrowa kuchnia jest smaczna, kolorowa i zachwycająca.

 

Podczas warsztatów wiedzą o męskiej suplementacji dzieliła się niezawodna Kasia Krawczuk, przedstawicielka suplementu Profertil oraz testów ciążowych i owulacyjnych Clearblue.

 

Kasia Krawczuk, przedstawicielka suplementu Profertil oraz testów ciążowych i owulacyjnych Clearblue

Monia Staruch, seksuolog kliniczny

 

 

Sylwia Bentkowska i Marta Krupińska Lorenc

Seksuolog kliniczny Monika Staruch opowiadała, jak zadbać o życie intymne podczas starań o dziecko. Podczas jej wykładu nie ma tematów tabu.

Dietetyk Sylwia Leszczyńska tłumaczyła jak wygląda płodna dieta, co jeść podczas starań i jakie są najczęstsze błędy żywieniowe kobiet.

W drugiej części dnia zaczęła się praca w grupach i to czas, gdy uczestniczki sięgają głęboko do swoich emocji. Coach Anna Gumińska i psycholog Dorota Gawlikowska w ciągu 2 godzin przeprowadziły prawdziwą rewolucję w głowach uczestniczek. To wtedy niejednokrotnie lecą łzy, nawiązują się więzi między uczestniczkami, pojawiają się zupełnie nowe wizje i postanowienia.

A to najlepsza nagroda za naszą pracę:

 

 

Kolejne spotkanie z cyklu „Obudź w sobie życie” odbędzie się 30 marca w Gdyni. Wyślij zgłoszenie: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

 

GŁÓWNY PARTNER MERYTORYCZNY:

PARTNERZY WARSZTATÓW:

 

 

 

 

 

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *