Pij to podczas starań o dziecko i w ciąży. Nikt się nie zorientuje, co tam jest

Doskonale wiesz, że alkohol szkodzi zarówno rozwojowi dziecka, jeśli jesteś w ciąży, jak i staraniom się o nią. Dlatego wypróbuj bezalkoholowe wersje popularnych drinków – smakują wybornie i nie zaszkodzą ani tobie, ani ciąży, ani leczeniu niepłodności.

Lato to nie tylko czas wakacji i urlopów, ale także wielu okazji do biesiad czy towarzyskich imprez. Dobry, lekki drink po kolacji czy kieliszek zimnego Prosecco nikomu nie zaszkodzi – pod warunkiem, że nie jesteś w ciąży, nie karmisz albo… nie jesteś w trakcie leczenia niepłodności i przygotowywania się np. do in vitro. 

Alkohol, podobnie jak papierosy, to coś, z czego powinni zrezygnować starający się o potomstwo.

WAŻNE: Picie w nadmiarze choćby piwa czy czerwonego wina na pewno nie poprawi parametrów nasienia ani nie wpłynie – wbrew mitom – na prawidłowe endometrium u kobiet.

Co zrobić jednak, gdy za oknem ciepło, towarzystwo miłe, jedzenie dobre, a w perspektywie tylko woda z cytryną i podejrzliwe spojrzenia znajomych: ona/on nie pije?! Dlaczego?! 

Tak być nie musi. Wypróbuj bezalkoholowe wersje popularnych drinków, które swym wyglądem nie będą odbiegać od tych “pełnowartościowych”. Smakują wybornie i są w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Wy zaś nie będziecie musieli się tłumaczyć, że z jakiegoś powodu nie pijecie, ani tym bardziej oznajmiać, że wasza szklanka wolna jest od procentów.

Oto 7 popularnych drinków w wersji bezalkoholowej, które mogą pić kobiety w ciąży, matki karmiące oraz pary starające się o dziecko.

 

1. Pinacolada

Składniki:

  • 60 ml soku ananasowego
  • 60 ml śmietanki kokosowej
  • szklanka kostek lodu

Do dekoracji: kawałek ananasa lub innego owocu (w oryginale: wisienka maraschino)

Wykonanie:

Lód, sok oraz śmietankę wrzucamy do blendera lub shakera i blendujemy. Przelewamy do schłodzonego kieliszka i dowolnie dekorujemy.

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *