Planujesz ciążę? Musisz to robić między szóstym a dziewiątym dniem cyklu!

Rak piersi. Najpopularniejszy nowotwór dotykający Polki – rocznie umiera na niego 5 tys. pacjentek. Tylko u co 5 wykrywany jest we wczesnym stadium zaawansowania. Dlaczego? Polki zapominają o regularnym samobadaniu piersi.

Starając się o dziecko, możesz być bardzo skupiona na dążeniu do celu. Dbanie o zdrowe nawyki żywieniowe, wysypianie się, regularna aktywność fizyczna. I niby jesteś na dobrej drodze, jednak musisz pamiętać, że może na niej stanąć rak.

Nowotwór piersi zabija kobiety na całym świecie. Co 60 sekund na raka piersi umiera jedna kobieta. Aż 75 proc. z nich nie znajdowało się w grupie ryzyka.

W Polsce temat znowu powrócił – tym razem za sprawą Magdaleny Różczki, która jest ambasadorką urządzenia o nazwie Braster. To nowość na rynku, która wykrywa nawet niewielkie zmiany w piersiach. Urządzenie kształtem przypomina kobiecą pierś i dzięki technologii ciekłokrystalicznej termografii kontaktowej oraz telemedycyny i aplikacji mobilnej ułatwia profilaktykę samobadania piersi.

Aktorka Magdalena Różdżka została ambasadorką urządzenia o nazwie Braster, który wykrywa nawet niewielkie zmiany w piersiach.  Fot. NewseriaLifestyle

Aktorka Magdalena Różczka została ambasadorką urządzenia Braster, który wykrywa nawet niewielkie zmiany w piersiach. Fot. NewseriaLifestyle

– Przyszło mi do głowy, żeby namawiać kobiety do tego, aby każda pokochała siebie i poczuła, że jest ważna i potrzebna. Jeżeli w to uwierzymy, to każda z nas dojdzie do takiego samego wniosku: musimy dbać o to, żebyśmy długo żyły w cudownym zdrowiu – mówi aktorka.

Należy pamiętać, że samobadanie wykonuje się między 6. a 9. dniem cyklu. Niezależnie od tego, czy wykonamy je samodzielnie czy przy użyciu urządzenia, badanie to jest obok badań mammograficznych i ultrasonograficznych niezwykle istotnym działaniem w profilaktyce nowotworów.

Warto o tym pamiętać, także starając się o dziecko. Niestety, u większości kobiet nowotwory wykrywane są za późno. Również u Magdaleny Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak’n’Roll, która w 2009 roku dała początek idei Boskich Matek. Matek, które mimo raka nie usuwają ciąży i walczą do końca. Samobadanie piersi chroni cię przed takimi dylematami. Nie pozwól, abyś musiała udowadniać jak Boskie Matki, że „z rakiem można żyć, a nawet dawać życie”. Zadbaj o swoje zdrowie wcześniej. 

<<< SPRAWDŹ, JAK WYKONAĆ BADANIE W DOMU – INSTRUKCJA I INFOGRAGIKA: BADANIE KROK PO KROKU

 

Źródło: www.lifestyle.newseria.pl/ Więcej informacji na: www.braster.eu/pl

Polecamy także:

Ciąża w cieniu raka, czyli szczęście przez łzy i „boskie dzieci”

Diagnostyka jajnika: Twoja historia nie musi być złośliwa

Starasz się o dziecko? Dowiedz się, jakie badania zrobić przed ciążą

 

Komentarze: 1

Ja badam dosyć często, chodzę też regularnie na usg. I tu ostatnio na wizycie byłam mile zaskoczona, bo badana byłam bardzo nowoczesnym , najwyższej klasy sprzętem. Takie usg jest bardzo dokładne a w razie jakiś zmian itp. lekarz uciska tylko głowicą i już jest diagnoza. Nie trzeba robić tych nieprzyjemnych biopsji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *