Program in vitro na Mazowszu

Program in vitro na Mazowszu przedłużony aż do 2025 roku!

Aż 18 milionów złotych przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego na wsparcie niepłodnych par. Do końca ubiegłego roku program in vitro na Mazowszu przyniósł piękny owoc – urodziło się aż 265 dzieci. Osoby bezskutecznie starające się o dziecko będą mogły skorzystać z dofinansowania aż do 2025 roku!

Wsparcie aż do 2025 r.!

Prowadzony od 2019 r. „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa mazowieckiego” opracowany przez Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa w Warszawie, to przedsięwzięcie na ogromną skalę. Jako jedyne obejmuje aż tak ogromny obszar terytorialny, a co za tym idzie wymaga bardzo dużego budżetu.

Do tej pory na wsparcie niepłodnych par z budżetu Mazowsza przeznaczono prawie 6,7 mln zł. Dzięki temu w latach 2019-2022 można było przeprowadzić 1098 procedur in vitro oraz 20 procedur mrożenia komórek jajowych przed leczeniem gonadotoksycznym.

Program in vitro na Mazowszu został przedłużony na kolejne 3 lata – aż do końca 2025 r. Samorząd przeznaczył na to dodatkowe 10,5 mln zł. W sumie na wsparcie niepłodnych przekazane zostanie 18 mln zł.

Program in vitro na Mazowszu bez granicy wieku

Aby skorzystać z dofinansowania, trzeba spełnić pewne wymagania. Co ciekawe, jako jeden z nielicznych, program in vitro na Mazowszu nie wyznacza górnej granicy wieku kobiety, u której planowane jest leczenie. Ma to związek z faktem, iż ustawa o leczeniu niepłodności takiego limitu nie ustala. Para powinna mieć jednak ukończone 20 lat. Wyjątkiem są kobiety, które chcą skorzystać z procedury mrożenia komórek jajowych przed zastosowaniem terapii gonadotoksycznej, czyli m.in. leczeniem onkologicznym. W takiej sytuacji program nie zakłada ani górnej, ani dolnej granicy wieku.

Warunkiem skorzystania z dofinansowania jest zamieszkanie i płacenie podatków na terenie województwa mazowieckiego, a także m.in. posiadanie dokumentacji medycznej potwierdzającej bezwzględną przyczynę niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu, ze wskazaniem do in vitro.

Chętni do skorzystania z dofinansowania muszą zgłosić się bezpośrednio do jednego z realizatorów programu.

Program in vitro na Mazowszu realizują:

Klinika leczenia niepłodności InviMed

ul. Rakowiecka 36

02-532 Warszawa

tel. 500 900 888

e-mail: invimed@invimed.pl

 

Klinika leczenia niepłodności Gameta

ul. Cybernetyki 7

02-677 Warszawa

tel. (22) 399 91 00 lub 660 418 999

e-mail: rejestracja_warszawa@gameta.pl

 

Gravida Sp. z o. o.

ul. Armii Krajowej 21

09-410 Płock

tel. (24) 266 89 42 lub (24) 366 51 55 lub 506 567 927

e-mail: program@gravida.com.pl

 

Zdjęcie: Pixabay

Źródło:
https://mazovia.pl/pl/bip/zalatw-sprawe/zdrowie-i-polityka-spoleczna/priorytetowe-dzialania-w-obszarze-zdrowia/programy-polityki-zdrowotnej/zaplodnienie-pozaustrojowe–in-vitro.html

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *