Zadbaj o swoją płodność

Ciąża  – nie taka łatwa sprawa. Rusza kampania „Zadbaj o swoją płodność” z The Fertility Partnership Polska

Rusza ogólnopolska kampania edukacyjna „Zadbaj o swoją płodność”, w ramach której przez 10 tygodni specjaliści klinik The Fertility Partnership Polska – Vitrolive ze Szczecina oraz CM Macierzyństwo z Krakowa dostarczać będą wiedzę i porady na temat zasad zachowania zdrowia reprodukcyjnego. W trakcie kampanii będzie można za darmo wykonać badania AMH oraz seminogramy, a także otrzymać vouchery na podwójne (pierwszorazowe i kolejne) bezpłatne konsultacje do specjalistów The Fertility Partnership Polska, w tym prof. Rafała Kurzawy – Dyrektora Medycznego porozumienia.

Ciąża  – nie taka łatwa sprawa

Nie wszyscy wiedzą, że człowiek – w przeciwieństwie do wielu ssaków – ma niski potencjał rozrodczy. Oznacza to, że jest mu, wbrew pozorom, TRUDNO zajść w ciążę, zwłaszcza wtedy, gdy mocno jej pragnie.

Regularnie miesiączkująca kobieta ma przeciętnie 13 cykli miesiączkowych w roku, czyli 13 szans na zajście w ciążę. Niestety, w praktyce naturalne poczęcie zdarza się tylko w 18-20% cykli. Oznacza to, że Para bez czynników ograniczających płodność może oczekiwać na ciążę około 1 roku.

Dla wielu osób problem z zajściem w ciążę może okazać się dużym zaskoczeniem. Istnieje mnóstwo czynników, które mogą przyczynić się do niepłodności. Niektóre z nich jesteśmy w stanie wyeliminować sami poprzez prowadzenie właściwego stylu życia, część z nich zaś wymaga interwencji lekarskiej.

Zadbaj o swoją płodność

Kampania „Zadbaj o swoją płodność”, startująca 1 października, ma na celu przybliżyć wszystkim parom starającym się o ciążę wiedzę, jak dbać o płodność, ale także, jak świadomie podejść do leczenia niepłodności.

W ramach kampanii pary otrzymają porady specjalistów klinik The Fertility Partnership Polska – Vitrolive ze Szczecina oraz CM Macierzyństwo z Krakowa. Podstawowe zasady zachowania zdrowia reprodukcyjnego przekazywane będą w formie 10 porad od 10  specjalistów przez kolejne tygodnie trwania akcji. Śledzący social media obu klinik (FB: @Macierzyństwo, @Vitrolive oraz IG: @kliniki_tfp_polska) oraz oglądający nasze cykliczne już czwartkowe nagrania Kawiarenki Płodności emitowane live na funpage @niepłodnirazem mają szansę otrzymać vouchery na podwójne (pierwszorazowe i kolejne) bezpłatne konsultacje do specjalistów The Fertility Partnership Polska z Krakowa i Szczecina, w tym prof. Rafała Kurzawy – Dyrektora Medycznego porozumienia. Dodatkowo kobiety będą mogły bezpłatnie wykonać badanie AMH, a mężczyźni badanie nasienia.

Kampania „Zadbaj o swoją płodność” to znakomity wstęp do świadomej drogi ku rodzicielstwu. Jak podkreślają pomysłodawcy kampanii, ważne jest to, by para rozpoczęła przygotowania do tego etapu w życiu od świadomego spojrzenia na siebie, swoje zachowania i nawyki.

Kawiarenka Płodności live

Bądźcie na bieżąco z ofertą atrakcji kampanii „Zadbaj o swoją płodność”! Konieczne w każdy czwartek o 17:30 zaglądajcie do Kawiarenki Płodności live na profilu Niepłodni Razem. Wiele informacji znajdziecie także na kanałach społecznościowych The Fertility Partnership Polska na: Facebooku Vitrolive, Facebooku Macierzyństwo oraz Instagramie i youtube.com.

Kampanii „Zadbaj o swoją płodność” i jej działaniom zaplanowanym na 10 kolejnych tygodni patronują Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji NASZ BOCIAN oraz Fundacja PoMOC dla Płodności. Patronat medialny objął serwis Plodnosc.plWsparcie w edukacji jest możliwe dzięki środkom firmy Ferring.

 

 

 

 

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *