Zadbaj o swoją płodność

Ciąża  – nie taka łatwa sprawa. Rusza kampania „Zadbaj o swoją płodność” z The Fertility Partnership Polska

Rusza ogólnopolska kampania edukacyjna „Zadbaj o swoją płodność”, w ramach której przez 10 tygodni specjaliści klinik The Fertility Partnership Polska – Vitrolive ze Szczecina oraz CM Macierzyństwo z Krakowa dostarczać będą wiedzę i porady na temat zasad zachowania zdrowia reprodukcyjnego. W trakcie kampanii będzie można za darmo wykonać badania AMH oraz seminogramy, a także otrzymać vouchery na podwójne (pierwszorazowe i kolejne) bezpłatne konsultacje do specjalistów The Fertility Partnership Polska, w tym prof. Rafała Kurzawy – Dyrektora Medycznego porozumienia.

Ciąża  – nie taka łatwa sprawa

Nie wszyscy wiedzą, że człowiek – w przeciwieństwie do wielu ssaków – ma niski potencjał rozrodczy. Oznacza to, że jest mu, wbrew pozorom, TRUDNO zajść w ciążę, zwłaszcza wtedy, gdy mocno jej pragnie.

Regularnie miesiączkująca kobieta ma przeciętnie 13 cykli miesiączkowych w roku, czyli 13 szans na zajście w ciążę. Niestety, w praktyce naturalne poczęcie zdarza się tylko w 18-20% cykli. Oznacza to, że Para bez czynników ograniczających płodność może oczekiwać na ciążę około 1 roku.

Dla wielu osób problem z zajściem w ciążę może okazać się dużym zaskoczeniem. Istnieje mnóstwo czynników, które mogą przyczynić się do niepłodności. Niektóre z nich jesteśmy w stanie wyeliminować sami poprzez prowadzenie właściwego stylu życia, część z nich zaś wymaga interwencji lekarskiej.

Zadbaj o swoją płodność

Kampania „Zadbaj o swoją płodność”, startująca 1 października, ma na celu przybliżyć wszystkim parom starającym się o ciążę wiedzę, jak dbać o płodność, ale także, jak świadomie podejść do leczenia niepłodności.

W ramach kampanii pary otrzymają porady specjalistów klinik The Fertility Partnership Polska – Vitrolive ze Szczecina oraz CM Macierzyństwo z Krakowa. Podstawowe zasady zachowania zdrowia reprodukcyjnego przekazywane będą w formie 10 porad od 10  specjalistów przez kolejne tygodnie trwania akcji. Śledzący social media obu klinik (FB: @Macierzyństwo, @Vitrolive oraz IG: @kliniki_tfp_polska) oraz oglądający nasze cykliczne już czwartkowe nagrania Kawiarenki Płodności emitowane live na funpage @niepłodnirazem mają szansę otrzymać vouchery na podwójne (pierwszorazowe i kolejne) bezpłatne konsultacje do specjalistów The Fertility Partnership Polska z Krakowa i Szczecina, w tym prof. Rafała Kurzawy – Dyrektora Medycznego porozumienia. Dodatkowo kobiety będą mogły bezpłatnie wykonać badanie AMH, a mężczyźni badanie nasienia.

Kampania „Zadbaj o swoją płodność” to znakomity wstęp do świadomej drogi ku rodzicielstwu. Jak podkreślają pomysłodawcy kampanii, ważne jest to, by para rozpoczęła przygotowania do tego etapu w życiu od świadomego spojrzenia na siebie, swoje zachowania i nawyki.

Kawiarenka Płodności live

Bądźcie na bieżąco z ofertą atrakcji kampanii „Zadbaj o swoją płodność”! Konieczne w każdy czwartek o 17:30 zaglądajcie do Kawiarenki Płodności live na profilu Niepłodni Razem. Wiele informacji znajdziecie także na kanałach społecznościowych The Fertility Partnership Polska na: Facebooku Vitrolive, Facebooku Macierzyństwo oraz Instagramie i youtube.com.

Kampanii „Zadbaj o swoją płodność” i jej działaniom zaplanowanym na 10 kolejnych tygodni patronują Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji NASZ BOCIAN oraz Fundacja PoMOC dla Płodności. Patronat medialny objął serwis Plodnosc.plWsparcie w edukacji jest możliwe dzięki środkom firmy Ferring.

 

 

 

 

 

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *