Spełnij marzenie o dziecku. Instrukcja krok po kroku

Wielokrotnie spotkałam się z westchnieniem kobiet, że nie ma prostej, jasnej i skutecznej recepty na realizację życiowych zamierzeń. Że tak dobrze by było, gdyby sprawy w życiu układały się prosto, niejako same – ale zawsze po naszej myśli. No bo „same” to się układają, ale przeważnie nie jesteśmy zadowoleni z efektów. Od dziś zacznij więc spełniać marzenie o dziecku z poniższą instrukcją.

Bywały westchnienia, że jak jesteśmy chorzy, to wystarczy iść do lekarza, który przepisze odpowiedni lek, a choroba sama się zakończy. Nie bierzemy jednak pod uwagę faktu, że lek i receptę na niego poprzedziła długa droga twórców leku i studiów lekarza, który wie, co i na co przepisać, żeby pomogło a nie zaszkodziło.

W ostatnich dniach usłyszałam rozpaczliwe pytanie, rozpacz była wyraźnie słyszalna w wypowiedzi. W czasie rozmowy o możliwości zmiany swojego życia, nastawienia do problemów, innego reagowania na trudności z zajściem w ciążę padło zdanie: A nie ma gotowej instrukcji?

Instrukcji na co – zdziwiłam się? Na zajście w ciążę po latach starań? Na lepsze, radośniejsze życie? Mogą być! Cały czas takie tworzę. O wielu z nich można przeczytać  właśnie na Nieplodnirazem.pl

Moja rozmówczyni była zainteresowana instrukcją na realizację marzeń – tak ogólnie, nie koniecznie związaną tylko z radzeniem sobie z niepłodnością. Po co jej instrukcja? Bo instrukcje dobrze się kojarzą.

Mimo że zrobienie czegoś w zgodzie z instrukcją , z wytycznymi wymaga skupienia, czasu i koncentracji na poszczególnych krokach – zyskujemy pewność, że to się opłaca i że dobrze daną rzecz zrobimy – na przykład upieczemy placek ze śliwkami albo skręcimy komodę do sypialni. A jak coś nie wyjdzie, to generujemy nowe potencjały ukrytej w nas kreatywności!

Czemu więc nie pokusić się o instrukcję na realizację marzeń? Przygotuj kilka kartek! Dziś skupimy się na twoim marzeniu o dziecku, choć oczywiście instrukcję możesz wykorzystać do dowolnego marzenia.

SPEŁNIJ MARZENIE O DZIECKU: INSTRUKCJA KROK PO KROKU

  • Opisz swoje marzenie na kartce – zrób to bardzo dokładnie. Niech to nie będzie jedynie zdanie „chcę mieć dziecko”, to za mało. Rozbuduj to zdanie. Napisz, że chcesz być mamą, że chcesz mieć liczne potomstwo, że pragniesz, żeby twój mąż był tatą, rodzice i teściowie dziadkami, siostra, żeby stała się ciocią. Że chcesz pokazać swojemu dziecku morze i góry, uczyć jeździć na rowerze i lepić z plasteliny ludziki.
  • Opisz, jak ma wyglądać życie w momencie, kiedy marzenie się spełni: że będziesz miała nawał pokarmu i będziesz ciągle śpiąca, ale szczęśliwa. Że z radością wyślesz dziecko z tatusiem na spacer, żeby spokojnie poprasować… Poczuj swoje marzenie wszystkimi zmysłami, opisz je: jak czujesz zapach maleństwa, jego ciepło, gdy je tulisz w ramionach… Smak jego śliny, kiedy cię opluje. To bardzo ważny punkt w naszej instrukcji!
  • Opisz swoją drogę do realizacji marzenia. Co musicie zrobić ty i mąż, uwzględniając waszą indywidualną sytuację i problemy z płodnością, żeby zostać rodzicami. Jakie leczenie podjąć, jakie leki przyjmować, jakie jeszcze badania wykonać? Stwórz konkretną listę rzeczy do zrobienia i „odhaczaj” ją punkt po punkcie.
  • Popracuj nad sobą: swoimi emocjami, myślami, które są dla ciebie trudne, przekonaniami związanymi z niepłodnością. Napisz listę emocjonalnych spraw związanych z własnym funkcjonowaniem i trudności w relacjach z bliskimi. Co cię złości, smuci, frustruje? Czego ci brakuje od najbliższych: wsparcia, delikatności, zainteresowania? Zastanów się również, czy i jak możesz pomóc mężowi? Zaplanuj, w jaki sposób będziesz się zachowywała w czasie niechcianych pytań o brak ciąży? Co konkretnie zrobisz, kiedy będziesz miała „doła” – telefon do przyjaciółki? Kawa z pianką? Lody? Łóżko i sen? Napisz dla siebie kilka wariantów i je stosuj.
  • Kochaj siebie – to najważniejszy punkt w tej instrukcji! Spędzasz ze sobą całe życie, więc szkoda by je było przepłakać. Dbaj o swoje przyjemności, rozwój zawodowy, bądź w kontakcie z ludźmi. Szukaj i rób rzeczy, które wywołują uśmiech na twojej twarzy!
Little child girl plays astronaut. Child on the background of sunset sky. Child in an astronaut costume plays and dreams of becoming a spaceman.

Spełnienia marzeń!


Monika-Szadkowska-główne1-300x226Monika Szadkowska od ponad 11 lat pracuje jako terapeuta z kobietami w trudnych sytuacjach życiowych. Ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej przy Instytucie Psychologii Zdrowia i od kilku lat jest cenionym doradcą przygotowującym pary do rodzicielstwa, coachem płodności. Autorka projektu „Chcę mieć dziecko” i aplikacji na telefon „Zwiększ Swoją Szansę na Ciążę”.

 

Polecamy także:

Zanim usłyszysz “in vitro”, czeka cię pół roku zmian w codziennym życiu

Codziennik niepłodnej: w życiu muszą się liczyć też przyjemności

Uważaj na leczenie niepłodności: możesz się niebezpiecznie uzależnić!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *