Bransoletka Niezapominajka: zamów i pamiętaj o sobie

Ta wyjątkowa bransoletka uchroni cię przed najgorszym. Noś ją i… nie zapominaj

Bez względu na to, czy walczysz z chorobą, wygrałaś z nią, czy się przed nią chronisz – bądź niezapominajką! Niezwykła bransoletka od Kwiatu Kobiecości przypomni ci nie tylko o badaniu, które jest jednym z najważniejszych w życiu kobiety, ale także o tym, że bez względu na wszystko – jesteś wyjątkowa.

Cytologia to jedno z najważniejszych badań profilaktycznych, jakie powinna wykonać kobieta. Nie wymaga ani wielkich pieniędzy, ani dużo czasu, do tego jest bezbolesne i bezpieczne. Ile razy już to słyszałaś? Ile razy już o tym czytałaś? A jeśli wiele, to czy naprawdę zapadło ci to w pamięć?

Choć z roku na rok świadomość Polek o tym, jak niebezpieczną i podstępną chorobą jest rak szyjki macicy oraz że cytologia to jedyny sposób, by go względnie wcześnie wykryć, to wciąż wiele kobiet bagatelizuje wczesne objawy nowotworu, myląc je z innymi infekcjami, lub zwyczajnie nie pamięta, że badaniu cytologicznemu należy się poddać nawet wówczas, gdy nic nas nie boli. 

Ida Karpińska, założycielka i prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości wciąż powtarza: “Cytologia uratowała mi życie”. I choć przyszło jej się zmierzyć z nowotworem, to dzięki szybkiej reakcji po wynikach badania, poddała się operacji, dzięki której żyje. Nowotwór szyjki macicy rozwija się niepozornie i bardzo cicho, jednak jeśli w porę go nie “usłyszymy”, wpadnie do naszego życia, robiąc totalne zniszczenie. I nie ma znaczenia, czy kobieta ma lat 25 czy 55, czy ma już dzieci, czy się o nie dopiero stara – każda z nas może zachorować.

Pamiętaj przede wszystkim o sobie – jesteś najważniejsza

Symbolem Kwiatu Kobiecości jest niezapominajka – pozornie mały kwiatek, który przypięty do specjalnie zaprojektowanej bransoletki, ma wielką moc.  – Bransoletka, którą dla was przygotowałyśmy ma dużo większe znaczenie niż biżuteria od światowych projektantów – jest od nas dla was. Od normalnych kobiet – dla normalnych kobiet – mówi Ida Karpińska, pomysłodawczyni bransoletki Niezapominajki.

– I choć każda z nas jest inna: bez względu na to, czy jesteś mężatką, partnerką, mamą czy singielką; bez względu na to, czy pasjonuje cię wspinaczka górska, czy gotowanie; bez względu na to, czy jesteś mała i okrągła, chuda i wysoka; ruda, blond czy czarna – jesteś najważniejsza. 

Jesteś piękna i warta wszystkiego co najlepsze. Zasługujesz na to, aby żyć ze sobą w harmonii, czuć się dobrze, dbać o siebie i rewelacyjnie wyglądać. Lubisz mieć żółte paznokcie? A może jednak tradycyjną czerwień? A może masz na paznokciach gwiazdki? To bez znaczenia, bo i tak jesteś wyjątkowa. I być może nie biega za tobą chmara paparazzi, ale to nie oznacza, że nie jesteś gwiazdą! Jesteś gwiazdą własnego życia, grasz w najpiękniejszym filmie i tylko od ciebie zależy, jakie on będzie miał zakończenie – przekonuje szefowa Kwiatu Kobiecości. 

NIE ZAPOMINAJ o sobie dzięki NIEZAPOMINAJCE

Dzięki bransoletce każda kobieta może zostać Ambasadorką Kwiatu Kobiecości, zachęcając bliskie sobie kobiety: mamę, córkę, siostrę czy przyjaciółkę, aby w trosce o własne zdrowie pamiętały lub też nie zapominały o wykonywaniu regularnych  badań ginekologicznych. Bransoletkę można kupić na stronie www.kwiatkobiecosci.pl/bransoletka. Fundusze pozyskane ze sprzedaży bransoletek zostaną przeznaczone na realizacje działań statutowych  Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

Serwis Nieplodnirazem.pl jest patronem medialnym IX odsłony kampanii “Piękna, bo zdrowa”

POLECAMY TAKŻE:

Planujesz ciążę? Musisz to robić między szóstym a dziewiątym dniem cyklu!

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *