Bransoletka Niezapominajka: zamów i pamiętaj o sobie

Ta wyjątkowa bransoletka uchroni cię przed najgorszym. Noś ją i… nie zapominaj

Bez względu na to, czy walczysz z chorobą, wygrałaś z nią, czy się przed nią chronisz – bądź niezapominajką! Niezwykła bransoletka od Kwiatu Kobiecości przypomni ci nie tylko o badaniu, które jest jednym z najważniejszych w życiu kobiety, ale także o tym, że bez względu na wszystko – jesteś wyjątkowa.

Cytologia to jedno z najważniejszych badań profilaktycznych, jakie powinna wykonać kobieta. Nie wymaga ani wielkich pieniędzy, ani dużo czasu, do tego jest bezbolesne i bezpieczne. Ile razy już to słyszałaś? Ile razy już o tym czytałaś? A jeśli wiele, to czy naprawdę zapadło ci to w pamięć?

Choć z roku na rok świadomość Polek o tym, jak niebezpieczną i podstępną chorobą jest rak szyjki macicy oraz że cytologia to jedyny sposób, by go względnie wcześnie wykryć, to wciąż wiele kobiet bagatelizuje wczesne objawy nowotworu, myląc je z innymi infekcjami, lub zwyczajnie nie pamięta, że badaniu cytologicznemu należy się poddać nawet wówczas, gdy nic nas nie boli. 

Ida Karpińska, założycielka i prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości wciąż powtarza: “Cytologia uratowała mi życie”. I choć przyszło jej się zmierzyć z nowotworem, to dzięki szybkiej reakcji po wynikach badania, poddała się operacji, dzięki której żyje. Nowotwór szyjki macicy rozwija się niepozornie i bardzo cicho, jednak jeśli w porę go nie “usłyszymy”, wpadnie do naszego życia, robiąc totalne zniszczenie. I nie ma znaczenia, czy kobieta ma lat 25 czy 55, czy ma już dzieci, czy się o nie dopiero stara – każda z nas może zachorować.

Pamiętaj przede wszystkim o sobie – jesteś najważniejsza

Symbolem Kwiatu Kobiecości jest niezapominajka – pozornie mały kwiatek, który przypięty do specjalnie zaprojektowanej bransoletki, ma wielką moc.  – Bransoletka, którą dla was przygotowałyśmy ma dużo większe znaczenie niż biżuteria od światowych projektantów – jest od nas dla was. Od normalnych kobiet – dla normalnych kobiet – mówi Ida Karpińska, pomysłodawczyni bransoletki Niezapominajki.

– I choć każda z nas jest inna: bez względu na to, czy jesteś mężatką, partnerką, mamą czy singielką; bez względu na to, czy pasjonuje cię wspinaczka górska, czy gotowanie; bez względu na to, czy jesteś mała i okrągła, chuda i wysoka; ruda, blond czy czarna – jesteś najważniejsza. 

Jesteś piękna i warta wszystkiego co najlepsze. Zasługujesz na to, aby żyć ze sobą w harmonii, czuć się dobrze, dbać o siebie i rewelacyjnie wyglądać. Lubisz mieć żółte paznokcie? A może jednak tradycyjną czerwień? A może masz na paznokciach gwiazdki? To bez znaczenia, bo i tak jesteś wyjątkowa. I być może nie biega za tobą chmara paparazzi, ale to nie oznacza, że nie jesteś gwiazdą! Jesteś gwiazdą własnego życia, grasz w najpiękniejszym filmie i tylko od ciebie zależy, jakie on będzie miał zakończenie – przekonuje szefowa Kwiatu Kobiecości. 

NIE ZAPOMINAJ o sobie dzięki NIEZAPOMINAJCE

Dzięki bransoletce każda kobieta może zostać Ambasadorką Kwiatu Kobiecości, zachęcając bliskie sobie kobiety: mamę, córkę, siostrę czy przyjaciółkę, aby w trosce o własne zdrowie pamiętały lub też nie zapominały o wykonywaniu regularnych  badań ginekologicznych. Bransoletkę można kupić na stronie www.kwiatkobiecosci.pl/bransoletka. Fundusze pozyskane ze sprzedaży bransoletek zostaną przeznaczone na realizacje działań statutowych  Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

Serwis Nieplodnirazem.pl jest patronem medialnym IX odsłony kampanii “Piękna, bo zdrowa”

POLECAMY TAKŻE:

Planujesz ciążę? Musisz to robić między szóstym a dziewiątym dniem cyklu!

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *