We Wrocławiu powstał żłobek i przedszkole, o którym marzy każdy pracujący rodzic

Moment powrotu do pracy i posłanie dziecka do żłobka bądź przedszkola to jedna z bardziej stresujących chwil w życiu rodzica. Oprócz najbardziej oczywistych obaw dotyczących aklimatyzacji malucha w placówce, rodzic ma jeszcze cały szereg powodów do stresu, m.in. czy dziecko dostanie się do żłobka blisko domu, jak będzie wyglądać poranna logistyka z zawożeniem do placówki a potem dostaniem się do pracy. Jedna z wrocławskich firm bardzo ułatwiła życie swoim pracownikom w tym zakresie i otworzyła dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym znajdujące się w budynku firmy.

Czas do żłobka – trudny moment dla dziecka i dla rodzica

Ta wychodząca naprzeciw potrzebom pracowników firma to wrocławski oddział Nokii. Posiadając w swoich szeregach wielu pracowników-młodych rodziców, zarządzający firmą zauważyli, jak wiele problemów ma ta grupa społeczna, chcąc jednocześnie rozwijać się zawodowo i spełniać w roli rodzica.

Problemem są przepełnione żłobki z długimi listami rezerwowymi. Brak miejsc nawet w żłobkach prywatnych. Niewielka ilość placówek, co powoduje, że rodzic musi odwozić dziecko niekiedy na drugi koniec miasta. Podobnie sytuacja wygląda z przedszkolami. Co prawda od 1 września 2017 roku każde 3-letnie dziecka ma zapewniony obowiązek wychowania przedszkolnego, ale nie ma gwarancji, że dostanie się do któregoś z 3 preferowanych placówek. W takiej sytuacji, burmistrz danej dzielnicy wskaże inne przedszkole, które musi przyjąć dziecko. Rodzicom zależy, aby maluch chodził do dobrej placówki – gdzie będzie miał zapewniony atrakcyjny program, zdrowe wyżywienie, odpowiednie przestrzenie. W placówce, która zostanie za niego wytypowana, nie zawsze te wymagania będą spełnione.  

Przeczytaj także: Wychowywanie bez kar i nagród – czy to ma sens?

Nokia – dziecko do przedszkola, mama do pracy

Nokia, jako pierwsza firma w województwie dolnośląskim, tak kompleksowo zadbała o potrzeby pracowników, posiadających dzieci. Przedszkole jest nie tylko w tym budynku co firma – w nowym biurowcu West Link przy ulicy Szybowcowej – ale jest też niezwykle atrakcyjnym pod względem programu i przestrzeni miejscem.

Przedszkole rozpoczęło działalność we wrześniu 2018 roku z gotowością przyjęcia 125 dzieci. Jest to placówka dwujęzyczna – dzieciom nieustannie towarzyszy opiekun polskojęzyczny oraz angielskojęzyczny.

Karina Trafna, Prezes Zarządu KIDS&Co., firmy specjalizującej się w otwieraniu nowoczesnych przedszkoli i żłobków, zapewnia, że nauka języka trybem, jakie oferuje przedszkole sprawi, że dziecko w wieku 11 lat będzie miało dwujęzyczność niemal na takim poziomie jak native speaker.  

„Rodzic pracujący w Nokii, który zdecydował się na posłanie swoich pociech do przyzakładowej placówki, może teraz zaoszczędzić sporo cennego czasu, zabierając „jednym kursem” swoje maluchy, wtedy gdy sam udaje się do pracy. Takie bliskie sąsiedztwo miejsca pracy z przedszkolem jest szczególnym udogodnieniem dla wszystkich mam, które chcą szybko powrócić do pracy po urodzeniu potomka. Również dla dziecka jest to spore ułatwienie oraz dodatkowy komfort bezpieczeństwa wynikający z bliskości rodzica.”

Wyjątkowe przedszkole

Przedszkole z oddziałem żłobkowym otwarte w siedzibie Nokii to marzenie niejednego rodzica. Oprócz oczywistej zalety w postaci bliskości placówki do pracy rodzica, jest to miejsce po prostu przyjazne dziecku. Z wykwalifikowaną, zaangażowaną kadrą nauczycielską, z naciskiem na wspieranie umiejętności społecznych takich jak asertywność, komunikatywność, samodzielność a jednocześnie umiejętność pracy w grupie, z dobrym, zdrowym i urozmaiconym jedzeniem (smaczne dania wyłącznie od lokalnych dostawców, dostosowane do pory roku, bez dodatków chemicznych). Pracownicy Nokii mają więc nie tylko zapewnioną doskonałą opiekę nad dziećmi, ułatwienie codziennej logistyki, komfort psychiczny, ale też wsparcie finansowe.

Fot. Materiały prasowe

 
Fot główne: informacja prasowa Nokii

 

POLECAMY TAKŻE

„Uzupełniamy się i to jest piękne”, czyli dom dziecka i dom spokojnej starości pod jednym dachem

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *