Wyjątkowy weekend: przyjdź, zrób darmową cytologię i odbierz prezent!

Już w najbliższy weekend 21 – 22 stycznia przed kinem Kinoteka stanie specjalny cytobus, w ramach VIII odsłony Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna bo Zdrowa”, organizowanej przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości, a w nim każda kobieta będzie mogła wykonać bezpłatne badanie cytologiczne i odebrać prezent. Podświetlony tego dnia Pałac Kultury i Nauki na czerwono sygnalizować będzie oficjalny start kampanii. Redakcja NieplodniRazem.pl jest jednym z patronów medialnych kampanii. My też będziemy się badały!

 21 stycznia 2017 roku, po raz ósmy, wystartuje Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna bo Zdrowa”, zainicjowana przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. Celem akcji jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych badań ginekologicznych. W tegoroczną odsłonę akcji zaangażowały się znane i lubiane gwiazdy: Katarzyna Żak, Anita Sokołowska, Paulina Chruściel, Anna Kalczyńska, a także Ida Karpińska, prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

Weekend z Kwiatem Kobiecości

Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Tegoroczne hasło kampanii „Wpadnij na przegląd do ginekologa” jest nawiązaniem do koncepcji przeglądu auta. Skoro dbamy o swoje bezpieczeństwo, robiąc coroczny przegląd samochodu, to powinnyśmy zadbać również o siebie i nasze życie.

Kolorem przewodnim raka szyjki macicy w Polsce jest czerwony i właśnie na czerwono w dniach 21-22 stycznia podświetlony zostanie Pałac Kultury i Nauki. Działanie to ma na celu zwrócenie uwagi Polek na raka szyjki macicy w Polsce. Nieprzypadkowo odbędzie się to właśnie w tych dniach, ponieważ właśnie 22 stycznia rozpoczynają się obchody Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Zrób cytologię, bądź z nami i wpadnij na przegląd!

21 – 22 stycznia w godzinach 10:00 – 21:00 na placu Defilad 1 pod kinem „Kinoteka” będzie stał cytobus Bydgoskiego Centrum Onkologii i w trakcie całego weekendu wszystkie kobiety, które zdecydują się na cytologię, zrobią ją w tych dniach bezpłatnie. Na miejscu będzie można spotkać Ambasadorki kampanii, które wykonają badanie cytologiczne, aby dać dobry przykład wszystkim kobietom i przede wszystkim udowodnić, że to badanie trwa zaledwie 5 minut.

W tym samym czasie w Kinie „Kinoteka” powstanie „miasteczko kobiet” ze stanowiskami specjalistów, którzy służyć będą wszystkim odwiedzającym radą w zakresie profilaktyki zdrowotnej, medycznej, właściwego odżywiania, ginekologii estetycznej. Dodatkowo każda kobieta, będzie mogła wykonać bezpłatny makijaż.

wpadnij na przegląd

„To będzie wyjątkowy weekend z Kwiatem Kobiecości. Zapraszam wszystkie kobiety, całe rodziny do warszawskiej Kinoteki i na Plac Defilad. Niech to będzie chwila tylko dla Was i Waszego zdrowia, które jest najważniejsze” – mówi Ida Karpińska, zapraszając na Inaugurację Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna bo Zdrowa”.

TRAILER: VIII edycja Kampanii Społecznej “Piękna, bo Zdrowa”

Więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna bo Zdrowa” na stronie  www.KwiatKobiecosci.pl

plakat pion logosy-01

Redakcja NieplodniRazem.pl jest patronem medialnym wydarzenia. 

unnamedlogotyp_organizacji

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *