5 rzeczy, które mają duży wpływ na płodność mężczyzn

Płodność mężczyzny zależy od wielu czynników. Pary starające się o dziecko doskonale wiedzą, jak wiele rzczy może mieć na nią wpływ. Oto kolejnych 5 elementów, które wpływają na męską płodność. Wiedzieliście o nich?

5 rzeczy, które wpływają na męską płodność:

1. Temperatura

Mężczyźni dla których płodność nie jest sprawą obojętną powinni unikać wysokiej temperatury. Szczególnie dotyczy to przegrzewania miejsc intymnych. Temperatura w jakiej są produkowane i w jakiej dojrzewają plemniki ma wpływ na ich jakość i ilość. Należy pamiętać, że idealną temperaturą jest ta o 3-4 st. niższej niż temperatura ciała. Dlatego Panowie, najlepiej unikać trzymania laptopa na kolanach, długich kąpieli, pobytów w saunie, jacuzzi, czy chociażby podgrzewanego siedzenia w samochodzie zimą. Nie sprzyja również jakości spermy i tym samym płodności uciskająca i nieprzepuszczalna odzież. 

Nie trzymaj laptopa na kolanach jeśli chcesz mieć dzieci2. Ryby

Zdrowe nawyki żywieniowe mają ogromny wpływ na płodność. Jednym z nich jest jedzenie ryb, które są bogatym źródłem kwasów nienasyconych. Badania dowodzą, że ryby obok warzyw i produktów razowych, zwiększają liczbę plemników, ich jakość i ruchliwość w spermie. 

3. Zdrowe zęby

Zdrowe zęby a płodność mężczyzny

Panowie, którzy nie odwiedzają regularnie stomatologa, a starają się o dziecko, musisz wiedzieć, że kłopoty stomatologiczne mogą mieć wpływ na płodność. Istnieją badania, które wykazały obecność bakterii w spermie mężczyzn, którzy mieli chore zęby bądź dziąsła. Podczas kolejnego badania, już po leczeniu stomatologicznym jakość ich nasienia uległa poprawie. Pamiętasz kiedy ostatnio byłeś u stomatologa? Jeśli nie, to koniecznie go odwiedź!4. Marchewka – TAK!

marchewka-na-plodnosc

Marchewka to warzywo, które nie tylko potrafi ruszyć z miejsca upartego osła. To warzywo, które dzięki beta-karotenowi poprawi  kolor skóry, ale również pomoże skutecznie uniknąć raka jąder. Od teraz marchewka powinna stać się ulubionym warzywem każdego mężczyzny!

5. Soja – NIE!

soja-nie-wplywa-dobrze-na-plodnosc-mezczyzn

Soja zbawiennie wpływa na zdrowie i płodność kobiet. Nie jest jednak już tak dobra w diecie mężczyzn… Produkty sojowe zawierają fitoestrogeny, które obniżają testosteron. Istnieją również badania, które potwierdzają, że soja niekorzystnie wpływa na ilość plemników w spermie. Tofu czy mleko sojowe raz na jakiś czas nie zaszkodzi, jednak wszystko z umiarem!

Polecamy także:

Armia Adonisów strzelająca ślepakami. Skąd się bierze męska niepłodność

Niepłodność oczami mężczyzny: Nie zawsze miałem siłę być wsparciem, bo sam upadałem

Staracie się o dziecko? 10 aplikacji na telefon, które pomogą płodności

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *