Zobacz rozwój ciąży: 9 miesięcy w 4 minuty

Ciąża: 9 miesięcy w 4 minuty – niesamowity film, który musisz obejrzeć

Znacie teorię – plemnik łączy się z komórką jajową i kobieta zachodzi w ciążę. Potem przez kolejne tygodnie w jej ciele rozwija się zarodek, potem płód nabiera cech ludzkich, by po dziewięciu miesiącach nastąpił poród, a wasze dziecko złapało pierwszy oddech. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak to wszystko wygląda? Obejrzyjcie ten film – zobaczcie, jak działa natura i jak powstaje wasze dziecko. Oto 9 miesięcy w 4 minuty.

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu – jeśli czytaliście “Małego Księcia”, znacie ten cytat. I oglądając ten film, trudno się z tym nie zgodzić. Zastanawialiście się kiedyś, jak właściwie wyglądał ten moment, gdy z jednej strony jeszcze was nie było, z drugiej – wszystko się tworzyło: wasz kolor oczu, wzrost, kolor skóry. To wszystko zostało określone w momencie zapłodnienia. Potem, miesiąc po miesiącu, rozwijaliście się w łonie matki – bezpieczni i z każdym dniem coraz bardziej gotowi na łyk powietrza. 

Teraz to wy staracie się o dziecko – niech ten film doda wam skrzydeł i sił, niech będzie motywacją w chwilach zwątpienia. Warto czekać na taki cud.

9 miesięcy w 4 minuty – niesamowity, wzruszający, dający do myślenia, działający na wyobraźnię i jeszcze ta muzyka! Obejrzeliśmy bez słów – podobnie jak ponad 4 miliony innych ludzi, bo tyle odsłon ma ten film na YouTubie.

Czyż to nie prawdziwy cud narodzin?

Źródło: YouTube/Life in the womb

Zobacz także: “Trzy rozmowy o życiu” – mądry film o in vitro

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *