Czy na pewno znasz swoje płodne dni? Sprawdź, jak zyskać pewność

Nowoczesne testy owulacyjne i ciążowe to niezbędnik każdej pary starającej się o dziecko. Badania przeprowadzone na grupie 5000 kobiet pokazały, że tylko 13% z nich potrafi właściwie określić, kiedy przypadają ich dni płodne. A to oznacza, że wśród par bezskutecznie starających się o dziecko może być bardzo wiele takich, które nie mają problemów z płodnością, a jedynie z określeniem dni płodnych.

Cyfrowe testy owulacyjne to narzędzie ułatwiające naturalne poczęcie dziecka. Dostosowują się do indywidualnego profilu hormonalnego kobiety. Pozwalają poznać swoje ciało i określić, kiedy pojawią się największe szanse na spłodzenie potomstwa.

Wyliczanie dni płodnych i niepłodnych – czy to ma sens?

We wspomnianym badaniu przeprowadzonym na grupie 5000 kobiet, udowodniono że tylko 13 % pań potrafi dobrze wyliczyć, kiedy przypada  ich owulacja. 45 % kobiet wskazało dzień owulacji następujący poza dniami płodnymi. 46 % wskazało natomiast, że w ciążę mogą zajść przez cały cykl.

W powszechnej opinii uważa się, że owulacja przypada na 14-15 dzień cyklu. Tymczasem jest to prawdą w mniej niż 20 % przypadków.

Jak widać wiedza na temat płodności wciąż jest niewystarczająca i to czasami sam brak informacji może być powodem, który uniemożliwia zajście w ciążę.

Sprawdź: Jak pokonać PCOS i zajść w ciążę po trzydziestce? Oto metoda wielu kobiet

Wyliczenie dni płodnych i niepłodnych – nawet przy znajomości procesów zachodzących w swoim ciele – może być także problematyczne z uwagi na delikatny mechanizm, jakim jest nasze ciało.

Ponad połowa cykli menstruacyjnych kobiety różni się od siebie o co najmniej 7 dni. Taka różnica może zaważyć na posiadaniu bądź nieposiadaniu dziecka, nawet gdy teorię dni płodnych i niepłodnych ma się opanowaną.

Warto także pamiętać, że bardzo wiele czynników ma wpływ na gospodarkę hormonalną kobiety. Choćby czynnik niezmiernie trudny do wyeliminowania, czyli stres. Gdy kobieta przebywa pod wpływem długotrwałego i silnego stresu mogą pojawić się nieregularne cykle miesiączkowe i zakłócenia owulacji. Mogą także wystąpić problemy z zagnieżdżeniem się jaja płodowego i jego dalszy rozwój.

Jak szybko określić dni płodne z dokładnością ponad 99%?

Cyfrowy Test Owulacyjny ClearBlue stanowi pomoc dla par starających się o dziecko – pomaga określić 2 najbardziej płodne dni w całym cyklu. Jego trafność określa się na ponad 99%. Jest to sposób dużo bardziej dokładny niż metoda kalendarzykowa oraz mierzenie temperatury ciała.

Kobiety doceniają głównie jasność przekazu testu owulacyjnego ClearBlue. Test jednoznacznie pokazuje, czy dzień jest płodny, czy też nie. Wynik dostępny jest bez zbędnego czekania – już w 3 minuty. Niepotrzebne są kalkulacje, pomiary, wyliczenia i prowadzenie obserwacji śluzu. Szybko, prosto i dokładnie – tak działa cyfrowy test owulacyjny ClearBlue.

Sprawdź: Owulacja, czyli fizjologia cyklu kobiety.

Testy ciążowe – gdy potrzebujesz szybkiej odpowiedzi

Podczas starań o potomstwo szybka i rzetelna informacja, czy tym razem się udało, jest dla kobiet bardzo cenna. Czekanie na okres jest stresujące i panie szukają rozwiązań, które niezwłocznie przyniosą jednoznaczną odpowiedź.

Testy ClearBlue są pod tym względem niezawodne, co zresztą doceniają kobiety na całym świecie – nawet sama Bridget Jones, bo i ta postać w kultowym filmie używała testów ciążowych ClearBlue. Teraz są one dostępne także w Polsce.

Co wyróżnia ClearBlue spośród innych testów ciążowych?

  • Szybkie i jednoznaczne wyniki w mniej niż minutę – nie trzeba czekać 5 minut ani domyślać się, czy druga kreska rzeczywiście jest widoczna. W testach ciążowych ClearBlue odpowiedź nie pozostawia wątpliwości.
  • Higieniczny i wygodny sposób użytkowania – wśród dostępnych testów ciążowych przeważają takie, które wymuszają co najmniej kilka kroków oraz wymagają zebrania próbki do pojemnika. Nie wspominając już o długim czasie oczekiwania na odpowiedź. Testy ClearBlue są higieniczne i przyjemne w użytkowaniu – wystarczy wysunąć końcówkę i nanieść na nią próbkę moczu.
  • Ponad 99% dokładność – testy ClearBlue pokazują prawidłowy wynik w ponad 99%. Taka trafność to zdecydowanie bardzo duży plus testów ClearBlue i ich wyróżnik na rynku. Wykonując test ciążowy, kobiety chcą mieć informację szybką, ale też prawdziwą, bez pola do interpretacji, bez domysłów, bez niewyraźnego oznaczenia.

Który to tydzień ciąży?

78 % kobiet przyznało, że potrzebna jest im wiedza o dokładnym czasie poczęcia dziecka. Dlatego w portfolio ClearBlue znajduje się test ciążowy ze wskaźnikiem tygodnia ciąży. Jego dokładność określa się na 93 %. Tygodnie od poczęcia pokazane są na teście jako 1-2, 2-3, 3+.

 

Test ciążowy ze wskaźnikiem tygodnia ClearBlue to pierwszy i jedyny test, który odznacza się dokładnością w określeniu wieku ciąży podobną jak badanie USG.

To wyjątkowy test 2w1 – najpierw pozwala określić z 99% dokładnością, czy kobieta jest w ciąży, a jeśli jest, to z 93% ustali tydzień, jaki upłynął od poczęcia. Pozwala wykryć ciążę nawet 5 dni przed spodziewaną miesiączką. Wynik widoczny jest na teście w ciągu 3 minut.

 

Produkty ClearBlue – cyfrowy test owulacyjny, test ciążowy oraz test ciążowy ze wskaźnikiem tygodnia ciąży – to jedyne w swoim rodzaju testy, które od teraz są już dostępne w Polsce. Niezwykła dokładność idzie w parze z wygodą użytkowania, co jest ich wyróżnikiem na rynku i powodem, dla którego są one tak chętnie kupowane przez kobiety.

 

POLECAMY TAKŻE

Płodność a wiek – teoria nie działa. Kiedy naprawdę najlepiej starać się o dziecko

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *