Epidemia SARS-CoV-2 a niepłodność: INVICTA cały czas przyjmuje wszystkich pacjentów, także z innych klinik

Epidemia koronawirusa w Polsce wymusiła na wielu placówkach leczenia niepłodności zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu oraz odwołanie możliwości zapisywania się na wizyty specjalistyczne. W Klinikach INVICTA cały czas prowadzone są konsultacje i diagnostyka laboratoryjna wszystkich pacjentów planujących rozpoczęcie lub kontynuację leczenia. Umawiane są również wizyty dla pacjentów z innych klinik, którzy chcą skonsultować swoje wyniki badań i plan leczenia.

Kliniki INVICTA zapewniają niezbędną opiekę i ciągłość leczenia wszystkim niepłodnym parom, które są w trakcie procesów medycznych – także wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne podczas wideo-konsultacji (więcej o wideo-konsultacjach pod adresem klinikainvicta.pl/zoom). 

Fot.: Screen/www.invicta.pl/koronawirus

Zmiany w organizacji pracy Klinik, minimalizujące kontakt bezpośredni:

– zalecenia odbywania wizyt zdalnie (video, telefon); w klinice realizowane tylko konsultacje bezwzględnie wymagające obecności osobistej (więcej o wideo-konsultacjach pod adresem klinikainvicta.pl/zoom);

– pacjenci umawiani na oddanie materiału do badań oraz badania USG na konkretną godzinę

– uruchomione dodatkowe punkty pobrań – brak oczekiwania na pobranie

– badania USG realizowane przez przeszkolone położne, a nagranie omawiane z lekarzem zdalnie

– bieżąca kontrola zdrowia pracowników mających kontakt z pacjentami

– w jednym czasie w klinice obecny tylko kilkuosobowy zespół niezbędnego personelu

By zapewnić ciągłość procesów medycznych – skrócony został czas pracy klinik i wprowadzono system pracy zmianowej bazującej na wymienności całych zespołów.

W kontekście zagrożenia koronawirusem w Klinikach zostały wdrożone działania prewencyjne polegające m. in. na kontroli stanu zdrowia Pacjentów, bieżącej dezynfekcji pomieszczeń i przedmiotów, udostępnieniu płynów dezynfekujących , zachowaniu odpowiedniej odległości między pacjentami w poczekalniach, uruchomieniu dodatkowych oczyszczaczy powietrza z systemem filtrów, jonizacją, lampami UV niwelujących wirusy, bakterie i inne drobnoustroje w miejscach pobytu pacjentów.

Z uwagi na wspólne bezpieczeństwo, pacjenci proszeni są, by do Kliniki nie przychodzić z osobami towarzyszącymi (w tym z dziećmi, jeśli ich nie dotyczy porada/badanie).

Jeśli wystąpią niepokojące objawy mogące świadczyć o zakażeniu, bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i nie pojawianie się w Klinice.

Więcej informacji na stronie: klinikainvicta.pl/koronawirus. Informacje te są na bieżąco aktualizowane zgodnie z zaleceniami i wytycznymi polskich i zagranicznych towarzystw medycznych.

Źródło: Klinika INVICTA

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Covid-19 w Polsce: Urodziło się dziecko, którego oboje rodzice są zakażeni! To był szczególny poród

Covid-19 w Polsce: Urodziło się dziecko, którego oboje rodzice są zakażeni! To był szczególny poród

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *