Epidemia SARS-CoV-2 a niepłodność: INVICTA cały czas przyjmuje wszystkich pacjentów, także z innych klinik

Epidemia koronawirusa w Polsce wymusiła na wielu placówkach leczenia niepłodności zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu oraz odwołanie możliwości zapisywania się na wizyty specjalistyczne. W Klinikach INVICTA cały czas prowadzone są konsultacje i diagnostyka laboratoryjna wszystkich pacjentów planujących rozpoczęcie lub kontynuację leczenia. Umawiane są również wizyty dla pacjentów z innych klinik, którzy chcą skonsultować swoje wyniki badań i plan leczenia.

Kliniki INVICTA zapewniają niezbędną opiekę i ciągłość leczenia wszystkim niepłodnym parom, które są w trakcie procesów medycznych – także wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne podczas wideo-konsultacji (więcej o wideo-konsultacjach pod adresem klinikainvicta.pl/zoom). 

Fot.: Screen/www.invicta.pl/koronawirus

Zmiany w organizacji pracy Klinik, minimalizujące kontakt bezpośredni:

– zalecenia odbywania wizyt zdalnie (video, telefon); w klinice realizowane tylko konsultacje bezwzględnie wymagające obecności osobistej (więcej o wideo-konsultacjach pod adresem klinikainvicta.pl/zoom);

– pacjenci umawiani na oddanie materiału do badań oraz badania USG na konkretną godzinę

– uruchomione dodatkowe punkty pobrań – brak oczekiwania na pobranie

– badania USG realizowane przez przeszkolone położne, a nagranie omawiane z lekarzem zdalnie

– bieżąca kontrola zdrowia pracowników mających kontakt z pacjentami

– w jednym czasie w klinice obecny tylko kilkuosobowy zespół niezbędnego personelu

By zapewnić ciągłość procesów medycznych – skrócony został czas pracy klinik i wprowadzono system pracy zmianowej bazującej na wymienności całych zespołów.

W kontekście zagrożenia koronawirusem w Klinikach zostały wdrożone działania prewencyjne polegające m. in. na kontroli stanu zdrowia Pacjentów, bieżącej dezynfekcji pomieszczeń i przedmiotów, udostępnieniu płynów dezynfekujących , zachowaniu odpowiedniej odległości między pacjentami w poczekalniach, uruchomieniu dodatkowych oczyszczaczy powietrza z systemem filtrów, jonizacją, lampami UV niwelujących wirusy, bakterie i inne drobnoustroje w miejscach pobytu pacjentów.

Z uwagi na wspólne bezpieczeństwo, pacjenci proszeni są, by do Kliniki nie przychodzić z osobami towarzyszącymi (w tym z dziećmi, jeśli ich nie dotyczy porada/badanie).

Jeśli wystąpią niepokojące objawy mogące świadczyć o zakażeniu, bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i nie pojawianie się w Klinice.

Więcej informacji na stronie: klinikainvicta.pl/koronawirus. Informacje te są na bieżąco aktualizowane zgodnie z zaleceniami i wytycznymi polskich i zagranicznych towarzystw medycznych.

Źródło: Klinika INVICTA

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Covid-19 w Polsce: Urodziło się dziecko, którego oboje rodzice są zakażeni! To był szczególny poród

Covid-19 w Polsce: Urodziło się dziecko, którego oboje rodzice są zakażeni! To był szczególny poród

 

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *