Leczenie metodą in vitro a naprotechnologia

Ginekolog w Radiu Maryja skandalicznie o in vitro. „Metoda in vitro jest niegodziwością wobec początków ludzkiego życia.”

Dr n. med. Tadeusz Wasilewski był gościem w audycji Radia Maryja. Ginekolog wypowiadał się na temat in vitro, nazywając ją „niegodziwością wobec początków życia ludzkiego”. Dodajmy, że znany zwolennik naprotechnologii przez 15 lat stosował wobec niepłodnych par metodę in vitro.

Rozmowa z dr n.med. Tadeuszem Wasilewskim w Radiu Maryja miała być komentarzem do informacji o dofinansowaniu, jakie miasto Kraków przeznaczyło na leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Z dotacji miasta ma skorzystać 200 par, a każda z nich otrzyma wsparcie w wysokości 5 tysięcy złotych.

Metoda in vitro jest niegodziwością wobec początków ludzkiego życia.

Dr n. med. Tadeusz Wasilewski, założyciel specjalistycznej kliniki naprotechnologicznej „NaProMedica”, bardzo krytycznie wypowiedział się na temat metody in vitro.

„Metoda in vitro jest niegodziwością wobec początków ludzkiego życia. Jego realizacja odbywa się poza organizmem matki, co powoduje, że zarodki są narażone na śmierć. Definicja początków ludzkiego życia jest „przejechana walcem” i nikt się z nią nie liczy. W in vitro liczy się tylko cel, którym jest chęć posiadania dziecka. Powtarzam swoim pacjentom, że cel jest szczytny, ponieważ chodzi o poczęcie dziecka. Trzeba jednak zawsze zachować ważną zasadę, a mianowicie nie można nikomu po drodze robić krzywdy” (Dr n. med. Tadeusz Wasilewski, „Aktualności dnia”).

W swoich wypowiedziach oraz – jak wynika z komentarzy pacjentek – także we własnym gabinecie, często nawiązuje do woli Boga i jego pomocy w poczęciu dziecka.

„To Bóg dał i zadał nam życie. Musimy realizować je w sposób właściwy i godziwy. My, katolicy, wiemy, że początek ludzkiego życia jest wielkim darem od Boga.” powiedział dr Wasilewski, dodając jednocześnie że alternatywną metodą leczenie niepłodności jest naprotechnologia.

Przy leczeniu niepłodności potrzebny jest palec boży

Słysząc te słowa, kobiety od lat leczące niepłodność, dla których in vitro to ostatnia deska ratunku, zagrzmiały:

„Powołujemy się na Boga w medycynie w XXI w.?! Naprawdę?! W takim razie nie ratujmy ofiar wypadku czy osób chorych na nowotwory – skoro Bóg tak chciał, to nie nam, ludziom, jest ingerować w jego plany i leczyć chorych i poszkodowanych. Waszak w leczeniu onkologicznym także nie wykorzystuje się metod naturalnych!”

„Łatwo powiedzieć, że in vitro jest beee niedobre, gdy przez naście lat zbijało się niezłą kasę na wykonywaniu procedur. Nie chce, niech nie robi, ale niech nie obraża osób, które korzystają z tej metody i dzieci, które dzięki niej przyszły na świat.”

Dr n. med. Tadeusz Wasilewski to znany przeciwnik in vitro i zagorzały zwolennik naprotechnologii. Warto jednak dodać, że lekarz przez 15 lat zajmował się metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Niemal z dnia na dzień zrezygnował z leczenia niepłodności, korzystając z IFV, twierdząc, że metoda ta powinna być zakazana, gdyż „nie daje gwarancji przeżycia każdemu człowiekowi na etapie rozwoju zarodkowego (…) Jeżeli my, swoim medycznym postępowaniem, nie gwarantujemy mu [red. zarodkowi] przeżycia, to jest to medycznie naganne i nieprawidłowe.”

Przeczytaj także: In vitro nie zmienia natury, ale jej pomaga! Jak przygotować się do IVF

Jak podkreślają pacjentki doktora, nie ukrywa on, że przy leczeniu niepłodności potrzebny jest „palec boży”. Wiele z nich, przede wszystkim wierzących, na forach i serwisach z rankingami lekarzy, podkreśla jak świetnym jest lekarzem i ile mu zawdzięczają. Nie brakuje jednak także odmiennych głosów:

„Może i świetny z niego specjalista w to nie wątpię, ale nam nie chciał udzielić pomocy, ponieważ ze swoim partnerem życiowym nie mamy ślubu i jak twierdził żyjemy w grzechu a jemu objawiła się Matka Boża i powiedziała mu ze może pomagać tylko małżeństwom…Do dziś nie mogę pojąć jak lekarz może odmówić pacjentowi leczenia..??Myślałam ze lekarze są po to by leczyć ludzi i im pomagać a nie ingerować w czyjeś życie prywatne i wybierać temu pomogę a temu nie…wyszłam strasznie podłamana od niego i na długo zamknęłam się na chodzenie po lekarzach aż w końcu trafiłam na odpowiedniego który nam pomógł a dziś jestem w upragnionej ciąży i czekam na jej szczęśliwe rozwiązanie :))” (https://ranking.abczdrowie.pl/d/tadeusz-wasilewski-ginekolog-bialystok-2992#opinion)

Zobacz:

Czy in vitro wpływa na zdrowie psychiczne dzieci? Jest nowe badanie

Naprotechnologia czy in vitro? Rozmowa z dr. Andrzejem Banachem

Naprotechnologia. Alternatywa dla in vitro czy szarlataneria?

 

Źródła:
https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-dr-n-med-t-wasilewski-metoda-in-vitro-jest-niegodziwoscia-wobec-poczatkow-ludzkiego-zycia/
https://ranking.abczdrowie.pl/d/tadeusz-wasilewski-ginekolog-bialystok-2992#opinion
https://www.znanylekarz.pl/tadeusz-wasilewski/ginekolog/bialystok#tab=profile-reviews
https://www.chcemybycrodzicami.pl/lek-med-tadeusz-wasilewski-naprotechnolog-o-leczeniu-nieplodnosci-sprzeciw-sumienia/

POLECAMY TAKŻE:

Popularne poglądy o in vitro i niepłodności – ekspert obala mity

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *