“Miesiąc z życia kobiety, czyli skąd ten okres?” Zobacz, jak to widzą mężczyźni!

Z badań wynika, że Polacy mają problemy nie tylko z płodnością, ale również z wiedzą o niej. Wielu nie zna się na anatomii, a także na tym, co tak naprawdę dzieje się w ciele kobiety podczas cyklu. Znaleźli na to sposób studenci medycyny z Poznania, wykładając kawę na ławę w projekcie “Najprościej mówiąc”.

Wychowani na opowieściach o bocianach

Lekarze edukują, specjaliści piszą książki, eksperci radzą na forach. Dostęp do wiedzy jest z każdym dniem łatwiejszy, wszystko podane na tacy. Jednak jak widać informacje budzą więcej wątpliwości niż ich rozwiewają. Polacy mają problem ze wskazaniem podstawowych elementów swojego ciała. 

33 proc. Polek nie potrafi zlokalizować pochwy, 27 proc. nie wie, gdzie jest macica, a 34 proc. nie zna położenia szyjki macicy. Jedynie prawidłowo umiejscawiają położenie jajników (91 proc.) i jajowodów (87,5 proc.). Wiedza wśród panów jest porównywalna – 49 proc. mężczyzn nie wie, gdzie jest nasieniowód, a 28 proc. nie potrafi wskazać prostaty. 

Wielu Polaków ma również problem z określeniem dni płodnych. 32 proc. Polek nie umie ich obliczyć, a 44 proc. mężczyzn nie zdaje sobie sprawy, że zaczynają się kilka dni przed owulacją. Do tego aż 33 proc. mężczyzn uważa, że jajeczkowanie to to samo co miesiączkowanie. Na szczęście 75 proc. kobiet wie, że owulacja to jajeczkowanie w wyniku, którego powstają komórki jajowe. 

Edukacja na poziomie!

Aby pomóc Polakom znaleźli się oni – Mikołaj i Marcin – studenci III i V roku medycyny na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W swoim projekcie “Najprościej mówiąc” edukują o rzeczach trudnych w przystępny sposób.

– Medycyna nie musi być nudna i chcemy pokazać Ci ją taką, jaką jest naprawdę. Przydatną, logiczną, ciekawą, a przede wszystkim dostępną dla każdego – piszą na swojej stronie najprosciejmowiac.pl.

Zobacz najnowsze wideo: “Miesiąc z życia kobiety, czyli skąd ten okres?”

Polecamy także:

Nie czekaj na raka, czekaj na dziecko. Wyrób w sobie ten prosty nawyk!

Ponad 50% Polek uważa, że mężczyźni powinni profilaktycznie badać nasienie

Słabe nasienie? Te witaminy poprawią męską płodność i rozbudzą apetyt na seks

 

Komentarze: 1

Przydatne informacje, dobry wpis. Dzięki serdeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *