masaz dloni na stres

Pokonasz stres i lęk w 5 minut. Niepłodni często korzystają z tej metody

Jak pokonać stres oraz rozładować napięcie i lęk podczas leczenia niepłodności? Spróbuj japońskiej metody uciskania palców u rąk oraz masażu poszczególnych części dłoni. Stosują ją najbardziej zapracowani i zestresowani, a jednocześnie najzdrowsi ludzie na świecie. To sposób, który nie zaszkodzi, a może skutecznie wpłynąć na twoje samopoczucie i zdrowie.

Być może wyda ci się to śmieszne i mało prawdopodobne, by działało, ale ten rodzaj masażu, który można wykonać choćby w przerwie na lunch czy w dowolnym momencie dnia, potrafi naprawdę rozładować różne napięcia związane z problemami zdrowotnymi – w tym niepłodnością, z którą mierzysz się każdego dnia.

Stres i napięcie podczas leczenia niepłodności

Stres – no właśnie. Po raz enty słyszysz, że negatywnie wpływa na wszelkie aspekty życia – a szczególnie niebezpieczny jest w trakcie starań o dziecko. I choć może nawet przyznajesz temu rację, niekoniecznie wiesz, jak możesz sobie skutecznie z tym poradzić. To normalne – w momentach stresu najczęściej reagujemy mało racjonalnie i nie każdy (a nawet mniejszość z nas) potrafi sobie z tym stanem poradzić.

Technik i sposobów na pokonanie stresu i trudnych emocji jest mnóstwo – pisaliśmy o tym nie raz, nie dwa – warto wracać do tych poradników. Czasem jednak przydałoby się coś, co pozwoli natychmiast rozładować napięcie – choćby w pracy czy podczas oczekiwania na wizytę u lekarza.

>>> PRZECZYTAJ: Jak sobie radzić z trudnymi emocjami i uczuciami podczas starań o dziecko?

Medycyna wschodnia – naturalne i skuteczne metody na stres

Medycyna niekonwencjonalna, powszechnie zwana przez nas wschodnią, zna wiele sposobów (skutecznych) na pokonanie stresu oraz przywrócenie naszemu ciału i psyche równowagi. A ta jest podstawą, by móc zarówno myśleć o pozytywnym nastawieniu do codzienności, jak i oczekiwać pozytywnych efektów leczenia i przygotowywania się do ciąży.

Jednym z takich sposobów jest japoński masaż dłoni – a w zasadzie palców, które – według medycyny wschodniej – „kumuluje” w sobie poszczególne emocje, ale także stanowi połączenie z dwoma organami. Brzmi jak magia i szarlataneria, jednak nie do końca należy to wyśmiać.


Zapracowani i zestresowani Japończycy bardzo chętnie wykorzystują tę technikę jako skuteczny sposób na relaks, rozluźnienie, ale także łagodzenie rozmaitych dolegliwości.


Obudź w sobie życie…

Podczas jednego ze spotkań „Obudź w sobie życie – wyjątkowe spotkanie dla kobiet starających się o dziecko” – uczestniczki mogły przekonać się, że odpowiedni ucisk poszczególnych części dłoni oraz palców, a który powoduje ból czy dyskomfort, to najczęściej obszar, z którym związana jest ich niepłodność i problemy z zajściem w ciążę. Wiele z nich doświadczyło bólu, dotykając np. kciuka, który według medycyny wschodniej, odpowiada za pracę tarczycy i jajników.

 

Fot.: motywatordietetyczny.pl

Oczywiście samym masażem (a tym bardziej jednorazowym) nie wyregulujemy poziomu hormonów czy nie przywrócimy prawidłowej pracy jajników czy narządów rozrodczych, ale z pewnością, poprzez delikatny masaż, który będziemy robić regularnie i systematycznie, możemy poprawić samopoczucie oraz wpłynąć na skuteczność leczenia konwencjonalnymi metodami.

 

Na czym polega masaż japoński dłoni? Zobacz, jak go wykonać

czytaj dalej >>> 

Taki masaż, a w zasadzie ucisk, może wykonać sobie każdy i to w dowolnym momencie dnia. Wystarczy uciskać odpowiedni palec lub obszar dłoni kciukiem przeciwnej ręki przez około 3-5 minut – ruchem pulsującym lub stałym. Można wybrać tylko jeden palec, a może wykonać masaż na każdym z nich. Japończycy stosują tę metodę nawet w ciągu dnia, podczas pracy, ale także na noc – jako sprawdzony i  bardzo skuteczny sposób na relaks i rozładowanie napięcia po całym dniu.


Dlatego jeśli podczas starań o ciążę coraz bardziej podupadasz na psychice, zaczynają wkradać się emocje, które nie pozwalają ci się skupić i wyciszyć oraz pozytywnie patrzeć w przyszłość, spróbuj codziennie poświęcić 5 minut na masaż dłoni.


To na pewno nie zaszkodzi, a kto wie – może właśnie to stanie się i dla ciebie skutecznym sposobem na stres i napięcie.

Jak wykonać masaż palców

Polecamy także:

Niepłodność zmienia ludzi. Oto 7 rzeczy, które muszą zniknąć z twojego życia

 

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *