masaz dloni na stres

Pokonasz stres i lęk w 5 minut. Niepłodni często korzystają z tej metody

Jak pokonać stres oraz rozładować napięcie i lęk podczas leczenia niepłodności? Spróbuj japońskiej metody uciskania palców u rąk oraz masażu poszczególnych części dłoni. Stosują ją najbardziej zapracowani i zestresowani, a jednocześnie najzdrowsi ludzie na świecie. To sposób, który nie zaszkodzi, a może skutecznie wpłynąć na twoje samopoczucie i zdrowie.

Być może wyda ci się to śmieszne i mało prawdopodobne, by działało, ale ten rodzaj masażu, który można wykonać choćby w przerwie na lunch czy w dowolnym momencie dnia, potrafi naprawdę rozładować różne napięcia związane z problemami zdrowotnymi – w tym niepłodnością, z którą mierzysz się każdego dnia.

Stres i napięcie podczas leczenia niepłodności

Stres – no właśnie. Po raz enty słyszysz, że negatywnie wpływa na wszelkie aspekty życia – a szczególnie niebezpieczny jest w trakcie starań o dziecko. I choć może nawet przyznajesz temu rację, niekoniecznie wiesz, jak możesz sobie skutecznie z tym poradzić. To normalne – w momentach stresu najczęściej reagujemy mało racjonalnie i nie każdy (a nawet mniejszość z nas) potrafi sobie z tym stanem poradzić.

Technik i sposobów na pokonanie stresu i trudnych emocji jest mnóstwo – pisaliśmy o tym nie raz, nie dwa – warto wracać do tych poradników. Czasem jednak przydałoby się coś, co pozwoli natychmiast rozładować napięcie – choćby w pracy czy podczas oczekiwania na wizytę u lekarza.

>>> PRZECZYTAJ: Jak sobie radzić z trudnymi emocjami i uczuciami podczas starań o dziecko?

Medycyna wschodnia – naturalne i skuteczne metody na stres

Medycyna niekonwencjonalna, powszechnie zwana przez nas wschodnią, zna wiele sposobów (skutecznych) na pokonanie stresu oraz przywrócenie naszemu ciału i psyche równowagi. A ta jest podstawą, by móc zarówno myśleć o pozytywnym nastawieniu do codzienności, jak i oczekiwać pozytywnych efektów leczenia i przygotowywania się do ciąży.

Jednym z takich sposobów jest japoński masaż dłoni – a w zasadzie palców, które – według medycyny wschodniej – „kumuluje” w sobie poszczególne emocje, ale także stanowi połączenie z dwoma organami. Brzmi jak magia i szarlataneria, jednak nie do końca należy to wyśmiać.


Zapracowani i zestresowani Japończycy bardzo chętnie wykorzystują tę technikę jako skuteczny sposób na relaks, rozluźnienie, ale także łagodzenie rozmaitych dolegliwości.


Obudź w sobie życie…

Podczas jednego ze spotkań „Obudź w sobie życie – wyjątkowe spotkanie dla kobiet starających się o dziecko” – uczestniczki mogły przekonać się, że odpowiedni ucisk poszczególnych części dłoni oraz palców, a który powoduje ból czy dyskomfort, to najczęściej obszar, z którym związana jest ich niepłodność i problemy z zajściem w ciążę. Wiele z nich doświadczyło bólu, dotykając np. kciuka, który według medycyny wschodniej, odpowiada za pracę tarczycy i jajników.

 

Fot.: motywatordietetyczny.pl

Oczywiście samym masażem (a tym bardziej jednorazowym) nie wyregulujemy poziomu hormonów czy nie przywrócimy prawidłowej pracy jajników czy narządów rozrodczych, ale z pewnością, poprzez delikatny masaż, który będziemy robić regularnie i systematycznie, możemy poprawić samopoczucie oraz wpłynąć na skuteczność leczenia konwencjonalnymi metodami.

 

Na czym polega masaż japoński dłoni? Zobacz, jak go wykonać

czytaj dalej >>> 

Taki masaż, a w zasadzie ucisk, może wykonać sobie każdy i to w dowolnym momencie dnia. Wystarczy uciskać odpowiedni palec lub obszar dłoni kciukiem przeciwnej ręki przez około 3-5 minut – ruchem pulsującym lub stałym. Można wybrać tylko jeden palec, a może wykonać masaż na każdym z nich. Japończycy stosują tę metodę nawet w ciągu dnia, podczas pracy, ale także na noc – jako sprawdzony i  bardzo skuteczny sposób na relaks i rozładowanie napięcia po całym dniu.


Dlatego jeśli podczas starań o ciążę coraz bardziej podupadasz na psychice, zaczynają wkradać się emocje, które nie pozwalają ci się skupić i wyciszyć oraz pozytywnie patrzeć w przyszłość, spróbuj codziennie poświęcić 5 minut na masaż dłoni.


To na pewno nie zaszkodzi, a kto wie – może właśnie to stanie się i dla ciebie skutecznym sposobem na stres i napięcie.

Jak wykonać masaż palców

Polecamy także:

Niepłodność zmienia ludzi. Oto 7 rzeczy, które muszą zniknąć z twojego życia

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *