trenuj z gosia cwiczenia wspomagajace diete odchudzajaca nieplodnirazem

Trenuj z Gosią: 6 ćwiczeń uzupełniających dietę odchudzającą (+wideo)

Odchudzanie nie jest proste, jednak jeśli będziesz zdeterminowana, osiągniesz upragniony cel. Odchudzasz się po to, aby ułatwić sobie zajście w ciążę? Chcemy ci w tym pomóc! Instruktorka Gosia Reysner przedstawia zestaw 6 ćwiczeń uzupełniających dietę odchudzającą.

Nadwaga a płodność 

Borykając się z niepłodnością, robicie mnóstwo badań diagnostycznych, a także zmieniacie swoje nawyki – mniej stresu, więcej snu, odpowiednia dieta. I tak okazuje się, że jeśli twoje BMI jest nieodpowiednie, musisz również powalczyć ze zbędnymi kilogramami. Nierzadko wpływ masy ciała na płodność poddawany jest pod wątpliwość – bo przecież, co to ma do rzeczy?! Jednak jeśli staracie się o dziecko, to nieprawidłowa masa ciała może wywoływać wiele zaburzeń. 

Już zwiększenie tylko o jedną jednostkę wskaźnika BMI zmniejsza o 6% wydzielanie hormonu wzrostu, który jest odpowiedzialny za prawidłowe wydzielanie i działanie hormonów płciowych odpowiadających za produkcję komórek jajowych. 

Dlatego zwiększona masa ciała to zwiększone ryzyko niepłodności nawet o 32%.

Warto podkreślić, że podwyższony wskaźnik BMI odgrywa negatywną rolę na każdym etapie starań o dziecko. Już na samym początku, nadwaga ma wpływ na formowanie komórki jajowej. Osoby borykające się z nadwagą i otyłością mogą mieć rzadkie i nieregularne menstruacje, a także obniżone pH śluzu szyjki macicy. Mogą u nich również występować częściej cykle bezowulacyjne.

Aktywność fizyczna na diecie odchudzającej

Warto podkreślić, że aktywność fizyczna jest idealnym uzupełnieniem diety odchudzającej. Należy pamiętać, aby również nowe, mniej kaloryczne nawyki żywieniowe były zbilansowane i wspierające płodność. Ponadto, zarówno w diecie, jak i w ćwiczeniach fizycznych należy znaleźć równowagę. Aktywność fizyczna wspierana dietą umożliwia zrzucanie zbędnych kilogramów. Jak to możliwe? Ograniczając kaloryczność posiłków, organizm orientuje się i zaczyna magazynować tłuszcz z tego, co jest mu dostarczane. Jeśli jednak wdrożona zostaje również aktywność fizyczna, to mu to skutecznie uniemożliwia – tym samym organizm zrzuca zbędne kilogramy. 

– Wdrożenie aktywności fizycznej do diety odchudzającej to gwarancja zrzucenia zbędnych kilogramów i tym samym osiągnięcia upragnionej ciąży. Oprócz tego, że sport i dieta normalizują cykl menstruacyjny oraz owulację, to również obniżają ryzyko wystąpienia niepłodności spowodowanych zaburzeniami owulacji nawet o 69% – podkreśla instruktorka Gosia Reysner. 

6 ćwiczeń uzupełniających dietę odchudzającą

Trening Gosi Reysner można wykonać w domu. Poniższy trening to propozycja 6 ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową, poprawiających sylwetkę, kondycję i samopoczucie. Nie musisz wychodzić na siłownie, mieć specjalistycznych przyrządów. Bez wymówek wykonasz go w sypialni bądź salonie. Wystarczy: mata, wygodny strój, obuwie i woda. 

Do zrobienia: 5 rund, każde ćwiczenie wykonuj przez 30 sekund, po zakończeniu każdej rundy zrób 1 minutę przerwy. To jak, zaczynamy? 

1.Przysiady

Pozycja wyjściowa: Stań prosto na szerokość bioder na pełnym napięciu brzucha, Plecy wyprostuj ściągając w dół łopatki i barki. Zepnij mocno pośladek. Biodra ściągnij lekko do środka, stopy mocno przyklej do podłogi.

Ruch: Z wydechem zejdź biodrami do tyłu,  najlepiej do wysokości kolan. Ciężar trzymaj na piętach, nie odrywaj palców stóp. Głowa neutralnie na wprost. Pamiętaj o prostych plecach, klatce do przodu i spięciu brzucha. Wracając do góry złącz nogi. Ponadto, wracając skocz szeroko do przysiadu odwracając się na zmianę w 3 strony.

Opcja bez skoków: zwykły przysiad statyczny.

2. Przeskoki

Pozycja wyjściowa: Stań prosto na szerokość bioder, na pełnym napięciu brzucha. Plecy wyprostuj ściągając łopatki w dół. Barki od uszu, pośladek napięty, biodra lekko do środka, stopy mocno przyklej do podłogi.

Ruch: Z wydechem zejdź biodrami do tyłu, najlepiej do wysokości kolan. Ciężar trzymaj na piętach, ale nie odrywaj palców stóp. Głowa neutralnie na wprost. Pamiętaj o prostych plecach, klatce do przodu i spiętym brzuchu. Wracając do góry weź zamach i przeskocz na drugą stronę.

3. Wypychanie bioder do góry na zmianę z wznosem do siadu

Pozycja: Ułóż się wygodnie na plecach i przyklej całe ciało do maty.

Ruch: Zrób zamach i wypchnij biodra do góry. Nogi trzymaj wyprostowane. Wracając ugnij kolana i przejdź do siadu prostując ręce nad głową.

4. Ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha

Pozycja wyjściowa: Usiądź wygodnie ma macie. Ugnij kolana, ręce trzymaj z tyłu, a dłonie skieruj do środka. Napnij brzuch.

Ruch: Przyciągnij kolana do klatki piersiowej i skieruj ruch po skosie prostując nogi na zmianę, na dwie strony.

5. Prostowanie nóg w podporze z klanami nad ziemią

Pozycja: Zejdź do klęku podpartego, ustaw dłonie pod linią barków, wyprostuj łokcie i nogi, ściągając plecy,  łopatki i barki w dół. Napnij mocno brzuch i pośladki.

Ruch: Przyciągnij prawe kolano do środka w stronę klatki piersiowej. Zrób zamach i wyprostuj maksymalnie do góry. Po skończonej serii powtórzeń zmień stronę.

6. Przeskoki w podporze na boki

Pozycja: Zejdź do podporu przodem. Ustaw dłonie pod linią barków, wyprostuj łokcie i nogi, ściągnij w dół plecy,  łopatki i barki. Napnij mocno brzuch i pośladki.

Ruch: Przyciągaj na zmianę kolana  do środka w stronę klatki piersiowej i na boki zmieniając strony.


Polecamy także:

Trenuj z Gosią: Cardio w domu – turbo spalanie przed nadejściem wiosny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *