Trenuj z Gosią: Cardio w domu – turbo spalanie przed nadejściem wiosny

Niedługo wiosna! Przygotuj się na turbo spalanie i zrzuć zbędne kilogramy. Jeśli walczysz z nadwagą, to trening przygotowany przez instruktorkę Gosię Reysner pomoże ci uzyskać upragnioną sylwetkę. Pamiętaj, bez wymówek – mając prawidłową masę ciała, osiągniesz upragniony cel: zajdziesz w ciążę.

Zrzuć zbędne kilogramy i zajdź w ciążę!

Badania dowodzą, że nadwaga i otyłość mają negatywny wpływ na płodność. Kobiety mające nadprogramowe kilogramy mogą borykać się z problemami związanymi z płodnością na każdym etapie starań o dziecko. Udowodniono, że u kobiet z wyższym od prawidłowego wskaźnikiem BMI występują zaburzenia cyklu menstruacyjnego, owulacji, a także problemy z implantacją zarodka, rozwojem płodu i zwiększonym ryzykiem chorób po porodzie. 

Zwiększona masa ciała to także zwiększone ryzyko niepłodności nawet o 32 proc. Jeśli u kobiet zostanie odnotowany wskaźnik BMI powyżej 25 kg/m2 oznacza to, że kobiety te potrzebują dwukrotnie więcej czasu na zajście w ciążę niż kobiety mające prawidłowy wskaźnik BMI. 

>>> Czytaj więcej: Otyłość i niedowaga u kobiet. Dlaczego nie możesz przez nie zajść w ciążę?

Dlatego, jeśli jeszcze szukasz wymówek, aby nie ćwiczyć, to zachęcamy to zebrania w sobie wszystkich chęci i rozpoczęcia treningu z instruktorką Gosią Reysner. Nie musisz wychodzić z domu, nie potrzebujesz specjalistycznego chęci – wystarczy ci tylko odpowiednia motywacja. 

– Trening Cardio w takiej formie przyspiesza metabolizm, poprawia kondycję, wysmukla i wzmocnią całe ciało. Aby zrzucić nadmiar kilogramów należy jednak pamiętać o zdrowej i zbilansowanej diecie. Sposób odżywiania to 70 proc. sukcesu, który połączony z tego typu ćwiczeniami da oczekiwane efekty – zachęca do treningu instruktorka Gosia Reysner.

Zestaw 4 ćwiczeń na turbo spalanie 

Jest to trening 20 minutowy, który zrób bez przerw, przez 5 rund, a na każde ćwiczenie przeznacz 1 pełną minutę. Jeśli dopiero zaczynasz, to możesz go zmodyfikować – zmniejsz czas pracy do 30 sekund na jedno ćwiczenie, reszta pozostaje bez zmian.

1. Squat Jumps ze zmianą strony

Pozycja: wyprostowana, stopy ustawione na szerokość bioder, zejdź niżej – biodra w tył do wysokości kolan (kolana nie wychodzą za linie palców), ciężar ciała z naciskiem na pięty, palce u stóp przyklejone do podłogi, plecy proste w pozycji neutralnej, łopatki ściągnięte, barki od uszu w dół, głowa i klatka na wprost, pośladki spięte, brzuch maksymalnie napięty

Ruch: Wykonaj zamach do góry i obróć się na drugą stronę, schodząc od razu do przysiadu. Wszystko na pełnym napięciu.

Kliknij w zdjęcie – zobacz, jak prawidłowo wykonać ćwiczenie!

2. Szybki bieg z przyciąganiem kolan

Pozycja: wyprostowana, stopy na szerokość bioder, plecy wyprostowane, brzuch i pośladki mocno spięte, łopatki ściągnięte w dół, a barki od uszu

Ruch: Przyciągaj do siebie na zmianę raz jedno kolano, raz drugie.

Kliknij w zdjęcie – zobacz, jak prawidłowo wykonać ćwiczenie!

3. Brzuchy z przyciąganiem kolan

Pozycja: leżąca na macie, cale ciało wyprostowane, łokcie zgięte, ręce ułożone za głowę, przy każdym ruchu odcinek lędźwiowy mocno przyklejony do maty, brzuch i pośladki spięte

Ruch: Ściskając mocno brzuch z wydechem unieś się do góry, odrywając łopatki i głowę, równocześnie przyciągając na zmianę kolana do klatki – raz jedno, raz drugie kolano i opuszczasz klatkę.

Kliknij w zdjęcie – zobacz, jak prawidłowo wykonać ćwiczenie!

4. Bieg w podporze przodem

Pozycja: nachylona, ręce wyciągnięte na linio barków, biodra mocno wypięte w tył, plecy maksymalnie wyprostowane, łopatki ściągnięte w tył, dłonie oparte o podłogę

Ruch: Ugnij i przyciągnij kolano do środka, z wydechem na maksymalnym napięciu wyprostuj nogę w tył spinając pośladek i nie puszczając brzucha. Po całej serii, zrób to samo na drugą nogę.

Kliknij w zdjęcie – zobacz, jak prawidłowo wykonać ćwiczenie!


Małgorzata Reysner, Fitjoyful - NiepłodniRazemGosia Reysner, Fitjoyful – instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness Nowoczesne formy Gimnastyki Proactiv oraz aqua aerobik od 2005 roku. Jako trener ceni możliwość ciągłego rozwoju oraz bliski kontakt z ludźmi. Podczas zajęć, zwraca uwagę na prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń oraz samopoczucie. Fitness i taniec to jej największe pasje, posiada dyplomy ukończenia wielu szkoleń oraz certyfikaty udziału w konwencjach i warsztatach. Od 2014 roku Prezenter na Warsztatach Fit Expression.

Ulubione formy zajęć to wszystkie zajęcia wzmacniające mięśnie, trening funkcjonalny, step, dance, fitball, stretching i pilates. Zawsze uśmiechnięta, otwarta i pełna energii. Zakochana w crossficie po uszy. Od marca 2015 roku CrossFit Level 1 Trainer. Prywatnie szczęśliwa mama 7-letniego Dominika. 

 

Polecamy także:

Trenuj z Gosią: Zwiększ szanse na ciążę – zestaw 5 ćwiczeń do wykonania w domu

Trenuj z Gosią: 6 prostych ćwiczeń na jędrne i zgrabne pośladki

Trenuj z Gosią: 5 ćwiczeń dla dwojga, które poprawią relacje i płodność!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *