Darmowe in vitro – w szpitalu przy Polnej ustawiają się kolejki chętnych

Program in vitro w Poznaniu cieszy się ogromnym zainteresowaniem niepłodnych. Od roku, kiedy zaczął działać, 132 kobiety zaszły w ciążę, na świecie pojawiło się 17 dzieci, a w drodze są kolejne. Chętnych wciąż jednak nie brakuje, a do szpitala przy ul. Polnej ustawiają się kolejki.

W Poznaniu miejski program in vitro, dzięki któremu niepłodni mogą skorzystać z refundacji trzech procedur zapłodnienia pozaustrojowego, od roku cieszy się wielkim zainteresowaniem niepłodnych par. Do programu wciąż można się zgłaszać.

 

Realizatorami programu są aż trzy kliniki – InviMed, Ivita oraz szpital ginekologiczno-położniczy przy ulicy Polnej. To właśnie ta ostatnia placówka notuje największe zainteresowanie, a w związku z tym czas oczekiwania dla kolejnych par nieznacznie może się wydłużyć. Jak poinformowała Joanna Olenderek, zastępczyni dyrektora ds. zdrowia Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UM, najwięcej wolnych miejsc jest w klinice Ivita oraz InviMed i jeśli pacjentom zależy na szybszej rekrutacji, właśnie do tych placówek powinni się udać.

Pary, które pomyślnie przejdą kwalifikację, dostaną 5 tysięcy złotych na trzy procedury in vitro. Niepłodni mogą również starać się o dofinansowanie w wysokości 2 tysięcy złotych na adopcję zarodka. Warunkiem przystąpienia do programu jest m.in. dokumentacja wcześniejszego nieskutecznego leczenia, zamieszkanie na terenie Poznania oraz wiek kobiety mieszczący się w granicach 20-43 lata.

Program w Poznaniu ma działać do 2020 roku, a na jego realizację samorząd co roku przeznaczy 1,8 mln złotych.

REFUNDACJA IN VITRO W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM>>> Już nie tylko sama Łódź pomoże niepłodnym 

Źródło: fakt.pl

POLECAMY TAKŻE:

Refundacja in vitro w Warszawie: Najprostsza procedura rekrutacji par

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *