powiadomienie o ciąży

Jak powiedzieć o ciąży? Najbardziej kreatywne sposoby!

Jak powiedzieć o ciąży? Przekazać wprost? Poczekać aż się domyślą, gdy odmówisz lampki wina? Przygotować niespodziankę? Pokazać test ciążowy? I jakich słów użyć? Kobiety w ciąży niemal zawsze zastanawiają się, w jaki sposób poinformować partnera i bliskich o ciąży. Oto kilka najciekawszych pomysł dla tych przyszłych mam, które lubią nieszablonowe rozwiązania.

Gdy ciąża była planowana i z utęsknieniem wyczekiwana, masz ochotę jak najszybciej podzielić się swoją radością z najbliższymi. Gdy upragniona ciąża nie pojawiła się od razu, a wymagała miesięcy i lat starań, a w końcu są  – dwie magiczne kreski na teście ciążowym – masz ochotę wykrzyczeć to całemu światu. Jeśli szukasz sposobu, jak kreatywnie powiedzieć o ciąży, to poniżej przedstawiamy kilka pomysłów. 

Na słodko, czyli cukierki z niespodzianką

Popularny ostatnio na ślubach zwyczaj rozdawania krówek ze spersonalizowaną etykietą to świetny pomysł na powiadomienie o ciąży. Na krówkach zamiast podziękowań dla gości czy daty ślubu użyj określeń „Baby loading”, „Będzie bobas”, „Rodzina się powiększa” lub innego sformułowania, które do Was pasuje.

W taki sposób można poinformować znajomych na domówce czy rodzinę podczas niedzielnego obiadu. Pomysł niedrogi w wykonaniu, a jeszcze na tyle niepopularny, że jest duża szansa na zaskoczenie bliskich.

Okazja do wykorzystania

Jeśli informacja o ciąży pojawiła się w okresie wyjątkowego czasu w roku, np. Świąt Bożego Narodzenia, warto wykorzystać ten moment, aby poinformować o powiększeniu rodziny. Boże Narodzenie lub Wielkanoc to doskonały czas, aby powiadomić rodzinę o ciąży.

Podczas Bożego Narodzenia można przygotować mały upominek dla dziadków i cioć, a do niego dołączyć kartkę z napisem „Za rok widzimy się w powiększonym składzie – Jola&Bartek&…”. Na Dzień Ojca, Dzień Babci i Dzień Dziadka można przygotować symboliczny kubek z napisem „Najlepszy Tata”, „Najlepsza Babcia”, „Najlepszy Dziadek” i czekać na reakcję.

Jeśli chcecie przekazać wspaniałe wieści na Wielkanoc, między pisankami na świątecznym stole ułóżcie jajo Kinder Niespodziankę. Z pewnością zaintrygowana mama czy siostra zapytają o tę nietypową dekorację, a po chwili wszyscy zrozumieją przekaz.


Przeczytaj także: Aktualny kalendarz badań laboratoryjnych dla kobiet w ciąży – jakie badania musisz zrobić w poszczególnych tygodniach


Prezent-niespodzianka

Najczęstszymi symbolami powiadamiającymi partnera o ciąży jest test ciążowy bądź wydruk badania USG. Oczywiście można je wykorzystać, wręczając partnerowi i niech przedmiot przemówi sam za siebie.

Można również pokusić się o zrobienie niespodzianki. Oto kilka pomysłów, jak wykorzystać te akcesoria do przekazania dobrej nowiny:

  • Zapakuj test/wydruk USG do ozdobnego pudełka i wręcz partnerowi po wspólnej odświętnej kolacji;
  • Zapakuj test/wydruk do koperty i wyślij na nazwisko partnera. Z pewnością zdumiewający będzie fakt otrzymania listu, który nie jest fakturą lub pismem z urzędu. A gdy przyszły tatuś zobaczy wnętrze, niespodzianka będzie jeszcze większa.

Jako prezent dla przyszłego taty można wykorzystać także małe dziecięce buciki lub smoczek – pięknie zapakowany wręczyć partnerowi bez słowa wyjaśnienia.

Jeśli parę łączy wspólne hobby, np. uwielbiają jeździć na rowerze, warto to wykorzystać i wręczyć mu np. dziecięcy dzwonek do roweru.

 


Przeczytaj także: Rodzisz w 2019 r.? Są zmiany w standardach opieki okołoporodowej! Obowiązkowa szkoła rodzenia?


Z fanfarami, czyli jak świętować to na całego

Niektórzy uwielbiają świętować każdą możliwą okazję. A czy może być lepsza okazja do uczczenia niż wieść o nowym człowieku, który ma się wkrótce narodzić? Dla takich osób pokazanie testu ciążowego to za mało. Musi być efekt „wow”. Jak go osiągnąć?

  • Można zakupić balony w kształcie bobasa, smoczka i innych dzidziusiowych akcesoriów, wypełnić je helem i powiesić w całym przedpokoju. Tak, żeby zajmowały niemal całą przestrzeń. Niespodzianka będzie gotowa od wejścia do domu.
  • W sklepach dostępne są papierowe girlandy z dziecięcymi elementami (smoczki, pieluszki, zabawki). Niespodzianka dla przyszłego tatusia musi tu zawierać element zaskoczenia. Girlandę wieszamy na oknie kuchennym późnym wieczorem, gdy on już śpi, a nazajutrz pozwalamy, aby on wstał pierwszy, prosimy o kubek kawy i czekamy na reakcję.
  • Być może nie jest to wyjątkowo huczny pomysł, jednak wymaga pewnego zaangażowania. Główną rolę odgrywa tu element niespodzianki i zaskoczenia. Przyda się trochę umiejętności graficznych lub znajomy grafik, który wesprze swoim talentem. W pomyśle chodzi o przygotowanie biletu lotniczego, który będzie oczywiście zawierał dane dotyczące miejsca urodzenia dziecka (nazwę szpitala, dzień porodu itp.). Dobrze, gdyby bilet był – na pierwszy rzut oka – możliwe podobny do prawdziwego. Tak, żeby partner choć przez 2 sekundy był przekonany, że czeka go podróż samolotem. Przed wręczeniem warto zapowiedzieć, że oto trafiłaś na wyjątkową okazję i czeka Was podróż życia.

Rodzeństwo, czyli niech przemówią najmłodsi

Jednym z bardziej uroczych sposobów na powiedzenie „Jestem w ciąży” jest zaangażowanie do przekazania informacji starszego dziecka, jeśli takie już jest na świecie. Maluchowi można założyć koszulkę z napisem „Big sister”/”Big brother” lub po polsku „Starsza siostra”/”Starszy brat” i w takim odzieniu zabrać dziecko na rodzinny obiad, na wigilijną kolację bądź po prostu ubrać i poczekać aż tata je zobaczy i zrozumie przekaz.

Metoda na starsze rodzeństwo to też świetne rozwiązanie na poinformowanie dalszej rodziny i znajomych, z którymi mamy kontakt głównie internetowy bądź listowny. Maluchowi w koszulce z napisem bądź trzymającego tabliczkę z napisem, robimy zdjęcie i wysyłamy do osób, które chcemy poinformować.  

Aktywny link do źródła po kliknięciu w obrazek

Aktywny link do źródła po kliknięciu w obrazek

Jakiegokolwiek sposobu by nie wybrać, każdy będzie dobry. Wzruszeń dostarczy i prezent z małymi bucikami, i 3 piękne słowa wypowiedziane bez przygotowań „Będziemy mieli dziecko”.  

POLECAMY TAKŻE

Stomatolog: To nie prawda, że w ciąży zęby psują się częściej! Początek problemów to nie próchnica, a…

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *